چشم انتظاری 1200 پرسنل شرکت فولادین ذوب آمل (فذا) برای یک خدا قوت گفتن
19 مهر 1399 ، دیدگاه 0
یکی از مجموعه های تولیدی که افتخاری برای استان مازندران و شهرستان آمل تبدیل گردید شرکت فذا (فولادین ذوب آمل) است که نیاز می رود در راستای حمایت های ویژه از آن گام برداشته شود.

 

کمال آنلاین  /سال گذشته گفتیم «رونق تولید»، امسال بنده عرض می کنم «جهش تولید»؛ امسال سال جهش تولید است. این شد شعار امسال؛ کسانی که دست اندرکار هستند جوری عمل کنند که تولید ان شاء الله جهش پیدا کند و یک تغییر محسوسی در زندگی مردم ان شاء الله به وجود بیاورد.(رهبر معظم انقلاب، پیام نوروزی سال ۱۳۹9)

شاید در نگاه اول و در روزها و شب های کرونا زده این روزها، کمی نام گذاری امسال از سوی رهبر انقلاب عجیب به نظر می آمد و انتظار می رفت شعار سال با توجه به ورود این ویروس و جا خوش کردنش در کشور لحاظ گردد. اما با کمی تامل می توان فهمید که اتفاقا همین شعار امسال مهم ترین هدف گیری اش علاوه بر چالش های گذشته، اقتصاد پساکرونایی کشورمان است. و این نگاه دقیق و البته عمیق ناشی از فهم بی نظیر از معادلات آینده توسط رهبر حکیم انقلاب است.

نیاز اصلی کشور نیاز اقتصادی است، توجه به این نیاز خود وابسته به رونق تولید، اهتمام به اقتصاد داخلی و ایجاد اشتغال است، به این مهم ها دست پیدا نخواهیم کرد مگر اینکه تمام قوا و تمام حاکمیت در این مسیر دست به دست هم دهند و در این جهت قدم بردارند.

**تمام مسئولین باید اهمیت توجه به رونق تولید را کاملا درک کنند

تمام مسئولین باید اهمیت توجه به رونق تولید را کاملا درک کنند و در جهت اجرایی شدن رونق تولید قدم بردارند، از واحدهای تولیدی و سرمایه‌گذارن حمایت کرده و اشتغال را در کشور تقویت کنند.

تنها اینکه مسئولین اهمیت این موضوع را بدانند کفایت نمی‌کند بلکه باید برنامه های کارشناسی و اجرایی خود را در جهت تمرکز بر رونق تولید ارائه داده و آن را اجرایی کنند، همه باید دست به دست هم بدهیم و موجبات تحقق شعار سال را فراهم سازیم.

**تلاش کنند تا دغدغه ها و مشکلات موجود برای صنعتگران را حل کنند

ضرورت دارد مسئولان از ظرفیتها و فرصتهای موجود به منظور حمایت عملی از تولید داخلی بهره گیری نمایند و تلاش کنند تا دغدغه ها و مشکلات موجود برای صنعتگران را حل کنند.

امروز صنایع ما با توجه به جنگ اقتصادی که توسط دشمنان به راه انداخته واین عزیزان در خط مقدم مبارزه قراردارند به حمایت های بیشتری نیاز دارند تا بتوانند مجموعه خود را حفظ کرده و با توان لازم به ادامه فعالیت ها بپردازند که یک نیاز مهم و اساسی در شرایط کنونی می باشد و تا می توانیم باید تلاش کنیم هیچ واحد تولیدی از فعالیت باز نماند.

همه باید تلاش کنند تا واحدهای تولیدی سرپا بایستند نه اینکه نظاره گر باشیم این واحدها یکی پس از دیگری تعطیل گردند که حفظ صنایع تولیدی یک ضرورت است.

واقف هستیم شرایط کنونی کشور شرایط راحتی نیست که تولیدکنندگان به راحتی بتوانند به فعالیت بپردازند و همین شرایط سخت باید با تدابیر ارزنده و حمایت های عملی مسئولان بهبود بخشیده شود تا صنعت روی پای خود استوار و محکم بایستد.

حمایت از تولید و کارآفرین داخلی و پرهیز از خرید و وارد نمودن کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند گامی اساسی برای حمایت از تولید داخلی و کمک به امر اشتغال و سرمایه گذاری در کشور است.

