طراحان مد و لباس اسلامی نیازمند بازار فروش هستند
11 مرداد 1399 ، دیدگاه 0
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از لزوم بازار فروش و شناسایی جامعه هدف برای فعالان صنعت مد و لباس خبر داد.
آوای کمال به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، عباس زارع در نشست شورای فرهنگ عمومی استان مازندران به دغدغه حجت الاسلام والمسلمین«محمدباقر محمدی لائینی» نماینده ولی فقیه در مازندران به اوضاع نابسامان حوزه مد و لباس در جامعه اشاره کرد و گفت: نماینده رهبری در استان در خطبه اخیر نمازجمعه ساری برلزوم ساماندهی به حوزه پوشاک اسلامی تاکید کرده و خواستند برای بانوان به ویژه بانوان مذهبی و محجبه پوشاک اسلامی و موجه عرضه شود.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران با بیان اینکه استان مازندران یکی از استان های موفق در حوزه آموزش و تربیت دانش آموختگان در رشته طراحی لباس و پوشاک اسلامی است، افزود: متاسفانه به طراحان لباس اسلامی میدان داده نمی شود و این صاحبان فکر و ایده در بخش مد اسلامی ایرانی برای عرضه تولیدات خود با مشکل مواجه اند.
 
زارع با بیان اینکه بازار لباس این روز‌ها متعلق به لباس‌هایی با طراحی‌های غیر متعارف است، تاکید کرد : تلاش داریم پای مد و لباس اسلامی به بازار باز شود.
 
وی به فعالیت ۱۰ واحد دانشگاهی در حوزه آموزش مد و لباس اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بیش از یک هزار فعال مد و لباس در این عرصه، در سطح استان فعالیت دارند.
 
دبیر شورای فرهنگ عمومی مازندران با بیان اینکه ۱۰ موسسه مد و لباس با مجوز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در سطح استان فعالیت می کنند، اظهار کرد: همچنین ۲۲ پرونده متقاضیان دریافت پروانه موسسه مد و لباس در دست بررسی برای صدور پروانه است.
 
وی با بیان اینکه انجمن مد و لباس استان درحال شکل گیری است و در مرحله ثبت اساسنامه و طی روند قانونی قرار دارد، گفت: در تمامی شهرستان های استان کارگروه های مد و لباس فعال هستند.
 
زارع با بیان اینکه سومین شعبه نمایندگی «ردای سنتی مکران» با هدف احیای سوزن دوزی و دوخت سنتی و بومی بعد از استان های سیستان و بلوچستان و قم به مازندران اعطا شده، اذعان کرد: با وجود صنایع نساجی و حضور کارشناسان مجرب و فارغ التحصیلان دانشگاه ها، استان مازندران این پتانسیل را دارد تا قطب طراحی کشور باشد.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0