رونمایی از پوستر «سه‌شنبه‌های تکریم» با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران
26 تیر 1399 ، دیدگاه 0
پوستر طرح «سه شنبه های تکریم» با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان و مسئولان دیگر در ساری رونمایی شد.
کمال آنلاین به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران؛ پوستر طرح «سه شنبه های تکریم» با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، فرماندار مرکز استان، مدیر حوزه هنری استان، مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان، جانشین لشکر عملیاتی ویژه 25 کربلا، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان در ساری رونمایی شد.
 
«عباس زارع»، طی سخنانی در این آیین رونمایی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد در طرح سه شنبه های تکریم به دیدار خانواده های معظم و معزز شهدا می روند.
 
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اظهار کرد: در یکی از سه شنبه های تکریم در مازندران، «سید عباس صالحی»، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به صورت آنلاین، حضور خواهند داشت.
 
وی بیان کرد: امروز چهارشنبه (25 تیر) در سه شنبه های تکریم که از کتاب «مشتاق الحسین» که مجموعه خاطرات مدافع حرم شهید حسین مشتاقی است با حضور خانواده این شهید، رونمایی می شود که باید اخلاق و کردار چنین شهدایی در جامعه، اشاعه یابد و به صورت الگو برای جوانان شود.
 
زارع بر بکارگیری هنر، رسانه و تبلیغات تاکید کرد و یادآور شد: با زبان و ادبیات جوانان باید شهدا به عنوان الگو به آنها، شناسانده شود.
 
وی اذعان داشت: گروه‌های هدف طرح «سه‌شنبه‌های تکریم» را معلمان، نخبگان، کسبه محل، خیرین، خانواده‌های شهدا و ایثارگران، مروجان ارزش‌ها و فضائل دینی، نوجوانان و جوانان ممتاز، کارآفرینان، هنرمندان، ورزشکاران، خانواده موفق، مفاخر فرهنگی هنری، همسایگان و خادمین مسجد، مسئولین تأثیرگذار و مسجد محور و گروه‌های جهادی و محرومیت‌زدایی تشکیل می‌دهند.
 
زارع گفت: محله و خانواده بنیان از رویکردهای طرح سه‌شنبه‌های تکریم است که هر کانون فرهنگی هنری مساجد می‌تواند با هماهنگی امام جماعت مسجد نسبت به تعیین شاخص‌های جزئی با لحاظ اقتضائات محلی و بومی در این راستا اقدام کند.
 
گفتنی است، خانواده شهید حسین مشتاقی از شهدای مدافع حرم که در خانطومان، جرعه نوش شربت شیرین شهادت شد در این آیین رونمایی، شرکت داشتند و به بیان خاطرات خویش از این شهید پرداختند.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0