اصناف آمل؛ خیرین پیشرو در همه شرایط
10 مهر 1399 ، دیدگاه 0
رئیس اتاق اصناف آمل اظهارداشت: بازاریان و کسبه های این شهرستان همواره نقش مهم در عرصه‌های مختلف از جمله اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ایفا کرده‌اند و در برنامه‌های کمک به مردم حادثه‌دیده نیز این نقش دوچندان است.

کمال آنلاین  /در مراسم افتتاح فاز دوم ساختمان دیالیز درمانگاه ولایت شهرستان آمل که با حضور مسئولین کشوری و استانی برگزار شد از سید احمد کرمی رئیس اتاق اصناف شهرستان آمل به نمایندگی از اتحادیه های تحت پوشش که بیشترین هزینه را در ساخت این مرکز داشتند با دادن لوح تقدیری قدردانی بعمل آمد.

**بازاریان درتمام شرایط درکنار مردم ودولت بودند

درحاشیه مراسم فرصتی دست داد تا گفتگویی با سید احمدکرمی رئیس اتاق اصناف شهرستان آمل درخصوص پیشگام بودن اصناف آمل در انجام فعالیت های خیرخواهانه را جویا شویم که وی با بیان اینکه اصناف در تمام شرایط در صحنه حضوری فعال دارند گفت: خوشبختانه بازاریان چه در زمان انقلاب ودر طول هشت سال دفاع مقدس و در حال حاضر در این شرایط بد اقتصادی ثابت کردند که درکنار مردم و دولتمردان هستند.

**کمک در راه اندازی فاز دوم مرکز دیالیز درمانگاه ولایت آمل

وی با اشاره به کمک اتحادیه ها در راه اندازی فاز دوم مرکز دیالیز درمانگاه ولایت آمل ادامه داد: با توجه به اینکه اکثریت بیماران دیالیزی شهرستان جهت انجام امور درمانی به مرکز استان عزیمت می کردند و با شروع عملیات ساخت مرکز دیالیز در این درمانگاه، اصناف هم وارد میدان شد.

 وی اشاره کرد: در مسیر کمک رسانی علاوه بر کمکهای مادی و معنوی از سوی اتحادیه های مصالح فروشان و آهن فروشان برای راه اندازی آسانسور تخت بر؛ مصالح مورد نیاز را تامین کردند.

رئیس اتاق اصناف آمل اظهارداشت: بازاریان و کسبه های این شهرستان همواره نقش مهم در عرصه‌های مختلف از جمله اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ایفا کرده‌اند و در برنامه‌های کمک به مردم حادثه‌دیده نیز این نقش دوچندان است.

کرمی به ارسال 2 کامیون شامل کمک‌های اهدایی اتحادیه‌های زیر پوشش این اتاق به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: کمک‌های اهدایی شامل آب معدنی، پتو، مواد غذایی، فرش، موکت، اجاق گاز، بیل و فرغون به ارزش بیش از ۷۵۰ میلیون ریال به مناطق سیل‌زده فرستاده شده است.

**کمک رسانی بازاریان شهرستان آمل به سیل زدگان شهرستان سیمرغ

وی به کمک رسانی بازاریان شهرستان آمل به سیل زدگان شهرستان سیمرغ اشاره کرد و تصریح نمود: براساس فراخوان داده شد به اتحادیه های شهرستان 13 کامیون اقلام مورد نیاز و اجاق گاز ارسال شد.

وی همچنین از تامین مصالح برای ساخت 11 واحد مسکونی در شهرستان سیمرغ خبرداد و گفت: خوشبختانه مصالح 11 ساختمان تامین شد که بازتاب بسیارخوبی در کشور و استان داشت.

رئیس اتاق اصناف آمل درخصوص شیوع بیماری کرونا و اقدامات صورت گرفته در آمل عنوان داشت: با وجود آسیب دیدگی مالی همه اصناف از شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا، مشارکت این قشر تاثیرگذار در جمع آوری کمک برای نیازمندان چشمگیر و شایسته تقدیر اس که مرحله اول کمک مومنانه مبلغ 100میلیون تومان برای تهیه 450 بسته باهمکاری بسیج اصناف صورت گرفت.

وی اشاره کرد: 450 نفر از اعضای هیئت مدیره، بازرس وکارمند با برنامه ریزی توسط اتاق اصناف آمل با همکاری فرمانداری ویژه آمل و پلیس اماکن نیروی انتظامی آمل؛ گشت های ویژه ای را در سطح شهر در زمان شیوع کرونا انجام دادند که در مرحله اول تعداد 450 مغازه پلمپ شد.

**توزیع بیش از 500 هزارماسک در بین مردم

وی اضافه کرد: خوشبختانه برای مبارزه با شیوع بیماری کرونا تمام اتحادیه ها وارد میدان شدند که توسط اتحادیه خیاطان مردانه و زنانه تعداد 500 هزار ماسک تولید و در سطح شهر پخش شد و همچنین توسط بعضی از اتحادیه ها؛ امکانات و تجهیزات پزشکی برای بیمارستانهای سطح شهر خریداری شد.

**نظارت و بازرسی درسرلوحه کاری اتاق اصناف آمل

کرمی با اشاره به اینکه درکنار کمک های مومنانه و خیریه، نظارت و بازرسی را درسرلوحه کاری قرار داده بودیم گفت: در سال 98 بیش از 10956 مورد بازرسی صورت گرفت که از این تعداد 3113 اخطار تمدید و سایر موارد صورت گرفت.

وی همچنین از ارسال 500 پرونده تعزیراتی بخاطر گران فروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و... به سازمان تعزیرات خبرداد.

وی همچنین توجه به امر آموزش برای بازاریان را ضروری دانست و تاکید کرد: در سال 98 برای 10414 نفر از متقاضیان پروانه کسب کلاس آموزشی احکام کسب وکار، برای80 نفر دوره تخصصی کلاس املاک و برای 31 نفر دوره تخصصی نمایشگاه داران اتومبیل برگزار شد.

رئیس اتاق اصناف آمل اظهارداشت: تعداد 2489 نامه بصورت اتومایسیون صادر و 2345 مورد نامه وارد شد.

کرمی با تاکید بر اینکه در اتاق اصناف آمل کمیسیون های تخصصی وجود دارد گفت: در کمیسیون تخصصی اموراقتصادی 11 جلسه با بررسی 193 نامه، در کمیسیون بودجه و تشکیلات 12جلسه با 148 نامه در کمیسیون شورای حل اختلاف 11جلسه با 33 نامه مربوطه مورد بررسی قرار گرفت.

وی همچنین با اشاره به عملکرد 6 ماهه سال 99 اتاق اصناف آمل از قبیل انجام 3928 بازرسی، تعداد 1343 مورد اخطاریه و ارسال 139 پرونده تعزیراتی خبرداد.

وی با تاکید بر اینکه تلفن 44294070 گزارش مردمی اتاق اصناف آمل آماده دریافت گزارشات مردمی می باشد بیان داشت: در سال 98 تعداد 140 مورد گزارش مردمی و در 6 ماهه سالجاری 50 مورد شکایت مورد بررسی قرار گرفت.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0