اجرای طرح شهید سلیمانی دربخش مرکزی آمل با شعار پایش ، رویش ، حمایت
20 دی 1399 ، دیدگاه 0
طرح محله محور شهید سلیمانی با هدف شناسایی افراد ناقل و جلوگیری از انتقال ویروس کرونا با مشارکت نیرو های بسیجی، دهیاران ، شوراهای بخش ومراکز بهداشتی در روستایی بخش مرکزی آمل در حال اجرا است.

**ضرورت همراهی و مشارکت‌ مردم با سفیران سلامت در طرح شهید سلیمانی

زینب سلطانی بخشدار مرکزی آمل در گفتگوی اختصاصی با آوای کمال  گفتروحیه جهادی سردار دلها شهید«حاج قاسم سلیمانی» به الگویی برای مقابله با ویروس منحوس کرونا تبدیل شده و این طرح با هدف حمایت از مبتلایان به ویروس کرونا و خانواده‌های آنان دنبال می‌شود.

وی تصریح کرد: بیماریابی، آموزش، تست سریع، قرنطینه و رهگیری از جمله مواردی است که در این طرح محله محور با همکاری شبکه بهداشت، بسیج، بخشداری، دهیاری و شورای اسلامی انجام می‌شود.

**با قطع چرخه تولید و تکثیر این ویروس منحوس، شاهد بازگشت به روال عادی زندگی باشیم.

بخشدار مرکزی آمل با تأکید بر ضرورت همراهی و مشارکت‌ مردم با سفیران سلامت خاطرنشان کردتمامی کسانی‌که به درب منازل افراد مبتلا یا مشکوک به بیماری مراجعه می‌کنند، دارای کارت شناسایی و لباس فرم متحدالشکل هستند و امیدواریم با قطع چرخه تولید و تکثیر این ویروس منحوس، شاهد بازگشت به روال عادی زندگی باشیم.

وی ادامه داد : در این طرح تیم‌های مراقبتی، حمایتی، نظارتی از طریق کمک‌های نقدی و حمایت‌های مردمی، به صورت فعال در صحنه حضور می‌یابند تا منسجم و یکپارچه، سدی در مقابل این بیماری منحوس ایجاد کنند و با اولویت دادن به اقشار آسیب‌پذیر، خانواده‌های کم‌درآمد، سالمندان و بیماران زمینه‌ای، بتوانند بیش از گذشته در مسیر مقابله گام بردارند.

وی اشاره کرد : همسویی کمک‌های مومنانه یکی از نکات برجسته اجرای طرح سردار سلیمانی در پردیس به شمار می‌رود و خانواده‌هایی که از نظر اقتصادی ضعیف هستند و بیمار کرونایی دارند، با بسته‌های معیشتی و بهداشتی، طی دوران قرنطینه در منزل حمایت می‌شوند.

**تیم‌های تشکیل شده با مراجعه خانه به خانه و گفت‌وگو با مردم، مبتلایان را شناسایی می‌کنند

بخشدار مرکزی آمل با بیان اینکه برخی از شهروندان هنوز اطلاعات کاملی درباره نحوه قرنطینه و نوع ارتباط با فرد مبتلا به کرونا ندارند، اظهار داشت: تیم‌های تشکیل شده با مراجعه خانه به خانه و گفت‌وگو با مردم، مبتلایان را شناسایی می‌کنند و شرایط و نحوه قرنطینه را به مردم آموزش می‌دهند.

سلطانی با اشاره به وضعیت شکننده و پرخطرقرمز درشهرستان آمل اعلام کرد

۱ - ورود افراد غیربومی و گردشگران به کلیه روستاهای بخش ممنوع است .

۲ - برگزاری بازارچه های محلی نظیر دو شنبه بازار و جمعه بازار تااطلاع ثانوی ممنوع

۳ - فعالیت کلیه رستوران ها و مراکز غذایی فقط بصورت بیرون بر مجاز بوده ، فعالیت کلیه واحدهای قهوه خانه و سفره خانه و ارایه قلیان و  به هرنحوی ممنوع است و واحدهایی که رعایت ننمایند پلمب خواهند شد .

۴ - برگزاری هرگونه مراسم و تجمع مذهبی و غیرمذهبی ، عزاداری و عروسی ، مسابقات ت حت هرعنوان ممنوع است .

