ارائه خدمات رفاهی به خبرنگاران در سال 91 توسط سرای روز‌نامه‌نگاران ایران
25 اسفند 1390 ، دیدگاه 0
مدیر سرای روزنامه‌نگاران ایران با تشریح فعالیت‌های صورت گرفته توسط این سرا در سال جاری گفت: توجه به ارائه خدمات رفاهی به خبرنگاران از جمله برنامه‌های سرا برای سال آینده است و در این راستا، ایجاد تعاونی مصرف خبرنگاران و اعطای وام‌های کوتاه‌مدت را در دستور کار داریم.

مجید امرایی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در تشریح اهم اقدامات سرای روز‌نامه‌نگاران ایران در سال 90 اظهار داشت: سرای روزنامه‌نگاران ایران از اردیبهشت‌ ماه امسال فعالیت خود را در بخش‌های مختلف آغاز کرد.

وی خاطر‌نشان کرد: سرای روزنامه‌نگاران ایران در مسیر تثبیت جایگاه خود برنامه‌ها و اقدامات متنوعی را در طول یک سال گذشته انجام داد که از جمله آن می‌توان به تدوین اساسنامه فعالیت این سرا و ابلاغ نهایی آن اشاره داشت.

مدیر‌سرای روزنامه‌نگاران ایران راه‌اندازی سایت تخصصی سرا را از اقدامات صورت گرفته در سال ۹۰ عنوان کرد و گفت: برنامه‌ریزی برای برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی از دیگر این اقدامات بوده که البته برگزاری  این کارگاه‌ها با قوت در سال ۹۱ نیز پیگیری خواهد شد.

امرایی یادآور شد: عضو‌گیری از میان خبرنگاران و فعالان مطبوعاتی و رسانه‌ای نیز از دیگر این اقدامات بوده که در طول سال ۹۰ مجموعا ۶۰۰ نفر به عضویت این سرا درآمده‌اند و البته در دور دوم عضو‌گیری نیز که از اردیبهشت ۹۱ آغاز خواهد شد، اعضاء جدیدی به سرا اضافه خواهند شد.

وی افزود: برنامه‌ریزی برای برگزاری نخستین جشنواره "سفر امید" با محوریت سفرهای استانی رئیس‌جمهور از دیگر برنامه‌ها بوده است که فراخوان این جشنواره از طریق سایت سرای روزنامه‌نگاران ایران منتشر شد.

مدیرسرای روزنامه‌نگاران ایران با اشاره به حضور پررنگ این سرا در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها تصریح کرد: در طول ایام برگزاری نمایشگاه امسال بیش از ۲۵ نشست و کارگاه تخصصی در غرفه سرای روزنامه‌نگاران واقع در نمایشگاه برگزار شد.

وی با اشاره به انتشار نشریه داخلی سرا در ماه جاری اظهار داشت: تکمیل چارت سازمانی سرای روزنامه‌نگاران ایران نیز از دیگر اقدامات در سال جاری بوده است و برای سال آینده نیز حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب و مطبوعات در دستور کار قرار دارد.

وی توجه جدی به مقوله آموزش خبرنگاران و برگزاری کارگاه‌های آموزشی را از جمله برنامه‌های این سرا در سال ۹۱ عنوان کرد و گفت: توجه به ارائه خدمات رفاهی به خبرنگاران از جمله دیگر برنامه‌های سرا در سال آینده است و در این راستا، ایجاد تعاونی مصرف خبرنگاران و اعطای وام‌های کوتاه‌مدت را در دستور کار داریم.

وی یادآور شد: همچنین کتاب سال مطبوعات که شامل برترین‌ها و آثار تولیدات روزنامه‌نگاران و مطبوعات مختلف کشور است نیز در دست اقدام است و باشگاه‌های تخصصی سرای روزنامه‌نگاران نیز دایر خواهد شد.

مدیرسرای روزنامه‌نگاران ایران در خاتمه گفت: کارت‌های عضویت اعضاء این سرا آماده است و در اوایل فروردین ‌ماه ۹۱ توضیح خواهد شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0