شاکله ورزش پهلوانی و زورخانه ای اخلاق و جوانمردی است
3 اسفند 1399 ، دیدگاه 0
دکتر احمد نیکخواه رئیس شورای شهرستان آمل با قدرشناسی از همت والای این جوانمرد آملی در اهدا طلای جهانی به آستان قدس رضوی گفت : مردم با فهیم آمل شما را هرگز فراموش نخواهند کرد ودرکنار شما هستند .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین  / رسیدن به منش پهلوانی گرچه همه آدمیان را میسّر است، اما مردانِ مرد توانند که این بار را تا پایان عمر بر دوش دارند. پهلوانانِ جوانمردی که همه جا می‌توان آنان را دید؛ شاید در گود زورخانه و روی تشک کشتی و شاید پشتِ فرمان یک تاکسی، پای تنور نانوایی، در جامه رزم، در کلاس درس، در بیمارستان، در مسجد، در غسالخانه، پشتِ دخل یک چلوکبابی یا در میدانِ خدمت به خلقِ خدا و نیز در هر کوی و برزن و خانه.

دراین میان نام پهلوان  علیرضا ارجین قهرمان جوان آملی و رکورددار میل‌سنگین دنیا در رشته ورزشی پهلوانی و باستانی که در ورزش باستانی دنیا حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و چندین بار رکودهای مختلف زورخانه‌ای و پهلوانی را به نام خود جابجا کرد  دراین سالهای پر فراز ونشیب ورد زبان مردم وجوانان می باشد که در عین کسوت پهلوانی درکوی وبرزن با اخلاص وجوانمردی با مردم نشست وبرخاست دارد و با این خصلت دستگیر نیازمندان وفقرا می باشد که خودش چندبار گفت همیشه از خدا می خواستم که قدرتی به من بدهد که خرج فقرا بشود وبا این تفکر علیرغم کم محبتی های که از سوی فدراسیون ومسئولین شهری دیده از ایمان واعتماد دست نکشید وبه راهش همانند گذشته وبا صلابت ادامه می دهد .

**مردم با فهیم آمل شما را هرگز فراموش نخواهند کرد

دکتر احمد نیکخواه رئیس شورای شهرستان آمل با شنیدن منش پهلوانی واهدا مدال جهانی به بارگاه مقدس آقا علی ابن موسی الرضا توسط پهلوان علیرضا ارجین به ملاقات ایشان رفت .

دکتر احمد نیکخواه رئیس شورای شهرستان آمل با قدرشناسی از همت والای این جوانمرد آملی در اهدا طلای جهانی به آستان قدس رضوی گفت : مردم با فهیم آمل شما را هرگز فراموش نخواهند کرد ودرکنار شما هستند .

وی خاطرنشان کرد : شنیدن کمهای شما به فقرا درقالب کمک مومنانه وگلریزان برای سیل زدگان آق قلا و غیره نشان از منش پهلوانی برگرفته از حضرت علی می باشد .

وی تاکید کرد : مردم به شما اعتماد دارند قطعا بیشتر می توانید به نیازمندان کمک کنید واین کمک رسانی بصورت سازماندهی شده باشد تا نیازمند واقعی شناسایی شوند .

دکتر نیکخواه تاکید کرد : ورزش پهلوانی و زورخانه ای ظرفیت بسیار بالایی دارد که شاکله این ورزش اخلاق و جوانمردی است که بر پایه آن روح و فکر افراد پرورش می یابد.

**ورزش زورخانه را از نوجوانانی به فرزندانمان آموزش بدهیم

پهلوان علیرضا ارجین با اشاره به اینکه ورزش زورخانه ای و منش پهلوانی از ایران سرچشمه گرفته است گفت : درکشورهای دنیا هر کدام اسطوره ای پهلوانی دارندو ایران را به مقدس پهلوانی می شناسد که ورزش کشتی از زورخانه نشات می گیرد ولی متاسفانه کمتر دیده است که این فرهنگ را حفظ کنیم و ورزش زورخانه را از نوجوانانی به فرزندانمان آموزش بدهیم

وی ادامه داد : تلاش 16 ساله بنده که شبانه روزی زحمت زیادی کشیدم برای بدست آوردن مدال جهانی باعث شد از خیلی از چیزها گذشتم وحتی درسر نماز دعا می کردم که به آرزوی خودم برسم  واز همیشه از خدا می خواستم که قدرتی به من بدهد که خرج فقرا بشود وچراکه منش پهلوانی نشات گرفته از مرام وجوان مردی مولایمان حضرت علی است

**اهدا دو مدال طلا ارزشمند مسابقات جهانی به موزه امام رضا(ع) و آستان قدس رضوی

وی اظهارداشت : مدال های که گرفتم حاصل دسترنج شبانه روزی بود  وخیلی سخت است که ازاین مدال براحتی عبور کنم و پس از سفر به مشهد مقدس باتفاق پدرم ارادت قلبی خود به امام هشتم شیعیان را نشان دادم و دو مدال طلا ارزشمند مسابقات جهانی خود را به موزه امام رضا(ع) و آستان قدس رضوی تقدیم کرد.

پهلوان ارجین اشاره کرد : یک مدال آسیائی را برای اهدا به مقام معظم رهبری فرستادم که با حضور چندتن از قهرمانان المپیک بزودی انجام خواهد که بی صبرانه منتظر آن روز تاریخی هستم .

وی گفت : ازاین ورزش پهلوانی یک اعتباری خوبی که گرفتم  این بود که در شرایط کرونایی افرادی که مشکلی داشتند واعتمادی که همشهریان خوبم نسبت به بنده داشته ودارند با یک فراخوان در فضای مجازی مشکلات را مطرح و  زیر یک ساعت امکانات فراهم می شود وهمیشه از خداوند سپاسگزارم که قدرتم را خرج فقرا می کنم واگر خیلی به لذت زندگی نرسیدم ولی به لذت یداللهی رسیدم وبا همین نگاه زندگی می کنم

مسئول هیأت ورزش های زورخانه ای آمل در خصوص فعالیت این هیأت اظهار کرد متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا در این مدت بیکار هم ننشستیم و به کمک دوستان و با عنایت پروردگار توانستیم بسته های معیشتی برای خانواده های نیازمند در نظر بگیریم که در ابتدا با تصمیم پهلوانان زورخانه قرار بر این شده بود که به نیت امام علی (ع) ۱۱۰ بسته معیشتی بین ۱۱۰ خانواده های عزیز و محترم توزیع گردد که با لطف خدا و همت پهلوانان و مردم عزیز شهرستان آمل این ۱۱۰ بسته به تعداد ۱۴۰ بسته افزایش یافت وبدون هیچ گونه تشریفاتی توزیع شد .

درپایان به پاس جوانمردی پهلوان علیرضا ارجین دراهدا طلای جهانی به آستان قدس رضوی و وانجام اکور خیرخواهانه لوح تقدیری ازسوی دکتر احمد نیکخواه رئیس شورای شهرستان به ایشان اهدا شد

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0