سیر صعودی پرونده های خانواده زنگ خطر جدی درشهرستان آمل
10 مهر 1399 ، دیدگاه 0

آوای کمال / رئیس دادگستری آمل، از روند صعودی تعداد پرونده‌های خانواده درشعبه های رسیدگی کننده دراین دادگستری به شدت ابرازنگرانی کرد وپیامد آن را زنگ خطر جدی درشهرستان دانست.

امرالله حضرتی در ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان آمل درمحل مصلای این شهرگفت: به طور میانگین ماهانه حدود ۵۰۰ پرونده خانواده به دو شعبه خانواده دادگستری آمل وارد و رسیدگی می‌شد که شمار این پرونده‌ها از دو ماه گذشته متأسفانه روندی صعود داشته و در شهریورماه از مرز حدود ۸۰۰ پرونده نیز فراتر رفته است.

وی، بیشترین پرونده‌های تشکیل شده درشعبه های دادگاه خانواده دادگستری آمل را پرونده‌های جدید و مربوط به نفقه، مهریه، استرداد جهیزیه، طلاق وتمکین اعلام کرد و افزود: متأسفانه روند صعودی و افزایش تعداد پرونده‌های ازاین دست، زنگ خطر وهشدار جدی برای همه خانواده‌ها در شرایط حساس اقتصادی است.

رئیس دادگستری آمل، ضعف آموزش میان اعضای خانواده‌ها را یکی از کمبودهای مشهود در افزایش پرونده‌های قضائی و ناسازگاری اعضای خانواده با یکدیگر بیان کرد وگفت، متأسفانه آن قدر آموزش در خانواده‌ها ندیدیم که با هریک از اعضای خانواده برای مدت طولانی در کنار هم باشیم، سرناسازگاری پیدا خواهیم کرد.

حضرتی ادامه داد، متأسفانه پیامدهای ناشی از بیماری کرونا دربخش بنیان‌های خانواده نیز رسوخ کرده و جدای از بحث مشکلات اقتصادی که امروزه گریبانگیر خانواده‌ها شده، نشان می‌دهد که در امر برقراری روابط عاطفی میان اعضای خانواده در زیریک سقف، مشکل وچالش بزرگی داریم که باید ریشه‌ای به آن رسیدگی شود.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0