از فرماندار جدید آمل چه می خواهیم؟
15 آبان 1399 ، دیدگاه 0
نیاز می رود امروز برای آمل عزیز فعالیت ها و اقدامات ارزنده ای در حوزه فرهنگ انجام شود تا به جایگاه حقیقی خود دست پیدا کند.

آوای کمال /آمل شهرستان بزرگ و دیرینه ای است که سابقه ای به قدمت تاریخ دارد و توانسته در طول ایام، بزرگان، اندیشمندان و نخبگان فراوانی را به کشور و جهان معرفی کند.

آمل در حوزه فرهنگی مهد نخبگان و بزرگانی است که توانستند به درجات بالایی دست پیدا نمایند و بزرگ اندیشمندان بسیاری را معرفی نماید.

نیاز می رود امروز برای آمل عزیز فعالیت ها و اقدامات ارزنده ای در حوزه فرهنگ انجام شود تا به جایگاه حقیقی خود دست پیدا کند.

توجه ویژه به رسانه ها، موسیقی، سینما و تئاتر و دیگر عرصه فعالیت های فرهنگی از جمله ضروریات است که باید در دستور کار قرار گیرد.

آمل قطب فعالیت های کشاورزی است و بالاترین آمار کشت برنج و مرکبات را در منطقه دارد.

نیاز می رود برنامه ریزی درست همراه با اقدام عملی شایسته صورت پذیرد تا شاهد توسعه فعالیت های کشاورزی باشیم که برکات و‌ دستاوردهای بسیاری در آن قرار دارد.

شهرستان آمل در حوزه تولیدات داخلی نیز حرفی برای گفتن دارد و بسیاری از صنایع این دیار آوازه ای ملی و جهانی دارند.

امروز به دلیل مشکلات اقتصادی و بیماری کرونا، بسیاری از واحدهای تولیدی این شهرستان دچار مشکل شده اند که ضروری می باشد از همه فرصت ها و ظرفیت ها استفاده گردد تا این مجموعه ها با قدرت و تمام توان روی پای خود ایستاده و کار تولیدی انجام دهند.

شهرستان آمل در حوزه ورزش حرف های بسیاری برای گفتن دارد و بسیاری از قهرمانان نام آور این دیار در عرصه های بین المللی، جهانی و المپیک صاحب مدال شده اند که ضرورت دارد برای حفظ این افتخارآفرینی ها گام برداشته و تلاش کنیم آمل عزیز بتواند دامنه افتخارآفرینی های خود را گسترش دهد که تحقق این امر نیازمند حمایت های ویژه از قهرمانان و تلاش برای توسعه زیرساخت های ورزشی در اماکن شهری و روستایی است.

در شهرستان آمل پروژه های نیمه کاره بزرگی همچون طرح چهاربانده کردن محور هراز، سد هراز، گازرسانی به تمام مناطق شهرستان، تجهیز ورزشگاه شهید چمران و... وجود دارد که باید برنامه ریزی و اقدامات ویژه ای به منظور تخصیص اعتبارات لازم در این حوزه وجود داشته باشد.

توسعه روستایی از جمله اولویت هایی است که باید در دستور کار باشد زیرا بسیاری از ساکنین شهرستان آمل را روستانشینان تشکیل می دهند و نیاز می باشد از همه توان خود استفاده کرده و نسبت به تقویت و تجهیز برق رسانی، آسفالت، اجرای طرح هادی، ساخت بوستان های روستایی و... گام برداریم.

در حوزه شهری نیز ضروری می باشد تا کمک کار مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری برای اجرای طرح های ماندگار به منظور کاهش ترافیک و ایجاد مبلمان شهری مدرن باشیم.

یکی از مهم ترین معضلاتی که شهرستان آمل با آن روبرو می باشد بحث زباله است که تبدیل به قصه ای پرغصه گردیده و هر روز هم که می گذرد، تصمیم نهایی برای ساماندهی آن گرفته نشده است که باید برای برون رفت از وضعیت، فکر چاره و اقدام عملی شایسته ای صورت پذیرد.

توجه به شایسته سالاری و استفاده از مدیرانی توانمند و کارآزموده از جمله ضروریات است که نیاز می رود در این بخش با جدیت ورود کرده و از باندبازی ها و‌ سیاسی کاری های مرسوم خودداری نماییم.

 تشکیل کارگروه نخبگان و‌ متخصصان از جمله موارد ضروری است که با توجه به حضور چهره های توانمند بسیار در عرصه های مختلف شهرستان آمل، انتظار می رود این کارگروه تشکیل و برای توسعه و پیشرفت شهرستان آمل برنامه ارائه دهد.

شهرستان آمل در حوزه گردشگری از ظرفیت های بسیاری برخوردار است که با یک برنامه ریزی درست می توانیم زمینه را برای تبدیل این دیار بزرگ به عنوان قطب گردشگری منطقه فراهم نماییم.

نیاز می رود همه تلاش ها صورت گیرد تا شاهد حضور سرمایه گذاران در شهرستان آمل باشیم که می تواند حضورشان مایه برکت بوده و در مسیر توسعه حقیقی، بسیار کمک کار باشد.

آمدن ویروس کرونا سبب گردید بسیاری از مشاغل با آسیب جدی روبرو گردند که نیاز می رود تلاش های لازم صورت پذیرد تا با ارائه تسهیلات لازم، زمینه حمایت از این همشهریان عزیز انجام گردد و زیرساخت های بهداشتی درمانی آمل نیز گسترش پیدا نماید.

در پایان ضمن قدردانی از تلاش وزحمات آقای سید جعفر رسولی انتصاب جناب آقای شریعت به سمت معاونت استاندار مازندران و فرماندار ویژه شهرستان آمل را تبریک عرض نموده، امیدواریم آمل عزیز به جایگاه واقعی خود دست پیدا نماید که آمل و آملی شایسته بهترین ها هستند.

عبدالرضا عزیز کمالی مدیرمسئول

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0