عدم استفاده از ظرفیت های شهرستانی در حوزه مدیریت استان
8 خرداد 1399 ، دیدگاه 0
دکتر رضا حاجی پور منتخب مردم آمل در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در نخستین نشست شورای اداری استان توازن منطقه ای و شهرستانی را مهم ترین راهبرد منتخبان مازندران در مجلس جدید برشمرد

کمال آنلاین  /دکتر رضا حاجی پور منتخب مردم آمل در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در نخستین نشست شورای اداری استان توازن منطقه ای و شهرستانی را مهم ترین راهبرد منتخبان مازندران در مجلس جدید برشمرد و گفت : در شرایط فعلی از تمام ظرفیت های منطقه ای و شهرستانی در استان در حوزه های مختلف از جمله مدیریتی استفاده نمی شود.
حاجی پور افزود : عدم اجرای طرح  توازن منطقه ای و شهرستانی موجب شده تا بسیاری از نیروهای توانمند نتوانند در بدنه مدیریتی استان مازندران جای بگیرندواین در حالیست که توانمندی و ظرفیت زیادی در این بخش برخوردار ند.
وی ادامه داد : این برنامه برای بهره گیری از ظرفیت های طبیعی و گردشگری در استان مازندران نیز به درستی دیده نمی شود و باید با تدوین و اجرای طرح توازن منطقه ای حق شهرستان ها ادا شود.

ولی الله فرزانه نماینده منتخب مردم نور و محمود آباد برای مجلس یازدهم نیز ضعف اداری را مهم ترین مانع برای توسعه کشور اعم از ملی و استانی بیان کرد و راهکار ملموس شدن توسعه را برطرف کردن ضعف اداری دانست.
فرزانه اختلاس موجود در سطح اداری را ناشی از همین ضعف نظام اداری دانست و اضافه کرد : تا زمانی که ضعف در نظام اداری وجود داشته باشد، ما همچنان شاهد مشکلات خواهیم بود.
وی ملموس کردن بخش نظارتی را مهم ترین راهکار برای برطرف کردن ضعف اداری و جلوگیری از اختلاس برشمرد.

در نشست شورای اداری استان مازندران علی محمد شاعری نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی و رییس مجمع نمایندگان استان نیز با دفاع از عملکرد مجلس دهم گفت : عملکرد مجلس دهم با وجود برخی نارسایی ها موفقیت آمیز بوده است.

استان مازندران ۱۲ کرسی در مجلس شورای اسلامی شورای اسلامی دارد که در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی هیچ یک از ۱۲ نماینده دوره دهم موفق به کسب اکثریت آراء برای مجلس یازدهم نشدند.
 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0