حال عمارت اصلا خوب نیست
18 اردیبهشت 1399 ، دیدگاه 0
شهردار آمل : عمارت درشرایط خوبی قرارندارد و حال عمارت اصلا خوب نیست . امیدواریم با کمک ملی و کمک مدیران استانی لکه های زباله استان بویژه در آمل برطرف شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ، با ابتکار معاونین شهردار جلسه هیات مدیره سازمانهای وابسته شهرداری با ارئه عملکرد سال 98 و ارائه برنامه های اجرایی سال 99 در سالن اجتماعات شهرداری با حضور شهردار و معاونین شهردار وخبرنگاران برگزار شد.

سید حمید هاشمی شهردار آمل در این جلسه پس از شنیدن گزارش عملکرد سال 98 و ارائه برنامه های اجرایی سال 99از سوی مدیران سازمانهای وابسته شهرداری آمل، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خان طومان بویژه شهید حاجی زاده افزود؛ خوشبختانه بیشتر روسای سازمان های وابسته شهرداری برنامه های قوی وقابل دفاعی درسال 99 ارائه کردند، که امیدواریم با اجرایی شدن تعدادی از آنها درسال جاری و فراهم شدن زیرساخت های تعدادی دیگر، خدمات درخورتوجهی به شهروندان فهمیم آملی ارائه شود.

وی ادامه داد؛ به سرانجام رسیدن برخی پروژه ها سال ها طول خواهد کشید مهم این است که چشم انداز و برنامه خوبی برای سال های آینده برای آمل داشته باشیم. پروژه های شهری مهم نیست به نام چه کسی است، باید به کام مردم باشد و همه مردم از آن بهره ببرند .

**بحران زباله آمل و شهر های مازندران یک بحران ملی است

شهردار آمل اظهار داشت؛ بحران زباله آمل و شهر های مازندران یک بحران ملی است و مازندران نباید هزینه زباله کشور را بپردازد درطول سال بالای 30 میلیون مسافر در زمان های مختلف درمازندران تردد می کنند وظرفیت استان را چند برابر افزایش می دهند ولازم است توجه جدی به موضوع زباله ی شمال کشور شود.

**حال عمارت اصلا خوب نیست

وی اظهارداشت : عمارت درشرایط خوبی قرارندارد و حال عمارت اصلا خوب نیست . امیدواریم با کمک ملی و کمک مدیران استانی لکه های زباله استان بویژه در آمل برطرف شود.

**تجهیز و نوسازی ناوگان آتش نشانی شهرداری

هاشمی همچنین، به ظرفیت های بالای فنی درسازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری آمل اشاره کرد وگفت: مردم سازمان رابا 125 می شناسند، باید فعالیت بیشتری صورت گیرددر بحث نوسازی ناوگان آتش نشانی شهرداری وبکارگیری ماشین آلات جدید همسو با بلندمرتبه سازی شهری پیشرفتی نداشته وبه طور حتم در سال جاری این اتفاق مهم برای سازمان آتش نشانی آمل عملیاتی خواهد شد.

وی تاکید کرد : نبود امکانات نباید دلیل این باشد که از کارمان غافل باشیم

شهردار آمل  ، بر انجام آموزش ها وخلاقیت های هنری در راستای ارتقای فرهنگ ایمینی درمیان شهروندان تاکید کرد وگفت: ارائه این آموزش ها باعث افزایشی ضریب سلامت وامنیت جانی شهروندان شود باید درسال جاری پیگیری وحتما در حوزه آموزش این سازمان قرار گیرد.

**ورود سرمایه گذار وتوجه جدی به پارک هلومسر

شهردار آمل همچنین از رویکرد سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری آمل به سمت بومی کردن کاشت درخت در این شهر ونیز بکارگیری شیوه‌های جدید آبیاری در حوزه فضای سبز شهری را ارزشمند خواند وگفت: سندخوردن و پلاک کوبی درختان دربلوارها، اصلاح روش‌های سنتی فضای سبز و اجرا کردن برنامه‌های جدید در این بخش برای شهروندان با توجه به سلایق متفاوت امری مهم است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

هاشمی با اشاره به اینکه توجه جدی به پارک هلومسر و ایجاد تفرجگاه و حضور بیشتر شهروندان را دراین پارک داریم و حتی با سازمان جنگل‌ها وارد مذاکره و خبرهای خوبی برای این پارک درراه است، گفت: کمربندی‌های برون شهری آمل به لحاظ فضای سبز انصافاً جلوه‌های نازیبایی دارد و درتعامل با اداره راه و شهرسازی و پیشنهادی که شهرداری ارائه کرده، به دنبال ایجاد فضای سبز مناسب در کمربندی‌های آمل هستیم وانشاله امسال اجرایی خواهد شد.

