راه اندازی رشته پزشکی درآمل، آینده سلامت شهر را تضمین می کند
20 دی 1399 ، دیدگاه 0
دکتر رضاحاجی پور نماینده مردم شهرستان آمل، قسمتهای مختلف مجتمع دانشکده های علوم پزشکی آمل (پردیس پزشکی ، دانشکده پرستاری مامایی و دانشکده پیراپزشکی) را با حضور دکتر اسماعیل اکبری رییس دانشکده ها و مسئول راه اندازی پردیس پزشکی آمل از نزدیک مورد بازدید خود قرار دادند .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین  /دکتر رضاحاجی پور نماینده مردم شهرستان آمل، قسمتهای مختلف مجتمع دانشکده های علوم پزشکی آمل (پردیس پزشکی ، دانشکده پرستاری مامایی و دانشکده پیراپزشکی) را با حضور دکتر اسماعیل اکبری رییس دانشکده ها و مسئول راه اندازی پردیس پزشکی آمل از نزدیک مورد بازدید خود قرار دادند .

**ثبت نام 31 دانشجو پزشکی که توسط سازمان سنجش معرفی شدند

دراین بازدید، دکتر اسماعیل اکبری با قدردانی ویژه از دغدغه های جدی دکتر رضا حاجی پور نماینده مردم شهرستان آمل درمجلس، در خصوص راه اندازی پردیس دانشگاهی گفت: دکتر رضا حاجی پور در روزهای اول شروع فعالیت، نشان دادندکه حساسیت ویژه ای به سلامت، بهداشت و درمان دارند .

وی با بیان اینکه حضور ایشان درکمیسیون آموزش عالی در مجلس منشا خیر و برکات برای این شهر و کشور خواهد بود ادامه داد: فعالیت چشمگیر ایشان و پیگیر ی امور مربوط به شهرستان قابل تحسین است.

 مسئول راه اندازی پردیس پزشکی آمل با تاکید براینکه جلسات متعددی در کشور و استان صورت گرفت تا ساختمان شماره 2 مرکز آموزش فنی و حرفه ای آمل (که در امر فنی حرفه ای هیچ فعالیتی انجام نمی گرفت)، از طرف سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به پردیس پزشکی اختصاص پیدا کند، اظهارداشت: خوشبختانه با پیگیرهای دکتر حاجی پور ساختمان در ظرف مدت 4 ماه به پردیش پزشکی واگذارشد.

دکتر اکبری با قدردانی از کسانی که در فرایند راه اندازی پردیس پزشکی زحمات زیادی کشیدند، گفت: علیرغم همه تلاش های صورت گرفته، از مجوز شورای گسترش گرفته تا ثبت در «پیشنویس» دفترچه سازمان سنجش؛  به ناگهان در اولین اعلام دفترچه کنکور، به دلیل نامعلومی با حذف رشته پزشکی پردیس آمل مواجه شدیم، این امر پیگیری و تلاش های جدی را از طرف نماینده محترم و مسئولین دانشگاه به همراه داشت. به ویژه ورود جدی و تمام قد دکتر حاجی پور، باعث شد در آخرین ساعت های اصلاحیه دفترچه کنکور، موضوع برگشت رشته پزشکی به دفترچه کنکور رقم خورد.

مسئول راه اندازی رشته پزشکی در آمل عنوان داشت: «پردیس پزشکی آمل، دانشکده پرستاری مامایی آمل و دانشکده پیراپزشکی آمل»  به همراه هم، «مجتمع دانشکده های علوم پزشکی آمل» را تشکیل می دهند که در ادامه مسیر، مکمل هم هستند و با هم افزایی مسیر ارتقا را طی خواهند کرد.

دکتر اکبری با قدردانی از همت و تلاش مسئولین شورای اسلامی، شهرداری و خیرین شهرستان آمل که دغدغه راه اندازی رشته پزشکی را داشتند، خاطر نشان کرد: شهرستان آمل دارای ظرفیت های بالقوه ای است و از جنابعالی تقاضا داریم تا برای تکمیل تجهیزات و امکانات آموزشی و بازمهندسی فضاهای در اختیار؛ کارآفرینان و افراد علاقمند به توسعه شاخص های سلامت و درمان در شهرستان آمل را برای ادامه مسیرمان، هماهنگ و همراه نمایند.

وی با بیان اینکه  راه اندازی پردیس پزشکی درآمل آینده سلامت شهر را تضمین می کند گفت: یکی از مهم ترین شاخص های تربیت پزشک حاذق و ماهر، آموزش پیش‌بالینی و بالینی مناسب در دوره دانشجویی است که شهر آمل با داشتن چهار بیمارستان دولتی و 600 تخت بیمارستانی که میانگین ضریب اشغال آنها بیش از ۸۰ درصد است، بستر مناسبی برای تربیت پزشک است که جا دارد از همکاری خوب شبکه بهداشت ودرمان و روسای بیمارستانهای آمل تقدیر و تشکر ویژه داشته باشیم که در هیچ شرایطی حمایت خود را از دانشکده های علوم پزشکی آمل دریغ نکردند. .

وی اشاره کرد: ثبت نام 31 دانشجو پزشکی که توسط سازمان سنجش معرفی شدند به پایان رسیده، و برنامه ریزی برای شروع تحصیل از بهمن ماه مهیا شده است.

دکتر اسماعیل اکبری مسئول راه اندازی پردیس پزشکی آمل اضافه کرد: با بازدید که ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی مازندران و معاونین ایشان داشتند قول همکاری گسترده تری را دادند که نهایت تشکر را از این همراهی داریم .

**راه اندازی پردیس پزشکی دراین شهرستان یکی از آرزوهای دیرینه مردم بوده است.

دکتر رضا حاجی پور نماینده مردم شهرستان آمل درمجلس با اشاره به اینکه راه اندازی پردیس پزشکی دراین شهرستان یکی از آرزوهای دیرینه مردم بوده است. گفت: قطعا برای راه اندازی این پردیس درگذشته زحمات زیادی کشیده شد و امروز که بار مسئولیت نمایندگی مردم شهرستان آمل به بنده واگذار شد، می بایستی برای ادامه کار پیگیر امور باشم.

وی با تاکید براینکه بایستی واقعیت ها را به مردم باز گو کرد ادامه داد: متاسفانه به خاطر کم لطفی بعضی از دوستان دقیقه 90 نام پردیس پزشکی از دفترچه پذیرش دانشجو حذف شده بود، که خوشبختانه پیگیریهای خوبی صورت گرفت که توانستیم مجددا نام پردیس پزشکی را در دفترچه قرار بدهیم.

نماینده مردم شهرستان آمل درمجلس خاطر نشان کرد: شهرستان آمل با داشتن این همه ظرفیت بالقوه از کمبودها رنج می برد، باید همه درکنار هم باشیم وبتوانیم برای رفع مشکلات همت عالی داشته باشیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0