پیشرفت پروژه‌های عمرانی درسایه همدلی شورای شهر و شهرداری آمل
10 مهر 1399 ، دیدگاه 0
برای ساخت و نصب تندیس سردار، مبلغ 450 میلیون ریال، ساخت و بهره برداری ازکنار گذر پارک دهکده طلایی (دیوار بتنی، مخلوط ریزی، آسفالت، اجرای جدول و روشنایی) مبلغ 10 میلیارد ریال هزینه شد. همچنین به منظور اجرای فاز اول پارک ساحلی هراز مبلغ 400 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شد.

کمال آنلاین  / در حالی که به دلیل شیوع کرونا و البته اوضاع بد اقتصادی، بسیاری از فعالیت‌های عمرانی و اقتصادی متوقف شده است، مدیریت شهری در آمل، کار‌ها را بر زمین نگذاشته و پس از کمی تعطیلی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فعالیت عمرانی شهر را، از سر گرفته است.

نمونه بارز آن رونمایی از تندیس قهرمان ملی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، بهره برداری ازکنارگذر پارک دهکده طلایی و اجرای فاز اول پارک ساحلی هراز همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس با حضور امام جمعه آمل، نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، فرماندار آمل، معاونین فرماندار، فرمانده سپاه، رئیس و اعضای شورا و مدیران شهری، خانواده های معظم شهدای مدافعان حرم، پیشکسوتان عرصه ایثار و شهادت و دیگر مهمانان اتفاق افتاد.

**امروز یکی از بیاد ماندنی ترین روزهای شهر آمل است

حجت الاسلام والمسلمین سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل در مراسم رونمایی از تندیس سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: امروز یکی از بیاد ماندنی ترین روزهای شهر آمل است. مجموعه بزرگ شهرداری با همراهی شورا تمثال شهید مدافع حرم را نصب کردند تا ایثار و از خود گذشتگی را برای آیندگان به یادگار بگذارند.

مرتضوی افزود: از اعضای شورا می خواهیم دست به دست هم و با همدلی در کنار شهردار سالم، بسیجی و با صلابت بمانند و با اختیاری که به شهردار می دهند، شاهد افتتاح پروژه های جدید و بزرگتر در شهر آمل باشیم.

سید حمید هاشمی شهردار آمل گفت: تندیس سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با هدف تکریم و یادآوری مجاهدت ها و ایثارگری این مرد همیشه در صحنه در طول عمر این انقلاب اسلامی در میدان شهدای مدافع حرم آمل نصب شد.

هاشمی در ادامه از بهره برداری کنارگذر ورودی پارک دهکده طلایی خبرداد و اظهارداشت: هدف از اجرای این پروژه هدایت وسایل نقلیه به مقصد خیابان امام رضا (ع)، بلوار شهید بهشتی و کاهش بار ترافیکی میدان شهدای مدافع حرم و هسته مرکزی شهر است.

**پروژه کنار گذر پارک طلایی بخشی از پیاده راه سازی هسته مرکزی شهر است.

هاشمی از همکاری و حمایت اعضای شورای اسلامی شهر در اجرای پروژهای عمرانی شهرداری تقدیر و از صبر و شکیبایی مردم آمل در طول اجرای این پروژه ها تشکر کرد و گفت: پروژه کنار گذر پارک طلایی بخشی از پیاده راه سازی هسته مرکزی شهر است.

هاشمی همچنین در مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت پارک ساحلی در حاشیه رود خانه کبیر هراز واقع در بلوار آزادگان خاطرنشان کرد: این پروژه در فاز اول با اعتباری بالغ بر 400 میلیارد ریال با عرض بستر جاری 35 تا 70 متر از بند آهی رود تا مسجد امام محمدباقر (ع) به طول 650 متر انجام خواهد شد که هدف از اجرای این پروژه ایجاد منطقه تفریحی، گردشگری و ورزشی برای شهروندان است. 

شهردار آمل یادآورشد؛ در این پروژه ۶ سد لاستیکی در طول مسیر رودخانه هراز احداث می شود که در فاز نخست ۲ سد هر یک با هزینه ۸۰ میلیارد ریال ساخته خواهد شد. ساخت مسیر پیاده روی، پیست اسکیت و دوچرخه سواری، فضای سبز، پارک و سایر خدمات رفاهی از دیگر بخشهای این پروژه است.

**فاز دوم ساخت پارک ساحلی هراز که از پل میربزرگ شروع و تا میدان علویان ادامه خواهد داشت

 هاشمی با اشاره به اینکه در فاز دوم ساخت پارک ساحلی هراز که از پل میربزرگ شروع و تا میدان علویان ادامه خواهد داشت تاکید کرد؛ قطعا دولت بایستی پای کار بیاید تا بتوانیم این اتفاق بزرگ و خرسند را به سرانجام برسانیم.

**رودخانه هراز یکی از فرصت های بالقوه گردشگری شهرآمل می باشد

هاشمی عبور رودخانه هراز از مرکز آمل را یکی از فرصت های بالقوه گردشگری این شهر برشمرد و گفت: متاسفانه تاکنون هیچگونه بهره مندی از بستر این رودخانه برای جذب گردشگر و سرمایه گذار صورت نگرفته است.

شهردار آمل پروژه ساماندهی رودخانه هراز را زمینه ساز توسعه گردشگری شهرستان عنوان کرد و افزود: با اتمام و بهره برداری این پروژه است شاهد چهره جدید رودخانه هراز و همچنین توسعه فراگیر آن در ابعاد مختلف اجتماعی و گردشگری و حضور گردشگران در شهر آمل خواهیم بود.

وی در ادامه ضمن تشکر از مسئولین شهرستان و استان به ویژه آب منطقه ای گفت: از دادستان فعال و انقلابی شهر آمل درخواست می کنم که کمک کند تا یکسری معارضاتی که در مسیر ساخت پارک ساحلی وجود دارد، سریعتر برداشته شود.

لازم بذکراست که برای ساخت و نصب تندیس سردار، مبلغ 450 میلیون ریال، ساخت و بهره برداری ازکنار گذر پارک دهکده طلایی (دیوار بتنی، مخلوط ریزی، آسفالت، اجرای جدول و روشنایی) مبلغ 10 میلیارد ریال هزینه شد. همچنین به منظور اجرای فاز اول پارک ساحلی هراز مبلغ 400 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0