امنیت شغلی دهیاران پیش شرط توسعه روستاهاست
18 تیر 1399 ، دیدگاه 0
مهندس عبدالرحیم آقاسی دهیار روستای مرزنگو بخش دابودشت با بیان اینکه امنیت شغلی دهیاران به عنوان پل ارتباطی مردم و دولت برای برطرف کردن مشکلات روستاها و خدمت رسانی به مردم پیش شرط توسعه روستاهاست

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین مهندس عبدالرحیم آقاسی دهیار روستای مرزنگو بخش دابودشت به نمایندگی از دهیاران دوبخش دابو ودشت سر در پیش از خطبه های نماز جمعه دابو ودشت سر با قدردانی از حجت الاسلام والمسلمین مهدی تقی زاده امام جمعه دابو ودشت سر که این وقت را دراختیار اینجانب به عنوان نمونه دهیاران دوبخش قراردادند تا بتوانیم از این تربیون مقدس مشکلات دهیاران را بیان کنم گفت : جا دارد از توجهات ویژه بخشداران دابو ودشت سر آقای فضلی وآقای فرشیدفر وشوراهای اسلامی روستاهای دوبخش نسبت به دهیاران وعمران روستاها دارند تشکر داشته باشم .

وی با تبریک فرا رسیدن  14 تیر روز دهیاری ها وشهرداریها به نقش دهیاری ها درروستاها اشاره کرد وافزود : دهیاری یک نهاد عمومی غیر دولتی است که برای اداره امور روستا با درخواست اهالی وبصورت خودکفا با شخصیت حقوقی مستقل درروستاها تشکیل می گردد ودهیاری باید با درآمد مردمی وکمکهای دولتی اداره شود این نیست که برخی از مردم تصور می کنند دهیاری باید با بودجه دولتی اداره شود .

**دهیاریها بازوی اجرائی شورای اسلامی درنظام مدیریت روستایی هستند

 وی با بیان اینکه دهیاریها بازوی اجرائی شورای اسلامی درنظام مدیریت روستایی هستند عنوان داشت : ارائه دهنده خدمات وتسهیلات عمومی ، تقویت کننده روند توسعه اجتماعی وفرهنگی ، بستر سازی شهرهای آینده وکنترل کننده روند مهاجرت از روستابه شهر ، حافظ امکانات زیربنائی احداث شدهه درنواحی روستایی ،تقویت کننده روند توسعه کشاورزی ، مجری سیاست های دولت درروستا وبهبود وضع زیست محیطی روستا از اهداف مهم تشکیل دهیاری درروستاهها می باشد .

 دهیار مرزنگو به وظیفه دهیاری ومردم نسبت به یکدیگر اشاره کردد و اظهارداشت : برای دهیاری 48 وظیفه ازقبیل کمک به شورا درخصوص بررسی وشناخت کمبودها ونیازها ، تهیه تعرفهه عوارض با همکاری شورا وارائهه ان به شورای اسلامی بخش ، فراهم نمودن زمینه ایجاد خیابان ها ، کوچه ها ، میدان ها ، ایجاد بوستان وفضاهای سبز ، ورزشی وهمکاری درزمینه طرح بهسازی روستا ، تنظیف ، نگهداری وتسطیح معابر وانهار عمومی وتامین آب وروشنایی درحد امکان ، صدور پروانه ساختمانی و....برشمرده شده است .

آقاسی تاکید کرد : دهیاران قبل از اینکه نماینده دولت درروستا باشند اول نماینده مردم درروستا هستند ویک روستا زمانی پیشرفت می کند که همه مردم با دهیاری همراه باشند وهمکاری کامل را داشته باشند .

