کوهنوردان مفقود شده ارتفاعات جنگلی آمل نجات یافتند
20 مهر 1391 ، دیدگاه 0
بخشدار امامزاده عبدالله آمل، از پیدا شدن و نجات اعضای گروه کوهنوردی قائم شهر که در ارتفاعات جنگلی این بخش مفقود شده بودند، خبر داد.

یحیی عسگری پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: گروه پنج نفره کوهنوردان پسر قائم شهر که برای کوهپیمایی و تور گردشگری وارد ارتفاعات و منطقه جنگلی سنگ درکا و علیاکیا سلطان شده بودند، پس از طی مسافتی به دو گروه تقسیم شده بودند.

وی افزود: منتهی شدن زمان بازگشت آنان به شب و جداشدن از گروه باعث شده بود که ارتباط آنان با خانواده ها قطع و خبری از آنها نشده بود.

بخشدار امامزاده عبدالله آمل اضافه کرد: بلافاصله با تلاش نیروهای هلال احمر و نیروهای مردمی روستاهای اطراف وحضور در مسیرهای مختلف جنگل، موفق به پیدا کردن هر پنج عضو گروه کوهنوردی قائم شهر در این بخش شدند.  

عسگری پور تاکید کرد: همه گروه های کوهنوردی که از شهرهای مازندران و خارج از استان قصد کوهنوردی در قالب تور و صعودهای سراسری به ارتفاعات کوهستانی این بخش را دارند، ملزم به اخذ مجوزهای لازم از هیئت کوهنوری شهرستان هستند.

وی ادامه داد: حضور یک راهنمای محلی که مسیرهای جنگلی و کوهستانی منطقه را به خوبی بشناسد می تواند از مشکلات احتمالی آینده پیشگیری کند.

بخشدار امامزاده عبدالله (ع) آمل یادآورشد: متاسفانه گروههای کوهنوردی و تورهای گردشگری که بدون هماهنگی با بخشداری و مسئولان ذیربط از مسیرهای بیراهه قصد حضور در منطقه را دارند، در صورت بروز حوادث احتمالی، باعث ایجاد دردسر برای بخشداری و مجموعه خدمات رسان شهرستان خواهد بود.

بخش تازه تاسیس امامزاده عبدالله (ع) با 52 روستا و بیش از 22 هزار نفر جمعیت با دارا بودن مناطق طبیعی جنگلی و کوهستانی از جاذبه های فراوانی برای تورهای گردشگری برخوردار است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0