آمل با نام هراز به لیگ برتر والیبال می آید
12 خرداد 1399 ، دیدگاه 0
بعد از انصراف تیم والیبال کاله از حضور در لیگ برتر، حالا یک اسپانسر جدید از شهر آمل به دنبال حضور در لیگ برتر والیبال است.

کمال آنلاین  /تیم کاله مازندران از تیمداری در لیگ برتر والیبال انصراف داده است، اما آملی ها با یک نماینده دیگر در لیگ‌برتر والیبال تیمداری خواهند کرد. بزودی به صورت رسمی اعلام خواهد شد که هراز آمل جایگزین کاله در لیگ برتر والیبال ایران خواهد شد.

بزرگمهر دادگر به عنوان اسپانسر تیمی را با نام هراز از شهر آمل وارد لیگ برتر والیبال خواهد کرد. در حال حاضر شماری از بازیکنان شناخته شده لیگ برتری همچون حمزه زرینی و عبدالرضا علیزاده در آمل هستند و آماده‌اند که قراردادشان را با هراز منعقد کنند.

بهروز عطایی که سرمربی کاله آمل بود، هدایت تیم هراز را برعهده می گیرد تا احتمالا بدنه تیم کاله با نام جدیدی به لیگ برتر وارد شود.

محمد شعبانپور پیشکسوت والیبال آمل و سرپرست تیم کاله در این رابطه به خبرنگار ورزش سه از آمل گفت: کاله پس از سالها عدم حضور آمل در سطح اول والیبال، دوباره والیبال را در آمل زنده کرد و سبب رونق والیبال در شهرستان و استان شد و از این بابت باید قدردان مجموعه کاله بود. از همه علاقمندان والیبال در سراسر کشور و خصوصا هواداران والیبال در آمل خواهشمندم همچنان قدردان کاله باشند که سالها در والیبال تیمداری و هزینه کرد.

وی درباره ورود یک تیم جدید از آمل به لیگ عنوان کرد: در تلاش هستیم تا با قطعی شدن حضور یک اسپانسر جدید در لیگ برتر، تیمی در خور شان نام آمل و مازندران راهی لیگ برتر کنیم. نگرانی بابت عدم تیمداری شهرستان آمل در لیگ برتر نداریم.

**جمع‌بندی مسئولان کاله بر این بود که در لیگ برتر والیبال تیمداری نکنند.

بهروز عطایی در گفت‌وگویی با مازند لیک درمورد انصراف تیم والیبال کاله از رقابت‌های لیگ برتر اظهار داشت: جمع‌بندی مسئولان کاله بر این بود که در لیگ برتر والیبال تیمداری نکنند. به هر حال مدیران این مجموعه حق دارند در این خصوص تصمیم‌گیری کنند.

وی ادامه داد: بخش خصوصی توقعاتی دارد که در ورزش ما محقق نمی‌شود. من در جریان ریز جزئیات انصراف کاله از لیگ برتر نیستم و به همین دلیل نمی‌دانم چه جوابی باید به رسانه‌ها و مردم بدهم. در شرایط کنونی اصلاً من نباید پاسخگو باشم، بلکه مسئولان باشگاه باید دلایل تصمیم خود را برای رسانه‌ها عنوان کنند.

سرمربی تیم والیبال کاله خاطرنشان کرد: کاله در سال‌های اخیر به عنوان یک برند در ورزش کشور حضور داشت و دو سال هم به عنوان بهترین باشگاه ایران انتخاب شد که افتخار بزرگی است. قطعا مسئولان ورزش استان تلاش خواهند کرد تا پرچمی که کاله در آمل بلند کرده، زمین نماند.

عطایی در خصوص اینکه گفته می‌شود آمل با نام هراز به لیگ برتر خواهد آمد، گفت: چند گزینه وجود دارند که مسئولان در حال بررسی آنها هستند. فکر می‌کنم برای فصل آینده آمل حتماً در لیگ برتر تیم داشته باشد، اما اینکه چگونه و با چه کیفیتی باشد هنوز مشخص نیست. فکر می‌کنم تا آخر هفته تکلیف تیمداری آمل در لیگ برتر مشخص شود.

**امیدوارم که فصل بسیار خوبی با تیم هراز در لیگ برتر برای والیبال دوستان آملی رقم بزنیم.

مدیر عامل شرکت لبنی هراز آمل اعلام کرد : این شرکت با نام هراز آمل به طور رسمی جایگزین تیم کاله در رقابت‌های فصل آینده لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور شده است.
بزرگمهر دادگر گفت : با اعلام فدراسیون والیبال مبنی برکناره گیری کاله از رقابت‌های فصل جدید لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور ، تیم هراز آمل آمادگی کامل خود را برای نخستین حضور خود در این رقابت‌ها اعلام کرد.
وی افزود : خوشحالم که توانستیم با این اقدام به دغدغه و نگرانی علاقمندان بی شمار و والیبال دوست آملی پایان دهیم و امیدوارم که فصل بسیار خوبی با تیم هراز در لیگ برتر برای والیبال دوستان آملی رقم بزنیم.