**امنیت شغلی دهیاران پیش شرط توسعه روستاهاست

وی با بیان اینکه امنیت شغلی دهیاران به عنوان پل ارتباطی مردم و دولت برای برطرف کردن مشکلات روستاها و خدمت رسانی به مردم پیش شرط توسعه روستاهاست.گفت : دهیاران که تاکنون در روستاها خدمت می کنند با مشکلات بیمه ای و استخدام روبه روهستند و از دکتر حاجی پور نماینده مردم آمل درمجلس و مسئولان انتظار داریم تا با رفع این مشکلات زمینه آبادانی بیشتر این مناطق را فراهم کنند.

وی تاکید کرد : از آنجا که توسعه پایدار در گروی توجه به پیشرفت و آبادانی روستاهاست و دهیاران خط مقدم دولت در روستاها هستند حمایت از این قشر زحمتکش ضروری به نظر می رسد.

نماینده دهیاران با قدردانی از کمکهای مردمی در مقابله با شیوح کرونا در روستاها ادامه داد : همت مردم درروستاها تداعی کننده کمکهای مردمی در پشتیبانی ازرزمندگان 8 سال دفاع مقدس درجنگ نابرابر بود که جا دارد از همین تربیون از همت مردم ، دهیاران وشوراهای اسلامی روستا تشکر وقدرانی را داشته باشم .

 وی با اشاره به اینکه بسیاری از برنامه های توسعه روستایی از بالا به پایین تعریف می شود و نیازسنجی صورت نگرفته به همین دلیل توسعه در برخی از مناطق روستایی عقیم است تصریح کرد : چندسالی است که بودجه عمرانی به حساب دهیاری ها واریز نمی شود وهمین موضوع باعث شده تا پروژه های دهیاری ها بصورت نیمه تمام رها شود .

**طرح هادی نیمه کاره درروستاها رها شده است

 دهیار مرزنگو با بیان اینکه طرح هادی نیمه کاره درروستاها رها شده است گفت : ضمن تقدیر وتشکر از مهندس علوی ریاست بنیادمسکن آمل که کارهای زیادی رادررزمینه اجرای طرح هادی انجام دادند متاسفانه خیلی از طرح ها نیمه تمام رها شده ویا کلنگ زنی انجام شده ولی هیچ کاری صورت نگرفته است که نیاز است توجه ویژه ای شود .

 وی با اشاره به ضعیف بودن ولتاژ برق بخش دابو دشت عنوان داشت : ضمن تقدیر وتشکر از مهندس حسینیان که اقدامات خوبی جهت برطرف شدن مشکلات برق صورت گرفته است کارهای بزرگی مانند احداث شبکه برق جدید درخیابان شهیدان اکبرزاده برای رفع ضعف برق انجام شد ولی هنوز هم کاستی ولتاژ برق خیلی از روستاها احساس می شود وامیدواریم که با کمک اداره برق بخش دابودشت شاهد برداشتن تیرهای قدیمی وفرسوده باشیم .

 مهندس آقاسی درخصوص فرسودگی لوله های آب ، ترمیم وآسفالت راه روستایی ، نظارت واهتمام ویژه به بریدگی ها وخط کشی ها وغیره مطالبی راعنوان داشت .

 وی به بیان مشکلات کشاورزان درزمان برداشت برنج گفت : کشاورزان که با جان ودل زحمت می کشند وهمه ساله شاهد گران شدن نهادهای کشاورزی از قبیل سم ، کود وادوات کشاورزی هستیم ، متاسفانه قیمت برنج هنوز افزایش پیدانکرده است ویا آنقدر ناچیز است که به چشم نمی آید واز مسئولین تقاضا داریم برای تقویت کشاورزی به فکر کشاورزان باشند واگر خدای ناکرده فکر اساسی صورت نگیرد کشاورزان مجبور هستند زمین های کشاورزی را رها کنند .

 وی درپایان از تلاش وزحمات دکتر عزت الله یوسفیان ملا نماینده سابق آمل درمجلس تقدیر وتشکر نمود وضمن تبریک مجدد به دکتر رضا حاجی پور به عنوان نماینده مردم آمل درمجلس خواستار توجه بیشتر به وضعیت روستاها شدند

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0