حمایت تمام قد مسئولین مازندران از پروژه میدان میوه تره بار، سردخانه و سورتینگ فرامنطقه ای شمال در آمل
10 مهر 1399 ، دیدگاه 1
پروژه میدان میوه تره بار، سردخانه و سورتینگ فرامنطقه ای شمال جزو پروژه های مهم زیرساختی مازندران می باشد

کمال آنلاین  / ساخت بزرگترین پروژه میدان میوه تره بار، سردخانه و سورتینگ فرامنطقه ای شمال  در شهرستان آمل ازسال 92 با دریافت مجوز تغییرکاربری و الحاق آن به روستا و تصویب درکمیته طرحهای هادی و تعیین محدوده استان مستقر در بنیادمسکن در زمینی بمساحت 7 هکتار و با زیربنای 55 هزار مترمربع از دهیاری روستای قادی محله از توابع بخش مرکزی پروانه ساخت دریافت کرد.

همچنین با اخذ مجوز تاسیس از سازمان صمت مازندران، با همراهی اعضای هیات مدیره و پیگیری های جمشید مرزبان مدیرعامل میدان میوه تره بار و سورتینگ فرامنطقه ای شمال و تکیه بر توان مالی اعضا و بدون دریافت تسهیلات دولتی تاکنون بیش از300 میلیارد ریال هزینه و حدود 55 درصد ازمراحل کلی این مجموعه نیز انجام شده است.

 بزرگترین میدان میوه تره بار و سورتینگ فرامنطقه ای شمال، ضرورت دارد تا حمایت همه جانبه شود

مهندس احمد حسین زادگان استاندار مازندران در جریان بازدید از پروژه میدان میوه تره بار، سردخانه و سورتینگ فرامنطقه ای شمال افزود: ایجاد مراکز مهمی که زنجیره کامل را درخود داشته باشد، همچون بزرگترین میدان میوه تره بار و سورتینگ فرامنطقه ای شمال، ضرورت دارد تا حمایت همه جانبه شود و بنده این دستور را به مدیران در کارگروه ستاد تسهیل سرمایه گذاری و رونق تولید خواهم داد.

**وجود پایانه های صادراتی می تواند نقش موثری در برندسازی، سورتینگ، بسته بندی و توجه به فرآوری و ارزش افزوده محصولات کشاورزی داشته باشد

درهمین راستا و براساس دستور مهندس حسین زادگان استاندار مازندران؛ جلسه فوق العاده پیگیری مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان درخصوص بررسی مسائل و مشکلات پروژه میدان میوه تره بار، سردخانه و سورتینگ فرامنطقه ای شمال در دفتر مهندس خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری با حضور فرماندار ویژه آمل، مدیران کل صمت و جهادکشاورزی، مدیریت امور شعب بانک کشاورزی، شهردار آمل و آقای مزبان مدیر پروژه برگزار شد.

 در این جلسه مهندس خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بیان داشت: یکی از نیازهای استان به لحاظ تنوع وکثرت محصولات اقتصادی کشاورزی فعالیت برند سازی، سورتینگ، بسته بندی و توجه به فرآوری وارزش افزوده محصولات کشاورزی می باشد که بایستی بصورت ویژه از سوی مدیران دستگاههای اجرایی استان پیگیری شود و به همین منظور وجود پایانه های صادراتی می تواند نقش موثری در این زمینه داشته باشد که در جلسات کارگروه تنظیم بازار نیز استاندار محترم بر آن تاکید داشتند.

**پروژه میدان میوه تره بار، سردخانه و سورتینگ فرامنطقه ای شمال می تواند اثرات مثبت اقتصادی شهرستانی و استانی داشته باشد

 وی ادامه داد: باتوجه به نقشه طراحی شده از سوی متقاضی، توانایی و سوابق ایشان و حجم بالای سرمایه گذاری اولیه انجام شده و همچنین ظرفیت و توان بالای شهرستان آمل در حوزه کشاورزی ایجاد این پایانه می تواند اثرات مثبت اقتصادی شهرستانی و استانی داشته باشد.

**پروژه میدان میوه تره بار، سردخانه و سورتینگ فرامنطقه ای شمال جزو پروژه های مهم زیر ساختی استان می باشد

 مهندس گلچوب مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران با اشاره به اینکه پروژه مذکور جزو پروژه های مهم زیر ساختی استان می باشد گفت: این پروژه صرفا میدان بار نیست و یک الگوی کوچکتر از پایانه صادراتی روماک بوده و نیاز است تا دستگاههای اجرایی همکاری لازم را برای تکمیل این طرح داشته باشند.

