دستان پرسخاوت خیر نیکوکار حاج منوچهر باقری لبخند رضایت بر لبان دانش آموزان نشاند
19 بهمن 1399 ، دیدگاه 0
حاج آقا باقری خیر مدرسه ساز : درسال های اخیر همیشه دغدغه من بوده که مدرسه ای در شان و نام روستای میله بسازم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین / یکی از آرزوهای دیرینه دانش آموزان روستا ی میله دشت سر آمل  ، حضور در مدرسه نوساز و البته دارای امکانات پیشرفته بوده ، که امروزه با دستان پرلطف حاج منوچهر باقری خیر مدرسه ساز شکل عملی به خود گرفته است.

در یکی از روزهای زمستانی نیمه بهمن ماه 99 رویداد جالب توجهی قرار بود رخ دهد و زمزمه ها حکایت از افتتاح مدرسه ای نوساز در روستای روستا ی میله دشت سر آمل  داشت.

دانش آموزان را شور و شعف خاصی فرا گرفته بود و این را می شد از خوشحالی  آنان از حضور حاج منوچهر باقری خیر مدرسه ساز و دیگر مسوولان در روستا فهمید.

برق شادی نیز به وضوح درچشمان تک تک دانش آموزان  مقطع ابتدایی این روستا دیده می شد و ذوق و شوق در چهره دختران وپسران دانش آموز که با فرم مدرسه وبا دردست داشتن گل وپرچم جمهوری اسلامی ایران برای استقبال آمدند  قابل لمس بود، دانش آموزانی که تا چندی پیش در مدرسه ای قدیمی و مخروبه، با دیوارها و سقف های شکاف خورده درس می خواندند و هر آن ممکن بود از بد حادثه، اتفاقی ناگوار برای آنان رخ دهد.

این دانش آموزان دیگر دلهره درس خواندن در مدرسه قدیمی روستا را ندارند آنان غم چکیدن باران از شکاف های سقف کلاس درس شان را تجربه نخواهند کرد و نیز سوز سرمای زمستان از شیشه های شکسته پنجره های آهنی صورت های آنان را نوازش نخواهد کرد.

ساخت بنای جدید مدرسه شهدای میله که مقدمات آن با درایت، دوراندیشی و مسئولیت پذیری" حاج منوچهری باقری" خیرگمنام ومردمی این روستا درهفتم تیرماه سال 98 با حضور مدیرکل وقت آموزش وپرورش مازندران، نماینده مردم آمل درمجلس فرماندار ومدیرومعاون اداره آموزش وپرورش شهرستان آمل شروع و بنا به تعهد وقولی که این خیرنیک اندیش داده بود، درکوتاه ترین زمان ساخته، تجهیز وتحویل داده شد.

**جلوه های کم نظیر ازوفاداری اهالی ودانش آموزان روستا از اقدام خیرخواهانه " حاج منوچهرباقری"

آیین افتتاح دبستان شهدای میله که با همت بلند " حاج منوچهرباقری" خیراین روستا ساخته شد، در دومین روز از گرامیداشت دهه مبارکه فجر با حضوردکترشریعت فرماندارویژه آمل، دکترمرزبند رییس ومعاونان اداره آموزش و پرورش، مهندس استادیان معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان، فرشیدفربخشداردشت سر، حجت الاسلام محمدی امام جمعه دابودشت، دانش آموزان این دبستان، اهالی روستا و خانواده محترم "حاج منوچهر باقری" به جلوه های کم نظیری ازوفاداری اهالی ودانش آموزان روستا از این اقدام خیرخواهانه " حاج منوچهرباقری" تبدیل شد و اشک شوقی که ازسر خوشحالی و حق شناسی همه حاضران درمراسم افتتاحیه پیش کش این خیرمردمی شد.

**این اقدام خیرخواهانه آقای باقری و خانواده محترمشان جزو باقیات وصالحات خواهد شد

معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان آمل هم دراین آیین به صورت ویژه از اقدام خیرخواهانه آقای حاج منوچهرباقری در ساخت مدرسه درروستای میله بخش دشت سرقدردانی کردو گفت، این انتخاب از سوی آقای باقری برای ساخت مدرسه یک انتخاب هوشمندی بوده وبه این انتخاب درست او تبریک می گویم که انشاله این اقدام خیرخواهانه او باقیات وصالحاتی برا آقای باقری و خانواده ها نیز خواهد شد.

دکترعلیرضا شریعت افزود: اقدام ارزشمندی که حاج منوچهرباقری پس از ساخت وتجهیزاین مدرسه انجام داد، مزین کردن نام مدرسه به نام شهدای محل که انصافا کارخیر او را بیش از پیش برجسته وارزشمندتر کرده است.

** عمل خوب این مرد بزرگ ، بهترین الگوی اخلاقی برای جوانان این روستا واین منطقه خواهد شد.

امام جمعه بخش دابودشت شهرستان آمل هم دراین آیین با تبریک گرامیداشت دهه مبارکه فجرگفت، برخودم وظیفه وتکلیف می دانم از همت واقدام نیکو آقای حاج منوچهرباقری، خیرگرانقدر روستای میله که درساخت کامل وتجهیز مدرسه دراین روستا همت کردند، تشکر وقدردانی کنم واین عمل خوب این مرد بزرگ ، بهترین الگوی اخلاقی برای جوانان این روستا واین منطقه خواهد شد.

