جانباز 70 درصد بهشهری آسمانی شد
14 مرداد 1391 ، دیدگاه 0
یکی از جانبازان 70 درصدی بهشهری به صف شهدای اسلام پیوست و با شهادتش‌ نشان داد که دیوان شعر شهادت بسته نشده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بهشهر، سیدابراهیم جعفرنژاد جانباز 70 درصد بهشهری است که پس از 25 سال تحمل رنج ناشی از اصابت ترکش و ضایعه نخاعی، شب گذشته به دیار حق شتافت.

جانباز سیدابراهیم جعفرنژاد متولد 1347 روستای علی تپه بهشهر است.

بعد از انقلاب و شروع جنگ با اخذ مدرک سیکل، در پی ندای امام خمینی (ره) مبنی بر حضور جوانان در جبهه‌های جنگ، حضور در جبهه را به سر کلاس درس ترجیح می‌دهد.

با توجه به سن کم به عنوان یک بسیجی رزمنده بی‌سیم‌چی گردان‌های امام محمد باقر(ع) و مسلم بن عقیل لشکر 25 کربلا از استان مازندران در عملیات‌های زیادی همچون بدر ، خیبر و والفجر8 و... شرکت می‌کند.

این رزمنده دلاور بعد از پنج سال حضور در جبهه، در سال 1365 به عضویت کمیته انقلاب اسلامی استان مازندران در می‌آید و از طریق کمیته به لشکر 28 روح الهن منتقل می‌شود.

با توجه به داشتن حکم فرماندهی از فرماندهی وقت کل سپاه، فرمانده یکی از گروهان‌ها و بعد از چهار ماه جانشین گردان محرم از لشکر 28 روح الهت در خطوط مقدم منطقه عملیاتی کربلای 5 – شلمچه مستقر می‌شود.

در نخستین شب عملیات والفجر 8 هنگام عبور از رودخانه اروند، گلوله‌ای به کتف او اصابت می‌کند، ولی با همان شرایط تا فتح فاو پیش می‌رود.

شهید جعفرنژاد به گفته دوستان و همرزمانش نه تنها در زمان جنگ بلکه پس از جانباز شدن، روحیه بسیار بالایی داشت و با چهره گشاده و پر انرژی خود الگوی خوبی برای سایر جانبازان بود.

پیکر این جانباز شهید، ساعت 17 امروز از مقابل بیمارستان امام خمینی (ره) بهشهر به سوی بهشت فاطمه(س) تشییع و در گلزار شهدای بهشهر به خاک سپرده می‌شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0