فعالیت های موسسه خیریه وعام المنفعه دارالاکرام حضرت ابوالفضل العباس مازندران درآمل تشریح شد
16 اسفند 1399 ، دیدگاه 0
دارالاکرام موسسه ای غیرانتفاعی-غیردولتی-غیراقتصادی است که در حوزه حمایت از تحصیل کودکان مستعد باز مارنده از تحصیل ،و یا در خطر ترک تحصیل با اتکا برسه اصل خرد،مهربانی،کرامت فعالیت میکند.

کمال آنلاین  / دارالاکرام موسسه ای غیرانتفاعی-غیردولتی-غیراقتصادی است که در حوزه حمایت از تحصیل کودکان مستعد باز مارنده از تحصیل ،و یا در خطر ترک تحصیل با اتکا برسه اصل خرد،مهربانی،کرامت فعالیت میکند.

**آغاز فعالیت دارالاکرام شهریور ۹۹بوده وتا به امروز ۵۰ دانش آموز پذیرش و بورسیه شده اند

به همین دلیل گفت و گویی با خانم خدیجه عزیزی مدیر موسسه دارالاکرام مازندران شعبه آمل داشته ایم که در ادامه می خوانید:وی اشاره کرد : آغاز فعالیت دارالاکرام شهریور ۹۹بوده وتا به امروز ۵۰ دانش آموز پذیرش و بورسیه شده اند وما بیش از هر چیز با همکاران فرهنگی در ارتباط هستیم و تعدادی از آنها همیاران و مددکاران ما در موسسه هستند.

خانم عزیزی اظهار داشت میانگین بورسیه ماهانه دریافتی دانش آموزان به طور متوسط  1۵۰تا۲۰۰هزارتومان است که دانش آموزان از مقطع ابتدایی تا دانشگاه مورد حمایت قرار می گیرند .

**شیوه جذب دانش آموزان از طریق آموزش و پرورش ، کمیته امداد و بهزیستی می باشد

وی درخصوص شیوه جذب دانش آموزان در شعبه آمل به چه صورت است خاطرنشان کرد : بهترین شیوه جذب دانش آموزان از طریق آموزش و پرورش و کمیته امداد و بهزیستی می باشد ومهمترین رکن این موسسه احترام و کرامت به دانش آموزان و مادر آن خانواده می باشد ودراین شعبه نهایت سعی بر این است که با عشق و علاقه در خدمت خانواده ها باشیم.

مدیر موسسه دارالاکرام مازندران شعبه آمل یادآورشد : ابتدا بعد از معرفی و شناسایی دانش آموزان و تایید همیار ومدیر شعبه مدارک شناسایی از طریق سایت به مهربانی ثبت وودانش آموز پذیرفته میشود و جزو لیست بورسیه تحصیلی قرار میگیرد.

خانم عزیز ی اشاره کرد : بعد از بورسیه دانش آموز و تخصیص حامی ارائه خدمات به او آغاز میشود ومیلغ بورسیه بصورت نقد هرماه به کارت دانش آموز واریز میشود.بورسیه تحصیلی براساس معدل و دستاوردهای آنها تعیین میشود.

**هدف این موسسه فراهم سازی امکانات مناسب برای دانش آموزانی است

وی خاطرنشان کرد : هدف این موسسه فراهم سازی امکانات مناسب برای دانش آموزانی است که به دلیل شرایط اقتصادی از ادامه تحصیل باز می مانند ودر جهت ارتقای سطح علم -دانش-فرهنگ کودکان و نوجوانان ایران پهناور با حمایت و همراهی مردم عزیز فعالیت می نمایند.

وی اظهارداشت : برنامه ریزی فرهنگی وبرگزاری کلاسهای ورزشی-هنری-مشاوره-روانشناسی ،بهداشت و درمانی،نخبه پروری از طریق شناسایی استعدادهای برتر دانش آموزان بورسیه می باشد .

**هیچ دانش آموزی نباید به خاطر فقر از ادامه تحصیل محروم نشود

وی با بیان اینکه خدمات مددکاری جهت پیشتیبانی از خانواده های دانش آموزان که‌ مددکاران ما افرادی هستند که در رشته مشاوره روانشناسی روانپزشک و دارای تخصص هستند گفت : تا به امروز خدا رو شاکرم که همه برنامه ها و مراسم ها از قبیل روز کودک-روز دانش آموز،سبد یلدایی،تقدیر و تشکر از کادر درمان به مناسبت روز پرستار،مراسم فاطمیه و میلاد خانم فاطمه زهرا  صورت گرفته است .

مدیر موسسه دارالاکرام مازندران شعبه آمل  اضافه کرد : آرزوی من برای موسسه دارالاکرام این است که هیچ دانش آموزی نباید به خاطر فقر از ادامه تحصیل محروم نشود و بخش دیگر هم که دانش آموزان پس از فراغت از تحصیل بتوانند برای خود شغل انتخاب کرده و به استقلال مالی و رفاه نسبی رسیده و تشکیل خانواده دهند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0