**باتخصیص اعتبارات بزودی شاهد افتتاح پروژه میدان میوه تره بار، سردخانه و سورتینگ فرامنطقه ای شمال خواهیم بود

آقای رسولی فرماندار ویژه آمل در ادامه جلسه یادآورشد: به حجم بالای سرمایه گذاری انجام شده از سوی متقاضی بدون اخذ تسهیلات و رفع مشکلات ترافیکی و شهری ناشی از میدان میوه وتره بار قدیمی آمل با ایجاد این پروژه و ارتقای وضعیت اقتصادی شهرستان و استان باتوجه به ظرفیت کشاورزی شهرستان و درخواست مساعدت بانکی برای تکمیل پروژه مورد نیاز می باشد که بزودی شاهد راه اندازی این پروژه باشیم.

 **حمایت از پروژه میدان میوه تره بار، سردخانه و سورتینگ فرامنطقه ای شمال

مهندس قوانلو رییس سازمان صمت مازندران نیز درخصوص مجوزهای اخذ شده شرکت، لزوم نظم بخشی به صدور مجوزهای جدید باتوجه به مصوبات شورای برنامه ریزی استان، اثرات مثبت ایجاد این واحد بر ساماندهی مشاغل مرتبط درسطح شهرستان و حمایت از اتمام این پروژه مطالبی را عنوان داشت.

آقای قزل سفلی مدیریت بانک کشاورزی استان با تشریح وضعیت منابع و مصارف بانکی و ریسک های متوجه این بانک و اینکه موضوع خارج از اولویت های بانک است آمادگی خود را برای بازدید و پیگیری از مرکز برای دریافت مجوزات جهت تخصیص اعتبار به این پروژه اعلام نمود.

**پیشرفت 70 درصدی پروژه میدان میوه تره بار، سردخانه و سورتینگ فرامنطقه ای شمال

در ادامه جمشید مرزبان مدیرعامل پروژه میدان میوه تره بار، سردخانه و سورتینگ فرامنطقه ای شمال با اشاره به پیشرفت 70 در صدی پروژه گفت: درطراحی های این میدان (سورتینگ و سردخانه به ظرفیت20 هزارتنی، بانک، رستوران، مرکزخرید، کافی شاپ، واحدهای اداری، پارکینگهای بزرگ روباز برای خودروهای سبک و سنگین، تعمیرگاه و کارواش، خوابگاه رانندگان، باسکول، مسجد، سرویس های بهداشتی و امکانات تفریحی با معماری مدرن و سنتی طراحی و پیش بینی شده که برابر برنامه زمانبندی شده در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: با بهره برداری از میدان میوه و تره بار و پایانه صادرات فرامنطقه ای شمال در آمل علاوه بر آن زمینه اشتغال برای 1200 نفر به صورت مستقیم و برای حدود 10 هزار نفر به صورت غیرمستقیم ایجاد می شود.

در ادامه شهردار آمل، معاون بازرگانی سازمان صمت مازندران و معاون اعتبارات بانک کشاورزی مطالبی را عنوان داشتند.

**مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان درخصوص بررسی مسائل و مشکلات پروژه میدان میوه تره بار، سردخانه و سورتینگ فرامنطقه ای شمال

 دراین جلسه مقرر شد به منظور آشنایی با پروژه؛ مدیر بانک کشاورزی استان به همراه فرماندار ویژه آمل و شهردار آمل از پروژه بازدیدی داشته باشند و همچنین مقرر شد نامه ای از سوی استاندار مازندران به مدیرعامل بانک کشاورزی کشور جهت دریافت مجوز و تخصیص اعتبار باتوجه به اهمیت پروژه ارسال شود.

همچنین با توجه به وعده متقاضی مبنی بر اتمام فاز دوم پروژه پس ازدریافت تسهیلات، متقاضی دراسرع وقت و به قید فوریت برنامه زمان بندی اجرای پروژه را به استاندار ارائه نماید. درادامه مصوبه فرمانداری و شهرداری آمل به استناد بند 20 ماده 55 قانون شهرداری، مقدمات لازم و اولیه جهت آمادگی انتقال اعضای میدان میوه و تره بار قدیمی آمل به این مرکز به محض بهره برداری، همکاری لازم را معمول دارند.

 همچنین به جهت حمایت از این پروژه؛ ادارات کل صمت و جهادکشاورزی و شهرداری آمل با عنایت به سرمایه گذاری انجام شده و امنیت خاطر سرمایه گذار و درصورت پوشش ظرفیت مورد نیاز منطقه، مجوز مشابه میدان میوه وتره بار برای شهرستان آمل و محمودآباد صادر ننمایند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   1

  1. رضا

    رضا

    حسین زادگان خی ساروی شل ناموس قط به فکر طویله ساری هست