استاندار بوشهر یک منزل مسکونی به تنها بانوی المپیکی دوومیدانی اهدا کرد
9 مرداد 1391 ، دیدگاه 0
استاندار بوشهر با توجه به حضور لیلا رجبی تنها بانوی دوومیدانی کار ایران در المپیک 2012 لندن یک منزل مسکونی به وی اهدا کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون دو و میدانی، محمد حسین جهانبخش در تمجید از عملکرد این ورزشکار کشورمان که همواره در مسابقات داخلی با نام بوشهر در رقابت‌ها شرکت می‌کند، این اقدام را انجام داده است.

لیلا رجبی اواخر سال گذشته در مسابقات انتخابی تیم داخل سالن ایران موفق شد جواز حضور در المپیک را به دست آورد.

وی از آن زمان تاکنون در مسابقات متعددی شرکت کرد و بارها و بارها توانست رکورد سهمیه B المپیک در دوومیدانی را به دست آورد و نخستین زن دوومیدانی کار ایرانی است که با سهمیه مستقیم راهی المپیک 2012 لندن می‌شود.

رجبی یا "تاسیانا ایلیوشچانکا" که اصالتی بلاروسی دارد در سال 86 پس از ازدواج با پیمان رجبی یکی از دوومیدانی کاران عضو تیم ملی ایران ملیت خود را تغییر داد.

وی در این مدت بارها و بارها در مسابقات بین المللی و برون مرزی پرچم جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز درآورده است و به همراه همسر بوشهری خود همواره با اسم بوشهر در رقابت های داخلی شرکت می‌کند.

این بانوی المپیکی ایران هم اکنون رکورددار پرتاب وزنه ایران است و در بازی های آسیایی داخل سالن 2009 ویتنام نیز موفق به کسب مدال طلا شد.

وی در مسابقات داخل سالن آسیا در تهران در سال 2010 نیز مدال طلا پرتاب وزنه را به ایران اختصاص داد و در بازی های آسیایی سال 2010 نیز به مدال برنز دست یافت.

رجبی چند ماه پیش نیز در مسابقات داخل سالن آسیا در چین به مدال نقره رسید و یکی از چهار نماینده ایران در مسابقات داخل سالن قهرمانی جهان 2012 ترکیه بود.

افشین داوری، رئیس فدراسیون دوومیدانی نیز پس از اطلاع از این اقدام ارزشمند استاندار بوشهر، در نامه ای ضمن تقدیر وتشکر از این اقدام پسندیده، ابراز امیدواری کرد این حرکت روحیه بخش باعث تقویت بنیه جسمی و روانی تنها بانوی المپیکی دوومیدانی ایران در بازی های 2012 لندن شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0