نه به ورود مسافر در تعطیلات محرم به مازندران!
30 مرداد 1399 ، دیدگاه 0
/ مازندران از جمله استان های کشور است که در زمره بالاترین میزان بیماران کرونایی و وضعیت قرمز قرار دارد و برخی از نقاط آن همچون آمل نیز وضعیت قرمز را عبور داده و به در زمانی به بحران رسیدند.

کمال آنلاین  / مازندران از جمله استان های کشور است که در زمره بالاترین میزان بیماران کرونایی و وضعیت قرمز قرار دارد و برخی از نقاط آن همچون آمل نیز وضعیت قرمز را عبور داده و به در زمانی به بحران رسیدند.

 

ضرورت دارد برنامه ریزی همراه با اقدام عملی شایسته وجود داشته باشد تا بتوانیم کرونا را در استان مهار کنیم‌.

 

همه اشراف داریم یکی از دلایل مهمی که سبب شد کرونا در موج اول در استان مازندران مهار گردد همین بستن مبادی ورودی استان و جلوگیری از ورود مسافر بود.

 

پس از پایان قرنطینه و آغاز مسافرت ها؛ شاهد بودیم روز به روز آمار کرونا بالا رفت و سبب شد برخی بیماران کرونایی از دیگر شهرها وارد استان مازندران شوند و ناقل گردند و هم مسافران کرونایی در بیمارستان های استان بستری شوند.

 

در آستانه ماه محرم و عزاداری سرور و سالار شهیدان قرار داریم که مردم دیار علویان؛ ارادت و عشق خاصی به امام حسین(ع) داشته و برنامه های عزاداری مردم این سامان؛ شهرت  خاصی در سراسر کشور دارد و آیین های ویژه ای به مناسبت عزای حسینی در مازندران عزیز برگزار می شود.

 

امسال و به دلیل وقوع ویروس شوم و منحوس کرونا؛ شاهد هستیم خیل عظیمی از طوایف و هیئت های عزاداری اعلام کردند به دلیل حفظ سلامتی آحاد جامعه و جلوگیری از هرگونه موج گیری دوباره این بیماری؛ برنامه های عزاداری خود را تعطیل کرده و نذری های خود را صرف اهدای بسته های حمایتی و معیشتی به نیازمندان می کنند و برخی از هیئت ها نیز با رعایت خاص پروتکل های بهداشتی عزاداری می کنند.

 

دسته روی ها هم در سراسر استان ممنوع خواهد بود و عزاداری به شکلی سنتی برگزار می شود.

 

مردم استان مازندران از این خواسته مهم قلبی خود یعنی عزاداری سرور و سالار شهیدان می گذرند اما قبول نخواهند کرد جاده ها، سواحل، جنگل ها و... استان مازندران مملو از مسافرانی باشد که برای تعطیلات ماه محرم به این استان می آیند.

 

استاندار مازندران درخواست بستن مبادی ورودی استان را به ستاد ملی کرونا اعلام نموده است اما گویا درخواست های آقای استاندار به مانند تعطیلی سه روزه شهر آمل تنها در حد درخواست در تهران بایگانی می شود و ترتیب اثری به آن نمی گردد که در اینجا ضرورت دارد در کنار استاندار مازندران؛ نماینده ولی فقیه در استان و ائمه جمعه شهرها و اعضای مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی ورود پیدا کنند تا چنین خواسته ای محقق گردد.

 

شلوغی مازندران و تجمع آن؛ بیشترین تهدید را برای بالابردن میزان مبتلایان به کرونا خواهد نمود و باتوجه به وضعیت قرمز استان؛ جان مسافران عزیز نیز در معرض خطر قرار خواهد داشت.

 

امیدوارم مسئولان مازندران در این موضوع مهم؛ جدیت به خرج داده و نشان دهند چقدر سلامت مردم برایشان اهمیت دارد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0