همه انتظارات و مطالبات از شورای شهر آمل!
10 مهر 1399 ، دیدگاه 0
باری تا مدت زمانی که از عمر شورا باقی نمانده بیایید درکنار هم و برای عمران و آبادانی شهر قدم بردارید که اگر خواستید روزی در این شهر قدم بزنید به داشته ها وکارهای خودتان افتخار کنید و نه اینکه سرافکنده باشید.

آوای کمال / بدون شک تا هنگامی که نیت همه اعضای شورا، خدمت به مردم و کار برای آنها باشد، این دیدگاههای مختلف، در مسیر این هدف والا، تفاوتی نخواهند داشت.

شورای شهر حق نظارت بر عملکرد شهرداری را دارد و اصولاً تفکیک وظایف این دو نهاد چندان ممکن نیست پس چالش جدی و غیر قابل حلی میان این دو نهاد نمی بینیم و در صورت وجود برخی اختلاف سلیقه ای قانون به شکلی گویا و به وضوح راه حل از میان برداشتن اختلافات را روشن ساخته است و عقلانیت کافی نیز برای استفاده از ظرفیت های قانونی وجود دارد.

توسعه، آبادانی و عمران شهری در آمل در سایه همدلی و وحدت همه فعالان و نخبگان شهر محقق خواهد شد و هرگونه اظهار نظر تفرقه افکنانه به فرموده رهبر انقلاب تعریفی جز دعوای بی حاصل سیاسی ندارد که موجب دلسردی و ناامیدی مردم خواهد شد پس کمترین انتظار؛ گره گشایی از مشکلات  و نه افزودن بر کلاف مشکلات است.

با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب درخصوص روابط شورای شهر و شهرداری تاکید دارند که؛ «شورای اسلامی شهر باید، علاوه بر نظارت بر شهرداری و هدایت آن، حمایت هم بکند و کارها براساس تفاهم، برادری و داشتن وظیفه مشترک به پیش رود.»، وحدت، همکاری و هماهنگی عامل توسعه و پیشرفت مدیریت شهری است. چرا که جدا دیدن بدنه شهرداری از شورای شهر آغاز ایجاد حاشیه ها و سوء تفاهماتی است که می تواند در راه خدمت رسانی جهادی به مردم اخلال ایجاد کند

رهبر معظم انقلاب می فرمایند: «شهردار مثل سربازی است که شورای شهر او را به میدان می فرستد.» و به طور طبیعی یک سرباز از محلی که به میدان فرستاده می شود انتظار حمایت و پشتیبانی دارد.

حال سخنی با اعضای شورای شهر آمل

خوشبختانه قاطبه مردم در انتخابات؛ منتخبین خود در دوره پنجم شورا به این نتیجه رسیدند که باید دربین کاندیدا؛ افراد خبره و تحصیل کرده را راهی شورای شهر آمل کنند که بارقه امید با آمدن این عزیزان و پیشرفت و آبادانی نسبت به گذشته بیشتر شود تا مردم در کنار کار و تلاش، طعم خوش زندگی کردن را در شهر احساس کنند.

متاسفانه در همان روزهای اول شروع بکار شورا و در انتخاب رئیس شورا شاهد بد اخلاقی بودیم که عده ای  در بیرون از گود جزو معرکه گیران بودند که به قول خودشان گربه را دم حجله بکشند درهمان آغازین روزهای کار شورا شروع به تفرقه اندازی کردند که با پا درمیانی بزرگان خوشبختانه حل شد.

در مسئله انتخاب شهردار گزینه هایی را انتخاب کردند ولی بازهم گرفتار معرکه گیران بیرونی شدند و نتوانستند شهردار را در موعد مقرر انتخاب کنند که این باعث شد روند پیشرفت کارهای عمرانی درشهر از شتاب بیافتد همانند خودرویی که با سرعت 100 کیلومتر درساعت حرکت می کند سرعت آن را به 40 کیلومتر رسانند باید ببینیم که چه کسانی باعث شدند این سرعت کند شود !

با تمام فراز ونشیب احمد امیر سلیمانی را به عنوان شهردار انتخاب کردند که درهمان آغازین روزهای کار شهردار اختلافات شدت گرفت و روندکاری بسیار کند شد و مردم از شهردار خودشان که در دوره اول شهرداری فعال بود شاهد تحولات چشمگیر درشهر بودند ولی دیگر آن تاب سرعتی وجود نداشت؛ شورا هم با هم کج دار مریض حرکت می کردند روزی خوب بودند و روزی بد تا رسید به جایی که به فکر آوردن شهردار جوان و کار بلد شدند؛ گزینه هایی را مطرح کردند و هر طیف شورا یک نفر را معرفی کرد و نشست هایی را با کاندیدای شهردار شدن داشتند و برنامه هایشان را گوش دادند تا با پا درمیانی مهندس سید حمید هاشمی اهل ساری به عنوان شهردار آمل انتخاب شد و خوشبختانه همه راضی به این انتخاب بودند وطبق صحبت هایی که مهندس هاشمی در شورا داشتند گفتند من برنامه دارم 24 ساعته برای مردم آمل کار کنم که پس از طی نمودن مراحل اداری مهندس هاشمی شهردار آمل شدند.

خسرو ابراهیم زاده رئیس شورا در مراسم معارفه شهردار جدید آمل گفت: خوشبختانه میل به خدمت کردن تمام وقت در آقای هاشمی دیده می شود و امیدواریم که باهمراهی اعضای شورا و مدیران شهری شاهد اجرای طرح های جدید شهری باشیم.

همه چشم ها به شهردار جوان مهندس هاشمی دوخته بود که شهرداری آمل، روزی نه در استان بلکه در کشور حرفی برای گفتن داشت تا این صلابت باقی بماند و رشد و شکوفایی شهر از گذشته بیشتر شود.

روزها سپری شد واختلافات در شورای شهر آمل بالا گرفت غافل از اینکه مردمی که چشم امید به کارهای عمرانی بزرگتری داشتند شاهد بیشتر شدن اختلافات در شورای شهر شدند که خود مانع از کار شهرداری بود و در این بین بازهم متاسفانه معرکه بگیران میدان دار شدند و با نوشتن مطالب کذب و خلاف واقع بین شورای شهر و شهرداری اختلافات را بیشتر کردند که گاهی اعضای شورا چشم دیدن همدیگر را نداشتند.

بنده نگارنده چندبار جلسه ای با مهندس هاشمی شهردار جوان داشتم و هر بار ایشان را نصحیت می کردم که دوام و بقای کاری شما همراهی با 9 عضو شورا می باشد و شما نباید به دنبال یک گروه باشید و قطعا در آینده کاریتان تاثیر گذار خواهد بود؛ متاسفانه انتقاد از عزیزان شورا دارم که شمائی که رفتید و مهندس هاشمی را از ساری به آمل آوردید چرا همراهی نمی کنید؟! شما که دوست صمیمی شهردار هستید باید این اختلافات را کنار بگذارید تا مهندس هاشمی بتواند قولی که بمردم داد را عملی کند ! هم شما و شهردار منتخب باید کارنامه خوبی دربین مردم داشته باشید.

باری تا مدت زمانی که از عمر شورا باقی نمانده بیایید درکنار هم و برای عمران و آبادانی شهر قدم بردارید که اگر خواستید روزی در این شهر قدم بزنید به داشته ها وکارهای خودتان افتخار کنید و نه اینکه سرافکنده باشید.

مردم از شما که تحصیل کرده هستید انتظارات بیشتری دارند و به شعارهای تبلیغاتی خود ایمان داشته باشید که باید روزی جوابگو باشید.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0