۵ - فعالیت کلیه واحدهای صنفی ( بجز واحدهای گروه یک ) تا ساعت ۱۸ عصر ( شش عصر ) مجاز بوده و ادامه فعالیت واحدها تخلف و برابر مقررات درصورت تکرار و عدم توجه به تذکرات پلمب خواهند شد .

وی با اشاره به بازدیدمهندس محمدرضا غلامی مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران ازاقدامات صورت گرفته در جهت مقابله با شیوع بیماری کرونا در بخش مرکزی آمل گفت : در پیک اول ودوم توانستیم با راه اندازی قرارگاه جهادی در مبادی ورودی شهر وروستاهای بخش از ورود ماشین های غیر بومی براساس دستورالعمل ستاد کرونای شهرستان جلوگیری کنیم .

وی با اشاره به اینکه بیماری کرونا روستاهای رامورد هدف خود قرارداده است عنوان داشت : در پیک اول ودوم فقط اطلاع رسانی واجرای پروتکل های بهداشتی رابه تمام مردم روستاهای بخش اعلام کردیم .

بخشدار مرکزی آمل با اشاره به اینکه ظرح شهید سلیمانی بصورت خانه به خانه اجرا می شود گفت : طرح خانه به خانه بسیار مورد توجه بوده است و رضایت حداکثری را به دنبال داشته است چرا که افراد مشکوک به ویروس شناسایی و از گسترش و شیوع بیشتر، جلوگیری می‌شود.

سلطانی اظهارداشت : با انجام تست های کرونایی در طرح شهید سلیمانی متوجه شدیم که دربعضی از روستاهای حالت قرمز دارندکه مجبور شدیم قرنطینه رادر 4 روستا به مرحله اجرا درآوریم .

وی با اشاره به اینکه طرح شهید سلیمانی دربخش مرکزی آمل با شعار پایش ، رویش ، حمایت  درحال اجرا می باشد  تاکید کرد : غربالگری و انجام تست های کرونایی درطرح شهید سلیمانی درتمام روستاها با جدیت در حال اجرا می باشد .

وی ادامه داد: همراهی و مشارکت مردم در اجرای این طرح موجب خواهد شد شیوع بیماری کرونا در جامعه کاهش یابد.

وی افزود: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد بخش زیادی از انتشار بیماری کرونا در اثر رفت و آمد افراد مبتلا صورت می‌گیرد و جلوگیری از این رفت و آمدها موجب عدم انتقال ویروس خواهد شد.

**قدردانی مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران از اقدامات بخش مرکزی آمل

لازم بذکر است مهندس محمدرضا غلامی مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران ضمن قدردانی از اقدامات بخش مرکزی آمل درمقابله با جلوگیری از گسترش بیماری کرونا افزود :اقدامات صورت گرفته توسط خانم سلطانی بخشدار مرکزی بهمراه اعضای شورای بخش ، دهیاران وشوراهای اسلامی روستا قابل تقدیر است .

 وی ادامه داد : دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی با همکاری پایگاه های مقاومت بسیج در روستاها از حضور افراد غیر بومی به صورت مهمان و بستگان با احترام و بدون تنش و درگیری جلوگیری کنند.

وی اظهار امیدواری کرد که با همکاری و هم افزایی مردم و مسئولان هر چه زودتر با قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا ، وضعیت عادی به مناطق مختلف استان بازگردد و گردشگری که مهم ترین محور اقتصادی استان است رونق بگیرد.

**ورود هرگونه مسافر، گردشگر، مهمان و افراد غیربومی به همه روستا‌های استان تا اطلاع بعدی ممنوع است.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران  ادامه داد : در راستای اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی، ورود هرگونه مسافر، گردشگر، مهمان و افراد غیربومی به همه روستا‌های استان تا اطلاع بعدی ممنوع است.

غلامی با بیان اینکه این طرح با نظارت دهیاری‌ها و همکاری پایگاه‌های مقاومت بسیج و شورا‌های روستا‌ها اجرا می‌شود افزود: مسئول اجرای این طرح در روستا‌ها دهیاران هستند و در صورت تخلف، برخورد با آن‌ها جدی خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0