حفظ فرهنگ و زبان بومی وظیفه هر مازندرانی است
24 اسفند 1399 ، دیدگاه 0
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران حفظ زبان و فرهنگ و آیین های بومی مازندران را از وظایف اصلی مردم ، مسئولین و اهالی فرهنگ و هنر مازندران دانست .
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، عباس زارع مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران درآیین رونمایی از کتب تاریخ و فرهنگ مازندران و تجلیل از پدیدآورندگان و ناشرین این حوزه  که عصر روز چهارشنبه 20 اسفند ماه در سالن آمفی تئاتر سلمان هراتی آن اداره کل برگزار شد با سپاس از تلاش های ارزنده نویسندگان و ناشران و حمایت ها ی مسئولین در راستای حفظ و زنده نگاه داشتن فرهنگ و زبان بومی مازندران گفت : اهمیت پژوهش، کتاب و کتابخوانی در تاریخ  از بالاترین دستاوردهای هر کشور در زمینه فرهنگ و تاریخ بوده که حفظ این میرات ارزشمند و انتقال آن به نسل های آینده از دغدغه های اصلی ما و اصحاب فرهنگ استان می باشد. 

وی افزود: حمایت از آثار و تالیفات این حوزه ، جزء وظایف لاینفک مسوولین فرهنگی به خصوص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. در همین راستا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با هدف پاسداشت فرهنگ غنی بومی مازندران و به بهانه عیدانه سال نو به اصحاب فرهنگ و پژوهش مازنی ، اقدام به رونمایی از کتب فرهنگ بومی مازندران نموده و با تجلیل از نویسندگان و ناشران فعال این عرصه ، سعی در جهت حمایت و صیانت از این قشر دارد .

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0