نخستین کتابخانه شبانه‌روزی مازندران آغاز به‌کار کرد
24 اسفند 1390 ، دیدگاه 0
برای نخستین بار در مازندران کتابخانه عمومی شبانه‌روزی در ساری آغاز به‌کار کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، در راستای سیاست‌های فرهنگی جمهوری اسلامی به منظور ظرفیت‌سازی‌های فرهنگی، نخستین کتابخانه شبانه‌روزی استان مازندران در کتابخانه آزادگان ساری راه‌اندازی شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران هدف از این اقدام را پاسخگویی به نیازهای مطالعاتی جامعه و ایجاد فضایی جدید و شبانه‌روزی برای محققان و اندیشمندان به ویژه در مرکز استان دانست و از افزایش ساعات کار کتابخانه‌های مراکز شهرستان‌های این استان براساس درخواست اعضا خبر داد.

محمداسماعیل امامزاده یادآور شد: کتابخانه‌های عمومی به عنوان مراکز تولید فکر، اندیشه و تعهد و خلاقیت باید خود را در مسیر خواسته‌های فاخر جامعه تجهیز کنند تا بتوانند در تمام طول شبانه‌روز برآورنده انتظارات بالنده‌ترین قشر جامعه یعنی دانشجویان و فرهیختگان باشند.

وی کتابخانه آزادگان ساری را تنها کتابخانه استاندارد و واجد شرایط برای شبانه‌روزی شدن ذکر کرد و اذعان داشت: با بررسی کارکرد این کتابخانه و در صورت نیاز در نقاط مستعد استان روی شبانه‌روزی کردن و یا افزایش ساعات کار دیگر کتابخانه‌های عمومی استان نیز تلاش می‌شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0