یاداور می شود تیم هورسان رامسر هم امسال به رقابت‌های فصل آینده لیگ برتر والیبال کشور صعود کرد و یکی از نمایندگان مازندران در لیگ برتر والیبال کشور است.

مدیرعامل شرکت لبنی هراز آمل در خصوص کادرفنی تیمش در رقابت‌های فصل جاری لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور گفت : بهروز عطایی سرمربی فصل گذشته تیم کاله مازندران ، هدایت تیم هراز آمل را بر عهده خواهد داشت و محمد شعبان پور نیز به عنوان سرپرست این تیم فعالیت خواهد کرد.
دادگر درخصوص جذب بازیکنان نیز گفت : عادل غلامی ، حمزه زرینی و عبدالرضا علیزاده تاکنون حضورشان در تیم هراز آمل قطعی شده و روند جذب بازیکنان مورد دلخواه زیرنظر عطایی سرمربی تیم انجام خواهد شد.
وی ابرازامیدواری کرد: همه هدف مجموعه هراز آمل، شاد کردن دل هواداران وعلاقمندان واقعی والیبال در شهرستان آمل که خواستگاه اصلی این رشته در شمال کشور است، می‌باشد و امیدواریم که فصل خوب والیبالی در کنار هواداران و بازیکنان در لیگ برتر والیبال کشور برای آمل رقم بخورد.
**اولويت دادن به ساخت سالن سرپوشيده چند منظوره 10هزارنفري

هيات مديره باشگاه كاله مازندران درباره دلايل انصراف از بازيهاي ليگ برتر واليبال را شامل اولويت دادن به ساخت سالن سرپوشيده چند منظوره 10هزارنفري اين باشگاه وپرداختن به فعاليت ها و اقدامات پايه ، شناسايي و آموزش استعداد هاي واليبال در شهرستان آمل اعلام كرد.

باشگاه كاله مازندران تصريح كرد:‌ تيم كاله جوان اين باشگاه همانند سالهاي گذشته در رقابت هاي ليگ دسته اول واليبال باشگاه هاي كشوردرفصل جاري حضور خواهد داشت.

باشگاه كاله مازندران از حدود سه سال پيش با تحويل زمين به مساحت حدود 12هزار مترمربع در ورودي شهر آمل در جاده هراز تصميم به ساخت سالن ورزشي 8هزارنفري كرد.

اين باشگاه در ابتداي سال جاري در بنرهاي نصب شده در مسيرجاده هراز ومحل ساخت ورزشگاه ، گنجايش آن را از 8 به 10هزارنفر اعلام و به طور جدي اولويت وسياستگذاري سال 93 خود را به جاي تيم داري در ليگ برتر واليبال در ساخت اين مجموعه ورزشي تعيين كرد.

همچنين بازيكنان ملي پوش ومطرح فصل گذشته تيم كاله همچون' فرهاد ظريف، حمزه زريني، عادل غلامي، رضاقراء، عليرضاجديدي وميلاعبادي پور' از اين تيم جدا وبه تيم هاي پيكان تهران، ميزان خراسان و باريچ اسانس كاشان واروميه پيوستند

**خدمات باشگاه کاله آمل بر کسی پوشیده نیست

مرتضی حق شناس رئیس هیئت والیبال آمل به هجمه‌های تند و کم‌لطفی برخی کاربران فضای مجازی به مسئولان باشگاه کاله انتقاد کرد و گفت: من به‌عنوان یک پیشکسوت والیبال از همه دلسوزان ورزش، علاقه‌مندان به والیبال وهمه آن‌هایی که سال‌های سال درکنار والیبال کاله بودند، خواهش می‌کنم که به تصمیم‌های گرفته‌شده از سوی هیئت‌مدیره باشگاه کاله از روی تسویه‌حساب شخصی و نگاه احساسی قضاوت نکنند.

حق‌شناس ادامه داد، خدمات باشگاه کاله آمل به‌عنوان یکی از باثبات و منظم‌ترین باشگاه‌های کشور که بیش از یک دهه در والیبال کشور تیمداری کرده، بررسی پوشیده نیست و درطی این مدت حتی یک گلایه و شکایت از سوی بازیکنان، کادر فنی ودیگرعوامل به باشگاه ونیز هیئت نشده است.

