«شور شیرین» تصویر حقیقی از شهید کاوه است
26 تیر 1391 ، دیدگاه 0
دختر شهید محمود کاوه فیلم «شورشیرین» را تصویر حقیقی پدر شهیدش دانست و گفت: فیلم‌هایی نظیر «شور شیرین» می‌توانند به نسلی که آماج تهاجم فرهنگی و رسانه‌ای غرب قرار گرفته‌اند، این الگوهای واقعی و ملی را معرفی کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس (باشگاه توانا) به نقل از سایت بسیج هنرمندان، «زهرا کاوه» در خصوص فیلم «شور شیرین» که به روایت بخشی از زندگی شهید محمود کاوه می‌پردازد، اظهار داشت: به نظرم «شورشیرین» در حوزه آثاری که در ژانر دفاع مقدس و بر اساس خاطرات شهدای گرانقدر ساخته می‌شود، فیلم بسیار عالی بود.

*توانستم ابعاد جدیدی از زندگی پدرم را درک کنم

دختر شهید کاوه این فیلم را، اثری مطابق با واقعیت دانست و بیان داشت: من در آن زمان نبودم ولی چیزی که از اطرافیان و همرزمان پدرم درباره ایشان شنیدم این بود که بسیار از دیدن فیلم راضی بودند و حتی بنده که دختر آن شهید بودم، توانستم با دیدن «شورشیرین» ابعاد جدیدی از شخصیت شهید محمود کاوه را درک کنم.

او در خصوص میزان اثرگذاری آخرین ساخته جواد اردکانی گفت: به نظرم این فیلم می‌توانست هر مخاطبی را جذب کند حتی اگر این مخاطب جزو خانواده شهدا یا ایثارگران نبوده باشد.

«کاوه» با اشاره به اهمیت ساخت این دست فیلم‌ها در حوزه دفاع مقدس جهت ارائه الگوهای مناسب به قشر جوان، افزود: به نظرم نسل جوان ما برای پیشرفت، نیاز به یک سری الگوهایی دارد و شهدا برای این امر بسیار مناسب هستند، زیرا جوانانی بودند که در مقطعی از تاریخ این کشور با رشادت‌های خود از انقلاب نوپای ایران اسلامی دفاع کردند.

*شور شیرین یک الگوی ملی را به نسل جوان معرفی می‌کند

وی ادامه داد: فیلم‌هایی نظیر «شور شیرین» می‌توانند به نسلی که آماج تهاجم فرهنگی و رسانه‌ای غرب قرار گرفته‌اند، این الگوهای واقعی و ملی را معرفی کنند.

دختر فرمانده شهید لشکر ویژه شهدا، تولید فیلم‌هایی نظیر «شور شیرین» را ادای دین سینما به شهدا و دفاع مقدس دانست و تأکید کرد: سینمای ما هر چه بیشتر فیلم‌هایی نظیر «به کبودی یاس»، «شوق پرواز» و «شور شیرین» را بسازد می‌تواند دین خود را نه تنها به شهدا بلکه به کشور و اعتقادات خویش بیشتر ادا کند.

وی، در خصوص ضرورت حرکت هر چه سریعتر سینما به ساخت این قبیل آثار بیان داشت: فکر می‌کنم هنر ما و به ویژه سینما باید هر چه سریع‌تر به سمت تولید این دست آثار و مستندسازی وقایع دوران دفاع مقدس برود زیرا ما شاهدیم که یادگاران آن دوران کم کم از میان ما می‌روند و این خطر حس می‌شود که سینمای ما نتواند از خاطرات نابی که در سینه‌های این عزیزان نهفته است بهره لازم را ببرد.

*شور شیرین نسل جوان را راضی می‌کند

زهرا کاوه «شور شیرین» را اثری قابل توجه برای الگودهی به جوانان دانست و گفت: این فیلم را بیشتر باید قشر جوان و نوجوان ما ببینند زیرا کاوه در این فیلم یک جوان 19 است که علی رغم سن کمی که دارد با غیرت و ذکاوت خاصی از کشورش دفاع می‌کند. مطمئنم این قشر اگر به دیدن این فیلم بروند راضی از سالن خارج خواهند شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0