نگران واردات برنج نیستیم بلکه نگران حیف و میل شدن ارز دولتی هستیم
29 مرداد 1399 ، دیدگاه 0
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران هم با تایید دپوی برنج جدید و خودداری کشاورزان از فروش محصول با قیمت فعلی بازار ، گفت که ضریب کشت برنج در استان واقعی شده است و اگر قرار است وارداتی صورت بگیرد باید با ارز نیمایی باشد.

کمال آنلاین  / رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران هم با تایید دپوی برنج جدید و خودداری کشاورزان از فروش محصول با قیمت فعلی بازار ، گفت که ضریب کشت برنج در استان واقعی شده است و  اگر قرار است وارداتی صورت بگیرد باید با ارز نیمایی باشد.

عزیزالله شهیدی فر افزود : پیگیری ما بر این است که برنج وارد نشود و اگر قرار است واردات برنج داشته باشیم در حد نیاز و مصرف و با ارز نیمایی باشد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه نگران واردات برنج نیستیم بلکه نگران حیف و میل شدن ارز دولتی هستیم ، گفت : اگر این موضوع حل شود، رقابت ایجاد می‌شود.خواسته‌ استان‌های برنج‌خیز این است ارز ترجیحی تبدیل به ارز نیمایی شود و اگر قرار است وارداتی صورت گیرد با ارز نیمایی باشد.
شهیدی‌فر افزود : با توجه به افزایش تولید و دپوی برنج‌های وارداتی هیچ نیازی به واردات برنج نداریم.
وی با بیان اینکه حداقل قیمت واقعی برنج‌های داخلی با توجه به کیفیت سه دلار و ۶ برابر قیمت برنج‌های وارداتی است ، افزود: کشاورزان هیچ دغدغه‌ای برای فروش و قیمت محصول برنج خود نداشته باشند.

برنجکاری یکی از مهم ترین فعالیت کشاورزی در مازندران و منبع مهم درآمد شالیکاران استان است. مازندران با تولید بیش از یک میلیون تن برنج سفید ، ۴۲ درصد نیاز کشور را تامین می کند.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0