**شرکت فولادین ذوب آمل ( فذا) یکی از مجموعه های تولیدی که افتخاری برای استان مازندران و شهرستان آمل

یکی از مجموعه های تولیدی که افتخاری برای استان مازندران و شهرستان آمل تبدیل گردید شرکت فذا (فولادین ذوب آمل) است که نیاز می رود در راستای حمایت های ویژه از آن گام برداشته شود.

این شرکت با 1200 کارگر بعنوان مرکز مهم اشتغالزایی محسوب می گردد که باید همه تلاش ها در راستای حفظ زنجیره کارآفرینی و توسعه زیرساختها و امکانات این مجموعه باشد.

**این شرکت از بزرگترین تامین کنندگان قطعه به ایران خودرو می باشد

این شرکت از بزرگترین تامین کنندگان قطعه به ایران خودرو می باشد که در زمینه اشتغالزایی و خودکفایی نقش بسزایی داشته است.

اصلی ترین محصولات این شرکت شامل قطعات ایمن و فوق ایمنی صنایع خودرو و تولید و مونتاژ اکسل کامل خودرو، قطعات موتور، قطعات مورد نیاز در صنایع شیمیایی و راهسازی و معادن، نفت، گاز و پتروشیمی، آب و فاضلاب و... می باشد.

شرکت فذا برای تولید قطعاتی که تیراژ انبوه دارند از خطوط مدرن اروپایی استفاده می کند که نمونه این تجهیزات در کشور منحصر بفرد می باشد.

حال نیاز می رود چنین شرکت با این خدمات را دریابیم و مسائل و مشکلات آن را به بهترین نحو ممکن حل نماییم که حفظ وضعیت موجود و توسعه فعالیت ها برای مجموعه فذا رقم خورد.

کمترین انتظار است تا مسئولین ملی، استانی و شهرستانی در جریان بازدیدهای خود پای درددل های مدیران این شرکت نشسته.هر چند واقف هستیم که درگذشته تلاش های از سوی وزارت صمت ، استانداری مازندران ، فرمانداری ویژه آمل ، امام جمعه ودیگر مسئولین برای رفع مشکلات این کارخانه صورت گرفته است ولی از سوی مسئولین استانی جهت تداوم کار وجفظ اشتغال که در سرلوحه کاری مدیران این شرکت قرارداد بازهم نیاز به حمایت بیشتر دارد تا با تمام توان مضاعف همانند سالهای گذشته بتواند نقش مهمی را درتولید داشته باشد

نگارنده چندین بار دربازدیدهای مسئولین استانی متذکر شدم فقط هم به دنبال واحدهای مشکل دار نگردیم بلکه به واحدهایی که خوب کار می کنند هم سرکشی کرده و مراقب باشیم چالش های احتمالی در آینده برای آنها ایجاد مشکل نکند

در پایان امید می رود شاهد توسعه و گسترش روزافزون شرکت های افتخارآفرین دیار علویان آمل همچون فذا باشیم که برکات و دستاوردهای بسیاری در آن قرار دارد.

**اقدامات خیرخواهانه شرکت فولادین ذوب آمل ( فذا) در راستای مسئولیت های اجتماعی

شرکت فولادین ذوب آمل ( فذا) با مدیریت ودرایت حاج آقا اردشیر توانسته است که در جنگ اقتصادی درامر تولید پیشقراول وبه عنوان سرباز خط مقدم جبهه اقتصادی وارد شود تا ایران عزیز اسلامی را درامر تامین تولیدات داخلی در قطعات خودروئی بی نیاز کند وعلاوه بر حفظ اشتغال توانسته است در راستای مسئولیت های اجتماعی  درامر کمک برای ساخت خانه برای محرومین ، رسیدگی به وضعیت معیشت مدجویان بهزیستی ، قدردانی از زحمتکشان شهر ( پرستاران ، خبرنگاران وغیره ) حضور فعالانه در توزیع بسته های معیشتی درقالب کمک مومنانه ، خرید دستگاه دیالیز برای رفع مشکل بیماران ، خرید تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیمارستانهای شهر آمل وغیره نقش پررنگی داشته باشدواین جهاد همچنان ادامه دارد

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0