اتمام داوری بیش از 600 اثر ارسالی به دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر مازندران
15 بهمن 1399 ، دیدگاه 0
پس از پایان سه مرحله داوری در نهایت، 36 اثر برتر انتخاب و به زودی از آن‌ها تجلیل می‌شود.
آوای کمال / عبدالمهدی حق‌شناس در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ از اتمام داوری بیش از 600 اثر ارسالی به دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر مازندران خبر داد.
 
وی افزود: مهلت ارسال آثار به این جشنواره که از شهریورماه سال گذشته آغاز و تا پایان آبان ماه به اتمام رسیده بود در مجموع 646 اثر به دبیرخانه ارسال شد.
 
مسئول بسیج رسانه مازندران خاطرنشان کرد: تفاوت جشنواره امسال با سال قبل در ارسال آثار، محدود کردن تعداد آثار به 5 اثر برای هر شرکت کننده بود که در هشت بخش انجام شد.
 
این مسئول ادامه داد: هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی، آثار خوبی به دبیرخانه ارسال شد و طبیعتا بنا بر اذعان داوران استانی و ملی، امتیاز آثار بسیار به هم نزدیک بود.
 
حق‌شناس بیان کرد: بیشترین آثار ارسالی به رسانه‌های مکتوب اختصاص داشت و در میان بخش‌های جشنواره بیشترین تعداد آثار مربوط به یاداشت و گزارش بود.
 
وی با اعلام اینکه در بخش خبر هم به لحاظ کیفی و هم به لحاظ کمی وضعیت آثار، قابل انتظار ما نبود؛ گفت: نیاز به آموزش در این بخش بنظر می‌رسد و در آینده دوره‌های آموزشی با حضور اساتید برجسته از سوی بسیج رسانه برگزار خواهد شد.
 
مسئول بسیج رسانه مازندران با بیان اینکه 36 اثر منتخب در هشت بخش انتخاب شد؛ اعلام کرد: از این تعداد، 4 اثر در بخش مصاحبه، هفت اثر در بخش گزارش، 6 اثر در بخش یاداشت، 6 اثر در بخش تیتر، 2 اثر در بخش خبر، 5 اثر در بخش عکس، 5 اثر در بخش گزارش و مستند تصویری و یک اثر در بخش ویژه مکتب سلیمانی انتخاب و تقدیر خواهند شد.
 
این مسئول متذکر شد: تعداد بالای نفرات برگزیده به این دلیل است که جدا از نفرات اول تا سوم تعدادی از آثار شایسته تقدیر شدند و از آن‌ها تجلیل می‌شود.
 
حق‌شناس با بیان اینکه اسامی و آثار نفرات نخست جهت رقابت در جشنواره ملی رسانه ای ابوذر ارسال می‌شود؛ یادآور شد: در سال گذشته و در نخستین دوره برگزاری جشنواره ابوذر، مجتبی قربانی حائز رتبه دوم بخش خبر و خانم زری طاهری حائز رتبه سوم در بخش تیتر جشنواره ملی ابوذر در سطح کشور شدند و امیدواریم امسال نیز حائز رتبه ملی شویم.
 
وی متذکر شد: با توجه به وضعیت کرونایی حال حاضر، زمان برگزاری مراسم اختتامیه قطعی نشده است اما بدنبال آن هستیم تا این مراسم را طی ایام دهه فجر به صورت تلویزیونی و با تجلیل از نفرات برتر برگزار کنیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0