تیم‌ملی ایران با شکست فیلیپین فینالیست شد/بلندقامتان ایران یک گام تا قهرمانی
31 شهریور 1391 ، دیدگاه 0
تیم ملی بسکتبال ایران با پیروزی برابر فیلیپین به دیدار نهایی رقابت‌های کاپ آسیا راه یافت.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در نخستین بازی مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های بسکتبال کاپ آسیا تیم‌های ایران و فیلیپین از ساعت 11 برابر هم قرار گرفتند. 2 تیم که در مرحله یک چهارم نهایی تایوان و ازبکستان را از پیش رو برداشته بودند در این بازی رقابت بسیار تنگاتنگی را با یکدیگر داشتند که در پایان تیم کشورمان با برتری 77 بر 60 فینالیست شد.

همان طور که انتطار می‌رفت بازی بسیار فشرده دنبال شد و هر 2 به سختی از یکدیگر امتیاز می‌گرفتند و فاصله به هیچ وجه زیاد نشد و در پایان فیلیپینی‌ها 17 بر 16 کوارتر اول را برنده شدند.

در کوارتر دوم هم همین روش بازی در 2 تیم قابل مشاهده بود و 2 تیم به دنبال این بودند که کمترین اشتباه را انجام دهند و امتیازها تا مساوی پیش می‌رفت و تیم ایران در پایان 10 دقیقه دوم 14 بر 13 برنده شد تا نیمه نخست 30 بر 30 خاتمه پیدا کند.

در نیمه دوم و کوارتر سوم تیم ایران با ترکیب، آرن داودی، حامد آفاق، اوشین ساهاکیان، صمد نیکخواه بهرامی و اصغر کاردوست وارد میدان شد. تیم ایران از همان ابتدا از حریفش پیش افتاد و با دفاع فشرده اجازه کار کردن به بازیکنان فیلیپین نداد. آرن داودی، گارد راس تیم ملی که چند نفوذ خوب را در زیر حلقه انجام داده بود در اواخر این کوارتر جای خود را به فرید اصلانی داد و محمد جمشیدی هم به جای آفاق وارد میدان شد.

ملی‌پوشان ایران به روند خوب خود در این کوارتر ادامه دادند و توانستند 23 بر 17 برنده شوند.

کوارتر چهارم در حالی آغاز شد که که تیم ایران همچنان از حریفش پیش بود. با دفاع و حمله خوب بازیکنان کشورمان، فیلیپینی‌ها در 3 دقیقه اول هیچ امتیازی کسب نکردند. 

جمشیدی که در کوارتر سوم هم خوب بازی کرده بود، در این زمان هم با روحیه بالا پرتاب‌های 3 امتیازی خوبی انجام داد و باعث شد که کشورمان فاصله امتیازی بیش از پیش شود. 

فیلیپینی‌ها در این کوارتر در زیر سبد کاملا ناموفق بودند و اصغر کاردوست و اوشین ساهاکیان در ریباند‌ها عملکرد بسیار خوبی داشتند.

در ادامه کار روزبه ارغون جایگزین کاردوست شد و در دقایقی که در میدان بود عملکرد خوبی داشت و اجازه خودنمایی به سنترهای فیلیپین نداد. فیلپیپینی‌ها که از شکست خود مطمئن شده بودند، دیگر انگیزه‌ای برای ادامه کار نداشتند و در حملات خود کم دقت نشان می‌دادند.

بهنام یخچالی و صالح فروتن هم که جز بازیکنان تیم ملی جوانان هستند در دقایق پایانی وارد میدان شدند تا در نهایت تیم ایران 77 بر 60 برنده و فینالیست شد.

در دیگر دیدار نیمه‌نهایی ژاپن، میزبان مسابقات به مصاف قطر می‌رود تا حریف ایران در فینال مشخص شود.

چهارمین دوره رقابت‌های کاپ آسیا از 24 شهریور در ژاپن آغاز شده و اول مهر به پایان می‌رسد.

تیم نخست این رقابت‌ها جواز حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در سال آینده را کسب خواهد کرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0