وصیتنامه 6 هزار شهید مازندران موجود است
31 شهریور 1391 ، دیدگاه 0
رئیس کنگره سرداران و 10 هزار شهید استان مازندران گفت: مازندران بیش از 10 هزار شهید و سردار شهید دارد که از این تعداد حدود 6 هزار وصیتنامه باقی مانده که باید در راستای شناساندن وصایای جامعه به جوانان تلاش شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، مفید اسماعیلی صبح امروز در یادواره شهدای شش تن از شهدای روستای بایع کلای نکا و بزرگداشت حجت‌الاسلام محمدی بایع کلایی گفت: مازندران بیش از 10 هزار شهید و سردار شهید دارد که از این تعداد حدود 6 هزار وصیت‌نامه باقی مانده است که باید در راستای شناساندن وصایای جامعه به جوانان تلاش شود.

وی اظهار داشت: شاید امروز برخی از دغدغه‌های زندگی ما را از توجه به وصیت‌نامه های شهدا که چراغ راه ماست باز داشته است و باید در این راستا با دقت عمل بیشتری وارد شویم.

اسماعیلی با تاکید بر ثبت وصایا، خاطرات و وقایع زندگی شهدا توسط همرزمان، دوستان و اقوام شهدا تصریح کرد: اگر همه ما آنچه از شهدا باقیمانده است را به‌درستی جمع‌آوری و به جوانان ارائه دهیم لطف بزرگی به این انقلاب کرده ایم.

رئیس کنگره سرداران و 10 هزار شهید استان مازندران گفت: حلقه‌های صالحین از جمله برنامه‌های قوی در راستای بصیرت جوانان و نوجوانان است که می‌توانیم هر حلقه را به نام یک شهید کرده و جوانان را با شهدا و زندگی و وصیت‌نامه هایشان آشنا کنیم.

این مسئول ادامه داد: شهدا خود عاملی به روایات و احادیث هستند و برگزاری مراسم تجلیل از این شهدا به دلیل همین پیوند با ائمه و ولایت فقیه است.

وی خاطرنشان کرد: آسیب شناسی راه و سیره شهدا از جمله مسائلی است که جامعه امروز ما به آن نیازمند است و باید در این راستا بیشتر از گذشته کار شود.

اسماعیلی عنوان کرد: امروز برخی از اتفاقات و گرفتاری‌ها جامعه ما را از توجه به وصیت‌نامه شهدا جدا ساخته است که باید مورد توجه قرار گیرد.

این مسئول افزود: انتقال ارزش‌های دفاع مقدس و شهید و شهادت از ضرورت‌های مهم جامعه امروز ماست که همه ما باید در این راستا تلاش کنیم.

رئیس کنگره سرداران و 10 هزار شهید استان مازندران اذعان داشت: دفاع مقدس و انقلاب ما بدون اطاعت‌پذیری از ولایت فقیه و ادامه راه امام راحل و شهدا معنا ندارد و به بن بست می‌رسد و در این راستا  همه ما باید برای پیروی از ولایت فقیه تلاش کنیم تا جامعه به موفقیت برسد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0