حجت الاسلام محمدی افزود: قطعا دعای خیر ونگاه پاک دانش آموزان این مدرسه که چهره خیرخواهانه آقای حاج منوچهرباقری را تاسالها به یاد خواهند داشت و از عمل خیراین خیردرنزد خداوند شهادت خواهند داد واین بهترین وپذیرفته ترین عملی هست که انسان درزمان حیاتش ازخود برجای می گذارد.

**ثواب خیر درساخت مدرسه برای آقای" باقری" همیشگی است

مدیرآموزش وپرورش شهرستان آمل هم درآیین افتتاح دبستان شهدای میله، از زکاوت، دوراندیشی وسخاوتمندی " حاج منوچهرباقری" درساخت، تجهیز وهمه اقدام های مربوط به مدرسه دراین روستا قدردانی کرد وگفت، یکی اززیباترین جلوه های انسان، تدبیر، دوراندیشی وسخاوت است که آقای " منوچهرباقری" با ساخت این واحد آموزشی، لذت وذوق شوق را دردانش آموزان این روستا دیدند.

دکترعباس مرزبند افزود: توفیقی که خداوند به آقای باقری برای ساخت مدرسه در زادگاهش عطا کرده، مطمئنا برکات این اقدام خداپسندانه هم درکسب وکار روزانه و زندگی خانوادگی او صدچندان خواهد بود، و این اقدام خیرخواهانه آقای باقری در ساخت مدرسه زیبا، ایمن ودر شان واعتبار روستای میله باعث شناسایی وبازدهی فرزندان با دانش و آگاه از این روستا در آینده خواهد شد.

**ساخت مدرسه شهدای میله برای من شوق آفرین ولذت بخش می باشد.

حاج منوچهر باقری" که خود از اهالی روستای" میله" بخش دشت سر ودربخش های تولیدی وبازرگانی فعالیت دارد، درجمع مدیران استانی وشهرستانی و هم محلی های خودش ازهدفش ازاین اقدام خیرگفت: انسان در زندگی خودش خیلی آرزوها دارد که برای تحقق بخشی از آنها تلاش می کند تا حداقل به یکی از آنها برسد، من درسال های 1350 دردوران ابتدایی درمکان فعلی مدرسه تحصیل میکردم وپس از سالها ورفت وآمدهایی همیشگی به روستا، به خصوص درسال های اخیر همیشه دغدغه من بوده که مدرسه ای در شان و نام روستای میله بسازم.

وی افزود: این توفیق به لطف خداوند نصیبم شده تا با همراهی همه متولیان امر بتوانم مدرسه این روستا را به طور کامل وبه شیوه امروزی بسازم وازاینکه دانش آموزان دیروز این مدرسه که اکنون درمنصب های کشوری برای روستای میله افتخارآفرینی می کنند، برای تداوم آینده درخشان روستا انجام وظیفه کرده باشم.

این خیرنیک اندیش وکارآفرین آملی ادامه داد، درطول این سالها، ساخت وسازهای زیادی انجام دادم واز لحاظ درآمدی نیزرضایتبخش بوده، اما هیچ یکی ازآنها نتوانست درمقابل ساخت مدرسه شهدای میله برای من شوق آفرین ولذت بخش باشد.

** هزینه 1.5 میلیارد تومانی واستفاده ازبهترین مصالح در ساخت مدرسه

حاج منوچهر باقری افزود: تمام تلاش وهم وغم بنده ازشروع  تاپایان ساخت این مدرسه اتمام به موقع آن بوده، وبه همین خاطر برادرم آقای محمدباقری وهمچنین آقای حسن باقری" با حضور دائم خودشان دراین پروژه بخشی از نگرانی بنده را از بابت توجه وتاکید بر کیفیت ساخت آن کم کردند و درمواقعی که درسفر یا برنامه کاری بیرون از شهرستان بودم روند ساخت مدرسه را روزانه پیگیرمی شدم و پس از ورود به شهرستان به روستای میله می آمدم و با دیدن پیشرفت هر روزه آن به شوق می آمدم.

وی اضافه کرد، مدرسه شهدای روستای " میله" با  6 کلاس و زیربنای 400 مترمربع در دوطبقه با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و500 میلیون تومان با بهترین مصالح ومطابق استانداردها ساخته شده که با عنایت خداوند متعال همه مراحل آن تا پایان ساخت ونیزتجهیزات مدرسه را شخصا پرداخت کردم وافتخارمیکنم که درشادی وشوقی که دانش آموزان نوجوان روستای میله وخانواده های آنها سهیم هستم.

درپایان این مراسم از سوی مدیریت واولیای مدرسه شهدای میله، اداره کل نوسازی وتجهیزمدارس مازندران، اداره آموزش وپرورش و اهالی روستای میله به پاس اقدام ارزشمند حاج منوچهرباقری درساخت مدرسه شهدای میله تقدیر وحق شناسی شد.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0