وی افزود: اینکه اکنون با توجه به شرایط بیماری کرونا که سلامت بازیکنان درخطر هست و به علت همین بیماری لیگ پارسال نیمه‌کاره تعطیل‌شده، چطور کسی هزینه‌های میلیاردی که باشگاه کاله برای حضور در لیگ که ثمره‌ای برای باشگاه نداشته و دستمزدهای بازیکنان را هم به‌طور کامل پرداخت کرده، ندیده و اکنون منکر این زحمات و خدمات می‌شود.

خدمات کاله برای والیبال ایران ستودنی است

رئیس هیئت والیبال آمل بابیان اینکه آقای سلیمانی مالک شرکت لبنی کاله وهیات مدیره باشگاه کاله با تیمداری در والیبال به دنبال منفعت شخصی نیستند ونیازی هم به تعریف و تمجیدها ندارند، گفت: به‌دور از انصاف است خدماتی که کاله در شناسایی استعدادهای ناب والیبالی و معرفی آن‌ها به والیبال کشور و روزهای خوشی که برای آملی‌ها رقم‌زده، باشیم.

حق‌شناس بابیان اینکه درطی این سال‌ها ودرسال ۹۳ نیز باشگاه کاله برای یک‌فصل در لیگ برتر شرکت نکرده بود، گفت: باشگاه و تیم والیبال کاله آمل برای مردم ورزش کشور ثابت‌شده است و اینکه در روزهای والیبالی مردم شهرستان و حتی کل استان از پیروزی‌های و کسب مقام‌هایی که به‌واسطه بیش از یک دهه حضور این تیم در لیگ برتر داشتند، خوشحال بودند، باید قدردان بود و بابیان برخی اظهارنظرهای احساسی و سخیف باعث ناراحتی و فرار سرمایه‌گذاران متعصب و بومی از ورزش نشویم.

قطعاً کاله با تمام قوا به لیگ برتر برمی‌گردد

رئیس هیئت والیبال آمل تصریح کرد، در روزهای آینده وضعیت بازیکنان وکادرفنی تیم دسته یک کاله مشخص و تمرینات این تیم نیز درآمل از سر گرفته خواهد شد.

حق‌شناس ادامه داد، البته برخی از بازیکنان بومی و فصل گذشته تیم لیگ برتری کاله در تیم دسته یک نیز حضور خواهند داشت، اما به گفته هیئت‌مدیره باشگاه کاله پس از یک سال استراحت از لیگ برتر به‌طور حتم تیم کاله آمل با جذب نفرات موردعلاقه هواداران با تمام توان و قدرت به لیگ برتر بر خواهد گشت.

تیم کاله مازندران طی یک دهه حضور در لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور که همواره با هدایت "بهروزعطایی" سرمربی آملی بوده موفق شده، ۲ بار قهرمانی، یک نایب قهرمانی ویک مقام سومی در لیگ برتر ایران، سومی و مقام قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا و مقام هشتمی جام باشگاه‌های جهان را کسب کند.

**ابراز تاسف رئیس شورای شهر آمل از انصراف تیم کاله آمل

رییس شورای اسلامی شهر آمل نسبت به انصراف تیم کاله آمل از رقابت های فصل آینده لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور ابراز ناراحتی و تاثر کرد .

خسروابراهیم زاده در این پیام خود گفت : تیم ریشه‌دار و محبوب والیبال کاله آمل که در یک دهه از حضور خود در مسابقات لیگ برتر والیبال کشور که همواره باعث افتخار و شادمانی مردم کهن شهر آمل و خطه مازندران شده، به خود می بالیم و اینکه اکنون به دلیل وجود مشکلات فراوان اعلام شده و عدم حمایت و پشتیبانی از سوی مسئولان کشوری باعث کناره گیری از این رقابتها شده مایه تاسف اینجانب شده است .

وی ادامه داد : اینجانب و دیگر اعضای شورای اسلامی شهر آمل، با توجه به تلاش های بی منت برادران سلیمانی با هدف ترویج فرهنگ ورزش، اتحاد، همدلی، اشاعه روحیه تلاش و استقامت و همچنین ارتقای ورزش والیبال کشور خصوصا شهر آمل که مربیان و ورزشکاران بسیار زیادی را در رده های مختلف رشد و پرورش داده و در مدت ۱۰ سال حضور پرقدرت و مستمر عناوین بسیار خوبی از جمله قهرمانی رقابت‌های لیگ برتر والیبال کشور، قهرمانی جام باشگاه های آسیا و نایب قهرمانی رقابت‌های لیگ برتر را در کارنامه دارد، موجب اقتدار و سربلندی ورزش این شهر شده صمیمانه تقدیر و تشکر می نمایم .

امید است با تلاش و پشتکار مدیران تیم والیبال کاله آمل بار دیگر شاهد درخشش و حضور قدرتمند و منسجم این تیم محبوب در سطح اول کشور و دنیا در میادین مختلف باشیم تا همچنان نام والیبال آمل زنده نگه داشته شود .

 

 

 

 

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0