اهدا خون درروزهای کرونایی توسط دهیاران وشوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی آمل + تصاویر
9 مرداد 1399 ، دیدگاه 0
همزمان با هفته اهدا خون دریک اقدام تحسین آمیز وبا ابتکار بخشداری مرکزی وشورای بخش مرکزی آمل دهیاران باتفاق اعضا شورای اسلامی درروزهای کرونایی اقدام به اهدا خون نمودند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین / همزمان با هفته اهدا خون دریک اقدام تحسین آمیز وبا ابتکار بخشداری مرکزی وشورای بخش مرکزی آمل دهیاران باتفاق اعضا شورای اسلامی درروزهای کرونایی اقدام به اهدا خون نمودند

زینب سلطانی بخشدار مرکزی آمل ضمن تبریک هفته اهدا خون گفت : با توجه به شیوع ویروس کرونا و در شرایط سخت حاضر، اهدای خون توسط مردم فهیم و نیک اندیش با بهره گیری از پیشینه ی فرهنگی سرزمین عزیزمان و استعانت از آموزه های خوب دین اسلام می تواند رافع نگرانی شهروندان نیازمند به خون باشد.

وی ادامه داد: تنها چیزی که مردم عزیزمان را در این روزهای پرملال و محنت زا در کنار این غم آلودی جان فرسا آرام و امیدوار و مقاوم می سازد، جلوه های زیبای مهربانی و بخشندگی و نیک اندیشی و بلندطبعی است که با الطاف الهی توسط مردم خوبمان نقش بند تقویم زندگی این ایام ما گشت و نباید فراموش کرد که در کنار عزیزان مبتلا به بیماری ناشی از ویروس منحوس کرونا که سلامت شان آرزوی قلبی ماست، بیماران خاص، بویژه عزیزانی تالاسمی نیازمند هدیه خون هستند.

بخشداری مرکزی آمل تاکید کرد: نیاز به خون و فرآورده‌های خونی همیشگی است. بیماران تالاسمی، هموفیلی، حوادث و تصادفی ازجمله عزیزانی هستند. که نیازمندخون می باشند.

**تشکیل قرارگاه زیستی پایین خیابان لیتکوه بخش مرکزی آمل

سلطانی با اشاره به تشکیل قرارگاه زیستی پایین خیابان لیتکوه بخش مرکزی آمل گفت : بخش مرکزی آمل همانند موج اول بیماری کرونا که با افتخار اقدامات قابل توجه ای را انجام داده است واینبار هم با تشکیل ستاد کرونا در بخش مرکزی آمل برنامه های خوبی رادردستور کار قرار داریم .

وی همجنین از تشکیل قرارگاه زیستی پایین خیابان لیتکوه افزود : این قرارگاه با خریداری ۷۰۰۰هزار باطری نیم لیتری و تهیه برچسب و خریداری محلول کار تهیه محلول سطوح را آغاز نموده و بزودی در سطح ۲۲روستای بخش مرکزی آمل بین خانوارها توزیع خواهد شد،

بخشدار مرکزی آمل با اعلام آمادگی خیاطان قرارگاه جهادی،جهت تهیه ماسک پارچه‌ ای به تعداد ۲۰هزار عدد و توزیع بین اهالی این روستاها،نیازمند کمک های مالی از سوی خیرین میباشدخبرداد

وی با تاکید بر مصوبات ستاد کرونا بخش مرکزی  آمل عنوان داشت :بازدید میدانی دهیار ،شورا ،پایگاه بسیج  به همراه بهورزان  (ستاد کرونا روستا) از نانوایان و مغازه داران روستا اگر رعایت پروتکل بهداشتی را ندارندبه بخشدار اطلاع رسانی نمایید تا اقدام قانونی به عمل اید، کنترل سرکارگران که کارگران غیربومی را در روستا  جهت کشت مجدد استقرار میدهند لذا با رعایت کامل پروتکل بهداشتی وعدم تردد کارگران در روستا و همچنین مکان استقرار حدالمقدور خارج روستا در نظر گرفته در غیر اینصورت عواقب برعهده کارفرما می باشد ، با وجود ویروس منحوس کرونا اغلب بیماران در منزل قرنطینه میشوند با اتش کشیدن کاه وکلش(کمل) احتمال مشکل تنفسی برای این بزرگواران از نظر پزشکی وجود دارد شایسته است اموزش چهره به چهره همراه با نماینده مراکز جهاد کشاورزی را با کشاورزان انجام گزارش عملکرد را به صورت مصور ارسال نمایید ، از هرگونه تجمع جلوگیری به عمل اید ، تاکید میگردد ترغیب اهالی روستا جهت زدن ماسک دردستور کار قرار گیرد .

سلطانی با اشاره به اینکه این بخش دارای پزشکان متخصص درهمه زمینه ها می باشد یادآورشد : خوشبختانه پزشکان عزیز با مراجعه به روستاها نسبت به مداوای بیماران اقدام می کنند

وی درپایان از تلاش فرماندهی حوزه مقاومت ، رئیس واعضای شورای بخش مرکزی ، خیرین ، دهیار وشوراهای روستاهای بخش مرکزی تقدیر وتشکر نمود

**مردم اهدای خون را در بحران کرونا فراموش نکنند

ابراهیم شیخ پور رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی آمل با اشاره به حضور دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی در پایگاه ثابت انتقال خون شهرستان آمل جهت اهدای خون، گفت: این پویش، مستمر و در راستای رزمایش کمک مؤمنانه حسب منویات مقام معظم رهبری انجام گرفت.

وی ادامه داد: این کار پسندیده با تدبیر بخشدار مرکزی  در دونوبت اهدا خون صورت می گیرد از همه دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای بخش مرکزی و همچنین کادر انتقال خون شهرستان تشکر و قدردانی می نماییم .

وی با تاکید براینکه مردم اهدای خون را در بحران کرونا فراموش نکنند خاطرنشان کرد : باید در این شرایط خاص به نیاز جدی بیماران بویژه کودکان به دریافت خون توجه ویژه ای شود تا مشکلی برای کسی ایجاد نگردد.

رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی آمل  تاکید کرد : اهدای خون یک وظیفه همگانی است و سبب نجات جان انسانها خواهد شد و همه باید در این  عمل خداپسندانه با اهدای خون به بیماران نیازمند بشتابند.

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0