نامه ی مجمع نمایندگان آموزشگاه های موسیقی مازندران و انجمن موسیقی آوای دماوند به استاندار در اعتراض به روند تعطیلی آموزشگاه ها
4 مرداد 1399 ، دیدگاه 0
استاندار محترم مازندران جناب آقای حسین زادگان
 
با درود
 
ماه هاست به سبب درگیری با ویروس  مرموز و مرگبار کرونا, وضعیت زندگی و معیشت مردم, نابسامان و بغرنج شده است.
جهت اطلاع شما عرض می کنیم بسیاری از آموزشگاههای موسیقی در استان مازندران از همان روزهای نخستینِ خبر انتشار این ویروس, بصورت خودجوش و برای  حفظ سلامت جامعه, به تعطیلی موسسات و آموزشگاهها خود اقدام کرده بودند. 
تا اینکه جوامع پزشکی و علمی و سیاسی به این نتیجه رسیده اند مدتی را مجبور به تحمل این ویروس در روزمره ی خود خواهیم بود و تنها باید موارد بهداشتی را رعایت نماییم.
حتما مستحضر هستید در ماههای اخیر, وعده های مختلفی از جانب مسئولان مربوطه در حوزه ی فرهنگ و هنر جهت حمایت از آموزشگاهها و موسسات داده شده بود که تا امروز, علیرغم ثبت نام های مختلف فعالان عرصه ی هنر و فرهنگ, جز سامانه ی مربوط به وزارت تعاون, آنهم با شرایطی خاص, هیچیک به عهد خود وفا نکرده اند.
طبعا منطقی نیست که متولی و مسئول صنفی صرفا دستور تعطیلی دهد, بدون آنکه راهکارهای حمایتی خود را ارائه کند!
در هفته های اخیر آموزشگاه ها و موسسات هنری, شدیدا در معرض فشار از جانب متولیان شهرستانی و استانی مبنی بر تعطیلی مراکز خود قرار گرفته اند. حال آنکه بانکها, ادارت و بازار که به لحاظ ازدحام جمعیت قابل مقایسه با محیط آموزش موسیقی نیستند, به فعالیت مشغولند!
پرسش ما از مسئولان محترم اینستکه چگونه انتظار دارید بدون هیچ گونه حمایتی, ماهها یک موسسه و یا آموزشگاه موسیقی که غالبا مستاجر هستند, مایحتاج روزمره ی زندگی خود را تامین نمایند؟! 
لازم به توضیح است در همین مدت دو ماه اخیر که آموزشگاه ها به فعالیت مشغول شده اند, جهت رعایت پروتکل های بهداشتی, کلاسهای عمومی خود را تعطیل کرده اند و ضمن استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی و رعایت فاصله, تنها کلاسهای انفرادی خود را برگزار می کنند. در واقع یک مدرس و یک هنر جو در اتاقی که تهویه ی هوا نیز در آن صورت می پذیرد و این شرایط با سیستم آموزش در مدارس و یا کلاسهای زبان, کاملا متفاوت است.
پس بی گمان چنین شرایطی در آموزش, نه تنها هیچ خطری برای سلامت  بهداشتی جامعه نخواهد داشت, بلکه در بحران کنونی, به سلامت روح و روان شخص نیز کمک خواهد کرد.
در هفته های اخیر نامه هایی را جهت اعتراض به این روند, به ادارات فرهنگ و ارشاد شهرستانها و نیز به اداره کل فرهنگ و ارشاد استان و نیز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کرده ایم که متاسفانه نتیجه ای منطقی حاصل نشده است.
لذا از شما استاندار محترم تقاضا ی مساعدت و همراهی داریم.
 
 
با آرزوی روزهایی خوش    ۱۳۹۹/۵/۴
 
مجمع نمایندگان آموزشگاههای موسیقی سراسر استان مازندران
سازمان مردم نهاد موسیقی آوای دماوند

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0