**استفاده از تمام ظرفیت برای بالابردن فرهنگ شهروندی

وی با بیان اینکه فرهنگ شاخصه اصلی توسعه اجتماعی، اقتصادی وفرهنگی هرجامعه است و توقع وانتظارات از شهرداری برای اجرای برنامه های فرهنگی وهنری نیز بالاست ، گفت: فرهنگ شاخصه اصلی توسعه اقتصادی و اجتماعی است. با هزینه در بخش فرهنگی و تولید محتواهای آموزشی، بسیاری از هزینه های سازمان ها و شهرداری ها پایین خواهد آمد .

شهردارآمل گفت ؛ سازمان فرهنگی در گام دوم انقلاب بایستی جوانان با استعداد شهرستان را از هر گروه و جناهی که مورد قبول انقلاب است را شناسایی کند واجرای برنامه های فرهنگی دخیل کند .

وی اشاره کرد : دربحث فرهنگ سازی جامعه قرارنیست که فقط صداوسیما بیاید تا کل معضلات فرهنگی رابرطرف کند همه باید پای کار بیایند اعتقاد داریم که هرچقدر در موضوعات مختلف شهری با نگاه فرهنگی و فرهنگ سازی هزینه کنیم به همان مقدار باعث ارتقا سطح فرهنگی، واجتماعی شهروندان ارتقا خواهد یافت و در مقابل بزهکاری‌ها و بسیاری از آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی نیز کاهش خواهد یافت.

**پروانه های جدید برای ورود تاکسی شهری صادر نخواهدشد

شهردارآمل دربخش دیگری با بیان اینکه درسال های گذشته حجم بالا وبدون کارشناسی ونیاز شهرآمل پروانه های فعالیت برای تاکسی صادرشده واین حجم بیش از نیاز واقعی شهربوده است، به رییس سازمان حمل ونقل بار ومسافرشهرداری دستور داد تحت هیچ شرایطی درسال جاری وسال های آینده پروانه های جدید برای ورود تاکسی صادرنشود چرا که به اندازه سال های آینده درآمل تاکسی شهری وجود دارد.

هاشمی درعین حال، از طرح های یکسان سازی ایستگاه های تاکسی وبازسازی ایستگاه های قدیمی با همکاری شرکت های تبلیغاتی وایجاد تعمیرگاه مرکزی برای تاکسی و الکترونیکی کردن پرونده های رانندگان تاکسی توسط سازمان حمل ونقل، بار ومسافرشهرداری آمل درسال جاری استقبال کرد.

**هزینه های رایگان برای خانواده های کرونایی

شهردارآمل با اشاره به اینکه سازمان آرامستان در مورد دفت امورات کرونایی تلاش بسیار خوبی داشتند و به منظور همدردی با خانواده های متوفیان کرونایی همه هزینه های مربوط به غسل، کفن ودفن اموات توسط سازمان آرامستان این شهرداری رایگان اعلام کرد، گفت: خوشبختانه این ایده باعث همراهی دیگرسازمان های آرامستان سراسرکشور نیز شده واعتقاد داریم که دراین ایام باید درکنار مردم بود.

**درسالجاری شاهد اتفاقات خوبی در بلوار امام رضا خواهیم بود

هاشمی همچنین به تعریض بلوار امام رضا (ع) که بعد حدود ۴۰ سال نیمه کاره هنوز به طور کامل تمام نشده اشاره کرد و گفت: در نشست اعضای شورای شهر با منتخب مردم آمل درمجلس شورای اسلامی تصمیم‌ها و قول‌های خوبی گرفته وداده شده و امیدواریم که در سال جاری اتفاق‌های خوبی برای این بلوار ایجاد شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه شرایط اقتصادی کشور با وجود تحریم های ضالمانه غرب و شروع سال با بیماری کرونا، اجرای برخی طرح های کلان شهری را با دشواری مواجه میکند ، گفت: با این وضع، اعتقاد داریم که با همکاری و همدلی شورا شهر و مجموعه بزرگ شهرداری و سازمانهای وابسته و اراده قوی، طرح های عمرانی شهرداری را رو به جلو پیش خواهیم برد.

**اختصاص حدود 14 میلیارد تومان برای خرید قیر برای آسفالت خیابان ها وکوچه ها

شهردارآمل با اشاره به اینکه پارسال و به خصوص در سه ماه پایانی سال98 بیش از 100هزار مترمربع آسفالت جدید ونیز روکش آسفالت درمناطق مختلف شهرانجام شده است، گفت، که امسال با حمایت شورای اسلامی شهرحدود 14 میلیارد تومان برای خرید قیر ونیز آسفالت خیابان ها وکوچه های جدید شهر ونیز روکش آسفالت اختصاص داده شده ودر ماه های آینده با انتخاب پیمانکار اجرایی خواهد شد.

گفتنی است؛ در این جلسه مقدس معاون خدمات شهری و کوهستانی معاون اداری مالی شهرداری نیزحضور داشتند. 

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0