آمل را نجات دهیم!
9 مرداد 1399 ، دیدگاه 0
ماسک زدن باید به عنوان یک اصل همیشگی برای آحاد همشهریان عزیز در نظر گرفته شود

در روزهای اخیر شاهد حضور دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان مازندران و شهرستان آمل بودیم که وضعیت فوق قرمز این شهرستان سبب گردید تا مسئولین کشوری و اعضای ستاد مرکزی مبارزه با کرونا کشور به آمل بیایند.

معاون کل وزارت بهداشت در این سفر چاره کار بهبود وضعیت اسف بار کرونا در استان ما و شهرستان آمل را اینگونه دانست که مازندرانی باید به داد مازندرانی برسد و آملی باید به داد آملی برسد!

آقای دکتر؛ سوال ما از شما این است که وظیفه شما برابر بهبود وضعیت کرونا در استان مازندران و شهرستان آمل چیست؟

مگر تصمیمات نادرست شما در پایتخت سبب تبدیل وضعیت استان مازندران و شهرستان آمل به این حال نشده است؟

مگر مسئولان استانی و شهرستانی ما اجازه تصمیم گیری دارند و آیا اینگونه نیست که برای هر کار و اقدامی باید از شما کسب تکلیف نمایند؟

مگر شما نبودید که دستور دادید بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان آمل به عنوان پایلوت بستری و درمان بیماران کرونایی شهرهای اطراف انتخاب گردد که با این تصمیم خود خیل بیماران کرونایی و خانواده هایشان را به این شهرستان روانه کردید؟

تکلیف خودتان را با خودتان مشخص کنید زیرا مردم ما خسته از این بازدیدهای نمایشی هستند و ای که دستت می رسد کاری بکن!

شهرستان آمل از جمله خاص ترین مناطق کشور می باشد که بیشترین آمار کرونا را دارد و ضروری می باشد تا در سریع ترین زمان ممکن برای بهبود وضعیت این دیار؛ اقدام عاجل و اثربخشی صورت پذیرد.

تعطیلی شهر از جمله مسائل اساسی است که باید در دستور کار قرار گیرد آنهم نه تعطیلی های نمایشی که اعلام می گردد تعطیلی داوطلبانه بازار را داشته باشیم و آیا می شود بازار تعطیل و بانکها باز باشد و حال آن زمان که سررسید چک ها و اقساط بازاریان فرا رسد کدام مسئولی پاسخگو است که نیاز می رود تعطیلی یکپارچه شهر را داشته باشیم.

ذخیره سازی امکانات پزشکی از جمله اکسیژن که بیمارستان های شهرستان با کمبود آن روبرو گردیدند نیز از جمله مسائل مهمی است که باید در دستور کار باشد.

 برای خستگی و مبتلا شدن به کرونا کادر درمان هم فکر چاره ای صورت پذیرد و در صورت امکان از شهرستان هایی که وضعیت سفید دارند؛ کادر درمان به آمل اعزام گردد.

بستن مبادی ورودی شهرستان آمل به خصوص از محور هراز برای مسافران باید به نحوی شایسته مورد توجه قرار گیرد زیرا نه تنها احتمال ورود ویروس وجود دارد بلکه با این وضعیتی که داریم جان آنان را تهدید می نماید و سبب بالارفتن بستری ها در بیمارستان های استان خواهد شد.

ماسک زدن باید به عنوان یک اصل همیشگی برای آحاد همشهریان عزیز در نظر گرفته شود و همه اصناف، اتحادیه ها، نهادهای دولتی و... نسبت به انجام این مهم در واحدهای زیرمجموعه خود نظارت ویژه داشته باشند.

آملی عزیز امروز در کنار کمبودهایی که از سوی مسئولین دیده می شود؛ ما هم مسئول هستیم و باید به داد هم برسیم و با وحدت و همدلی از این بحران عبور نماییم.

بیاییم تا حدی که امکان دارد در خانه بمانیم، ماسک بزنیم، از حضور در تجمعات خودداری کنیم، مجالس جشن و عزا را تعطیل کنیم و هر اقدام دیگری که برای بهبود وضعیت کرونا شهرستان اثرگذار می باشد را انجام دهیم.

امید می رود به لطف خداوند متعال و تلاش جمعی؛ شاهد ریشه کن شدن سریع ویروس منحوس کرونا در ایران عزیز، مازندران سرسبز و آمل دوست داشتنی باشیم./غلیرضا عزیز کمالی

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0