تجلیل از حاج علی محمدپور نخستین واقف هسته ای کشور در آمل
7 دی 1399 ، دیدگاه 0
رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین شهرستان آمل: اقدام خداپسندانه حاج علی محمدپور برای همیشه درآسمان مازندران چون نگینی درخشان خواهد درخشید

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین /  / وقف برای انرژی هسته‌ای که توسط واقف خیراندیش حاج علی محمدپور صورت گرفت از موقوفات شاخص و جدید استان مازندران و کشور به‌شمار می‌رود که پس از شهادت دانشمند هسته‌ای کشورمان شهید محسن فخری‌زاده صورت گرفته است.

دریک اقدام پسندیده و همزمان با هفته پژوهش و سالروز ولادت حضرت زینب و روز پرستار ازسوی مرکز همکاریهای علمی و نخبگان دفاعی منطقه شمال کشور، انجمن حامیان علم وفن آوری استان مازندران، دانشکده سما آمل و مجمع خیرین شهرستان آمل مراسم تجلیل وقدردانی از نخستین واقف هسته ای کشور حاح علی محمدپور با حضور اعضای مجمع خیرین شهرستان آمل، مدیرعامل و هیئت امنای انجمن حامیان علوم و فناوری استان مازندران، ریاست دانشکده سما آمل، مهندس آذری عضو شورای شهر آمل و دیگر مهمانان در سالن اجتماعات دانشکده سما آمل برگزار شد.

 قطعا با این عمل خیرخواهانه روح شهید هسته ای فخری زاده شاد خواهد شد

حاج آقا عطااله حیدرزاده رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین شهرستان آمل و رئیس هیئت امنای انجمن حامیان علوم و فناوری استان مازندران با اشاره به اقدام خیرخواهانه حاج علی محمدپور به عنوان نخستین واقف هسته ای کشور گفت: قطعا با این عمل خیرخواهانه روح شهید هسته ای فخری زاده شاد خواهد شد و این حرکت گامی به جلو جهت تشویق و ترغیب خیرین به این سمت وسو می باشد.

وی با اشاره به اینکه احیا و زندگی و خدمت به همنوع یعنی به مردم انجام کار خیر می باشد ادامه داد: انسان برای فنا خلق نشده بلکه برای بقا خلق شده است و یکی ازاین راه ها انجام کار خیر است.

رئیس هیئت امنای انجمن حامیان علوم و فناوری استان مازندران عنوان داشت: اقدام خداپسندانه حاج علی محمدپور برای همیشه در آسمان استان مازندران چون نگینی درخشان خواهد درخشید.

حیدرزاده اشاره کرد: جایگاه وقف در نظام حقوقی ایران، اروپا وامریکا جایگاه خاصی دارد که از سالیان سال به عنوان صدقه جاری و باقیات وصالحات در جهان اسلام ثبت شده است.

 وی تاکید کرد: وقف پشتیبان گوناگون دارد که مومنان در زمان حیات خود بخشی از اموال خود را برای خدمات عمومی وقف می کنند تا بعداز فوت به فراموشی سپرده نشود.

رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین شهرستان آمل با تبریک به آقای حاج علی محمدپور به خاطر انجام کار خیر اظهارداشت: کار خیری آقای محمدپور برای تقویت نخبگان انجام دادند که کار ایشان در جایی مصرف می شود که کشور نیاز دارد.

 ضرورت وقف در علم و فناوری بر کسی پوشیده نیست

وی با تاکید براینکه ضرورت وقف در علم و فناوری بر کسی پوشیده نیست گفت: کاری خیری که آقای محمدپور انجام دادند باعث ترویج و پیشرفت علم می شود.

حیدرزاده یادآورشد: مجمع خیرین شهرستان آمل برهمین اساس بافعالیت در تشویق خیرین به سمت وسوی علم وفناروری می باشد و اعتقاد درایم که پایه واقتدار ملت ایران درآینده برقدرت علمی وپژوهشی نخبگان است که باعث جلوگیری از فرار مغزها می شود.

رئیس هیئت امنای انجمن حامیان علوم و فناوری استان مازندران در پایان خاطرنشان کرد: اینکه این واقف خیراندیش ثمره تلاش خود و تمام مال و دارایی‌شان را برای همه مردم دیدند و مختص یک فرد یا گروهی خاص نیست، از اهمیت بسزایی برخوردار خواهد بود.

 کار آقای محمدپور در نوع خودشان بی نظیر و بزرگی می باشد

دکتر روزبه نصیری رئیس دانشکده سما آمل گفت: دانشکده سما آیت اله آملی برخود می بالد که میزبان فرشتگان آسمانی است که کار آقای محمدپور در نوع خودشان بی نظیر و بزرگ می باشد.

 وی با اشاره به اینکه این کار بزرگ بعد از شهادت شهید فخری زاده صورت گرفته است ادامه داد: این حرکت آقای محمدپور نشان داد که مردم مازندران در تولید و کمک به توسعه علم همت دارند که بعد از انقلاب بجا بود.

 رئیس دانشکده سما آمل عنوان داشت: درتولید علم جزو کشورهای سرآمد منطقه هستیم ولی درتولید علم به ثروت عقب هستیم و این حرکت آقای محمدپور کمک به دانشمندان در حوزه نخبگان برای توسعه کشور بی تاثیر نخواهد بود.

 نصیری در پایان از همت والای خیرین در جهت توسعه و حمایت از انجمن حامیان علوم، فناوری و نوآوری شهرستان آمل قدردانی بعمل آورد.

سعید همایونی مدیرعامل انجمن حامیان علوم، فناوری و نوآوری شهرستان آمل با تبریک میلاد حضرت زینب و روز پرستار و قدردانی از اقدام خیرخواهانه آقای محمدپور گفت: خیرین بزرگوار هیچ چشمداشتی ندارند جز خدمت برای همنوعان خودشان و قدمهای این عزیزان را در این مراسم قدردان و سپاسگزاریم.

 با شهادت شهید فخری زاده سعی کردم در نیتم این شهید والامقام را مدنظر قرار دهم

واقف خیراندیش حاج علی محمدپور با قدردانی از برگزار کنندگان این مراسم گفت: با شهادت شهید فخری زاده سعی کردم در نیتم این شهید والامقام را مدنظر قرار دهم چرا که وی جانش را وقف اسلام و مسلمین کرد و من هم مالم را صرف این راه وقف کردم.

وی ادامه داد: این کار در مقابل کار بزرگی که دانشمندان هسته‌ای به ویژه شهید فخری زاده و سردار سلیمانی انجام دادند، ناچیز و کوچک است.

درپایان لوح تقدیر از سوی مرکز همکاریهای علمی و نخبگان دفاعی منطقه شمال کشور، مجمع خیرین شهرستان آمل و انجمن حامیان علوم و فناوری استان مازندران به واقف خیراندیش حاج علی محمدپور اهدا شد.

گفتنی است، واقف خیراندیش حاج علی محمدپور ساکن روستای شیرکلا از توابع بخش چمستان شهرستان نور یک واحد منزل مسکونی با زمین اطراف، دودانگ از ششدانگ یک کارخانه شالیکوبی، یک هکتار زمین مزروعی و یک هکتار زمین مزروعی در بافت روستا جمعا به ارزش بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال را با نیات مذهبی، عام‌المنفعه و توسعه و تحقیق علمی در پارک علم و فن‌آوری با اولویت انرژی هسته‌ای وقف کرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0