تنور انتخابات مجلس در آمل داغ شد!
20 آذر 1398 ، دیدگاه 1
دست اندرکاران انتخابات بعنوان امین مردم و داوطلبان نمایندگی هستند و باید این امانت داری را به بهترین نحو ممکن و آن گونه که شایسته است انجام دهند تا فضایی رقابتی با محوریت صیانت از آرای مردمی ایجاد شود.

کمال آنلاین -ثبت نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور به پایان رسید و داوطلبان در تکاپو برای رقابت در این رویداد مهم سیاسی کشور هستند.

انتخابات مجلس همواره از حساسیت های خاص و ویژه ای برخوردار بوده است که این امر بر اهمیت آن بیش از پیش می افزاید.

ضرورت دارد اصل بی طرفی، رعایت نص صریح قانون، سلامت انتخابات و تعامل و همکاری همه دست اندرکاران در جریان برگزاری انتخابات رعایت گردد و به نحوی عدالت انتخاباتی به معنای واقعی کلمه اجرایی گردد تا حقی از کسی ضایع نگردد.

دست اندرکاران انتخابات بعنوان امین مردم و داوطلبان نمایندگی هستند و باید این امانت داری را به بهترین نحو ممکن و آن گونه که شایسته است انجام دهند تا فضایی رقابتی با محوریت صیانت از آرای مردمی ایجاد شود.

اگر همه نگاه به قانون داشته باشیم سبب خواهد شد تا یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز با کمترین حاشیه ای برگزار گردد و نمایندگان شایسته و منتخب مردم راهی بهارستان گردند.

همه داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در این روزها به دنبال یارگیری های سیاسی هستند تا بتوانند نتیجه مطلوب و مورد نظر را برای خود رقم زنند که ضرورت دارد تلاش کنیم در این ایام، اخلاق سیاسی را به بهترین نحو ممکن و آنگونه که شایسته است رعایت نماییم.

همه داوطلبان انتخابات مجلس باید براساس قانون، برنامه ها و فعالیت های انتخاباتی خود را ارائه نموده و تلاش کنند تا شور انتخاباتی در این روزها افزوده گردد و زمینه حضور پرشور مردمی به منظور استقبال پرشکوه از انتخابات مجلس شورای اسلامی فراهم باشد.

در انتخابات امسال مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه شهرستان آمل 37 نفر با چهره هایی نظیر عزت اله یوسفیان ملا ( نماینده فعلی مردم آمل در مجلس شورای اسلامی)، سید عبداله حسینی، حسن اسماعیلی ، علیرضا شیرزادی ، حمید توکلائی ، حمید بهشتی ، قاسم اکبرزاده عمران ، رضا حاجی پور ، سقا هدایتی ، مهرانه نعمتی ، سید مجید جلالی ، سید بهرام نور محمدی ، حامد سمندری ، سید احمد علی حسینی ، قاسم روح اله زاده ، حسین حسن زاده ، مصطفی نیک زاد، حجت اله منصوری ، سیامک سلامت پور ، سعید بهزادی ، سید سعید صابری ، علی توکلی ، حسین قربانی ، بهرام برزگر ، حسن صائمی ، رستم حسن نژاد ، جواد عباسی ، غلامرضا ذبیحی ، مهدی کوهی حبیبی، علی محمد غلامرضا زاده ، مجتبی بادپا ، عادل صمیمی آملی ، علیرضا زارع کلاکی ، حسین جوادی ، ولی الله بیشمی ، عادل گرجی نیا ، محمد رسول خاکزاد  و... براساس شنیده ها ثبت نام کردند.

داوطلبان ثبت نام کننده از حوزه انتخابیه شهرستان آمل به گونه ای می باشند که عزت اله یوسفیان ملا نماینده فعلی مردم آمل در مجلس شورای اسلامی همانند چهار دوره گذشته به صورت مستقل در این دوره از انتخابات شرکت خواهد کرد.

یوسفیان ملا به واسطه تلاش های بسیار به منظور اخذ بودجه های ملی برای آوردن امکاناتی نظیر گاز، برق و طرح هادی در روستاهای شهرستان آمل از محبوبیت مطلوبی برخوردار است.

در حوزه شهری نیز تعاملات اخیر نماینده مردم آمل با شورای شهر سبب اخذ بودجه هایی برای پروژه های شهری گردیده است اما در اجرای برخی پروژه های ملی نظیر سدکه خوشبختانه پیشرفت قابل توجه ای  رادارد و تعریض جاده هراز سبب گردید انتقاداتی به یوسفیان ملا وارد باشد اما مسئولیت این پروژه ها با دولت است و باید به سهم خود پاسخگو باشد.

یوسفیان ملا به نظر می رسد رقابت به نظر راحتی در این دوره از انتخابات دارد اما باز هم انتخابات است و معادلات به ثانیه ها و لحظه ها تغییر پیدا می نماید.

یکی دیگر از رقبای اصلی؛ سید عبداله حسینی است که به واسطه حضور خود در دوره قبل انتخابات مجلس شورای اسلامی، در سطح شهر توانسته خود را به صورت نسبی به مردم شهر بشناساند اما راه سختی در پیش دارد که باید دید او و مشاورانش در روزهای آینده چه اقدامی در کار خواهند بست.

رضا حاجی پور دیگر فرد مثلث اصلی رقابت یعنی یوسفیان ملا و حسینی است که او با تکیه بر آرای روستایی اش معروف می باشد و این دوره نیز با همان پشتوانه پا به این رقابت مهم و حساس گذاشته است و باید دید آیا همان سیستم دوره های قبل را تکرار خواهد کرد یا روشی جدید را تجربه می کند.

در حوزه گروه های سیاسی نیز اصلاح طلبان نه چندان پر قدرت به انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه آمل ورود پیدا کردند و تنها اصلاح طلب تا حدودی مطرح در میان ثبت نام شدگان؛ ولی اله بیشمی عضو سابق شورای اسلامی شهر امام زاده عبداله است.

اصولگرایان نیز در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی خواستند کمی تشکیلاتی تر وارد میدان شوند که برای نخستین حرکت؛ ائتلاف حامیان انقلاب اسلامی را با میدان داری سردار علیجان میرشکار از یادگاران هشت سال دفاع مقدس و دکتر علی اکبر متکان معاون مالی اداری وزیر علوم تحقیقات و فناوری در دولت محمود احمدی نژاد تشکیل دادند که پیش بینی ها حکایت از این دارد با توجه به کثرت حضور داوطلبان ثبت نامی از حوزه اصولگرایی؛ اجماع بر یک گزینه ضعیف باشد اما احتمال اتفاق نظر بر رضا حاجی پور یا حسین جوادی ریاست سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل محتمل است.

هرچند که هریک از داوطلبان در شهرستان بواسطه عملکردشان از جایگاه ارزنده ای برخوردار هستند و باید دید چه برنامه ای را برای موفقیت خود با بهره گیری از نظر متخصصان و مشاوران خود در پیش می گیرند.

لازم بذکر است این گزارش براساس تحلیل های سیاسی و میدانی و به دور از جانبداری می باشد و امید است مردم شریف و همیشه در صحنه شهرستان هزارسنگر آمل؛ اینبار نیز همچون همیشه با اقتدار در پای صندوق رای حضور پیدا کرده و حماسه ای دیگر را با انتخاب فردی اصلح خلق نمایند.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   1

  1. شبرنگی

    شبرنگی

    رای ما افتریهای مقیم آمل به مهندس حسن صائمی