شرکت قند کاترین؛ عنوان واحد برتر کیفیت صنایع غذایی مازندران و نشان ایمنی و سلامت را دریافت کرد .
21 آبان 1398 ، دیدگاه 0

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ هفتمین همایش بزرگداشت روز جهانی غذا همراه با معرفی صنایع غذایی و کارشناسان برتر با حضور مدیران استانی، هیئت مدیره انجمن صنایع غذایی و دارویی مازندران، صاحبان صنعت مواد غذایی، کارشناسان و دیگر مهمانان در سالن اجتماعات هتل میزبان بابلسر برگزار شد.

دریافت دو تقدیرنامه و تندیس توسط شرکت قند کاترین:

در این همایش شرکت قند کاترین در کنار چند واحد نمونه غذایی، برای پنجمین بار بعنوان واحد برتر کیفیت صنایع غذایی مازندران انتخاب شد.

همچنین از سوی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت به عنوان واحد برتر سال 98 انتخاب گردید. 

درحاشیه مراسم مهندس علی امینی مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت قند کاترین گفت: شرکت کاترین در سال 1385 فعالیت خود را در قالب شرکت سهامی خاص با اخذ مجوز تاسیس از وزارت صنایع و معادن در زمینی به مساحت 2100 متر مربع واقع در شهرک صنعتی امام زاده عبداله آمل با ظرفیت تولید روزانه 10 تن قند کله و شکسته پختی با نام تجاری کاترین آغاز نمود و در سال 1389 با اجرای فاز دوم کارخانه ظرفیت تولید از 10 تن در روز به 50 تن در روز افزایش یافت و در سال 98 فاز سوم شرکت نیز در زمینی بمساحت یک هکتار و با زیربنای سالن  12000 مترمربع به بهربرداری رسید و تبدیل به بزرگترین واحد تولیدی قند کشور گردید.

وی افزود: شرکت کاترین در طول دوران رشد پر شتاب و سريع خود از منزلگاه يك كارخانه كوچك به جايگاه رفيعی در صنعت قند، شکر و نبات در سطح کشور دست یافته است.

" ايجاد رضايت در مصرف كنندگان، پاسخگويی به تحولات بازار و تعامل دائم با مشتريان؛ مبنای کار ماست"

مدیرعامل شرکت قند کاترین ادامه داد: این شرکت همواره انجام تحقيقات، استفاده از خلاقيت، ارائه محصولات و خدمات شایسته در راستای ايجاد شيوه  زندگی سالم برای همه مشتريان در عرصه داخلی و خارجی، ايجاد رضايت در مصرف كنندگان، پاسخگويی به تحولات بازار و تعامل دائم با مشتريان را مبنای کار خود قرار داده و همچنین انجام تحقيقات علمی، استفاده از فرآيندهای كنترلی دقيق با استفاده از بروزترین و جدیدترین تکنولوژی ها جهت حصول از کیفیت را به همراه رشد و توسعه ای پایدار در مسیر توسعه کشور بعنوان هدف در نظر گرفته است و شرکت کاترین با گسترش روز افزون سطح تخصصی در کادر علمی و فنی و تلاش در جهت بالا بردن مستمر کیفیت محصولات خود و جلب رضایت بیشتر مصرف کنندگان گام های موثرتری برداشته است از جمله به جهت خاص بودن تکنولوژی و روند تولید قند، این شرکت دارای گواهی نامه ثبت اختراع ملی در سازمان مالکیت صنعتی کشور  با عنوان تولید قند به روش تصفیه کاملا فیزیکی می باشد.

صادرات محصولات کاترین به کشورهای توسعه یافته و همسایگان:

شرکت کاترین موفق شده است به دلیل کیفیت برتر و متفاوت نسبت به سایر محصولات مشابه، محصولات خود را به کشورهایی نظیر کانادا، استرالیا، بریتانیا، روسیه و کشورهای همسایه صادر نماید.

تولید نبات سفید و زعفرانی به صورت صنعتی

مهندس امینی اشاره کرد: این شرکت جهت ارتقاء سطح بهداشت در تولید نبات و صنعتی شدن آن و همچنین تضمین ایمنی این محصول موفق به تولید نبات سفید و زعفرانی به صورت صنعتی با استفاده از تکنولوژی و ماشین آلات مدرن، به روز و کارآمد شده است و از سوی سازمان صنعت معدن تجارت به عنوان اولین تولیدکننده نبات صنعتی در استان مازندران معرفی گردید.

همچنین با بررسی و تحقیق در خصوص درک نیازمندی های منطقی حال و آینده مشتریان از طریق بازاریابی و تحقیقات لازم و با بررسی های به عمل آمده، واحد R&D را بر آن داشت تا جهت بهبود، کنترل و سهولت مصرف شکر برای اولین بار اقدام به بسته بندی آن در اوزان 20 گرمی به صورت ساشه نماید.

کسب افتخارات شرکت کاترین:

وی تاکید کرد: از جمله افتخارات شرکت کاترین دریافت چندین گواهی، لوح و تقدیر نامه می باشد که از این میان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-  دریافت گواهی نامه ثبت اختراع برای خطوط قند پختی به روش تصفیه فیزیکی از اداره ثبت مالکیت صنعتی

-  دریافت گواهی نامه ایزو 9001 و ایزو 22000 از شرکت  TUV آلمان

-  دریافت گواهی نامه حلال

-  گواهی R&D از سازمان صنعت معدن تجارت

-  دارنده پنج تندیس واحد نمونه روز جهانی غذا

-  دارنده سه تندیس  واحد نمونه اداره استاندارد

-  دارنده سه تندیس واحد نمونه وزارت صنایع

-  دارنده سه تندیس رعایت حقوق مصرف کننده

-  تندیس واحد  برند برتر (نمانام)

-   تندیس کارآفرین برتر

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0