انجام 112 عملیات در مهر ماه توسط نیروهای سازمان آتش‌نشانی آمل
8 آبان 1398 ، دیدگاه 0
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل با بیان اینکه از مجموع این عملیات، 41 مورد مربوط به حوادث اطفای حریق و 71 مورد در حوزه حوادث امداد و نجات بوده است.

کمال آنلاین  به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل، پیروز کاویانپور در تشریح عملکرد سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری در مهرماه 98 ، اظهارداشت: 112مورد عملیات در حوزه اطفای حریق و امداد و نجات توسط نیروهای سازمان‌ آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری صورت گرفته است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل با بیان اینکه از مجموع این عملیات، 41 مورد مربوط به حوادث اطفای حریق و 71 مورد در حوزه حوادث امداد و نجات بوده است.

 وی در ادامه با اشاره به اینکه در مأموریت های اطفای حریق، حوادث آتش سوزی در منازل مسکونی با 7 مورد، مکان های تجاری با 8 مورد، صنعتی با 1 مورد، انبار با 2 مورد، در باغات و زمین های کشاورزی با 5 مورد، حریق ضایعات با 3 مورد، تاسیسات شهری با 2 مورد و سایر موارد با 5 مورد حادثه آتش سوزی از حوادث را به خود اختصاص داده اند که لزوم آموزش و آشنایی با مبانی اطفای حریق جهت پیشگیری از حوادث احتمالی و کاهش خسارات جانی و مالی را ایجاب می کند.

کاویانپور ادامه داد: همچنین در بین مأموریتهای امداد و نجات در سایر حوادث نیز بیشترین آمار مربوط به گرفتن حیوانات در منازل و غیره با 18 مورد، محبوس شدن در آسانسور با 17 مورد به علت نقص فنی و عدم رعایت وزن تعیین شده برای آسانسورها، باز کردن درب منازل و غیره با 17 مورد، تصادف با 5 مورد، گیر کردن انگشتر در دست شهروند با 7 مورد، آبگرفتگی در منزل با 1 مورد و سایر موارد امدادی و ایمن سازی  با 6 مورد بوده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل با اشاره به اینکه متاسفانه تعداد مصدومین حوادث در مهر ماه، 9 نفر و 3 تن فوتی به همراه داشته، بیان کرد: با توجه به تراکم بالای جمعیتی شهر و به منظور کاهش خسارت‌های جانی و مالی در حریق و سایر حوادث، از شهروندان خواست با فراگرفتن آموزش های لازم برای افزایش آگاهی و ارتقای مهارت در برابر احتمالی نکات ایمنی را جدی بگیرند تا شاهد کاهش خسارات در حوادث باشیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0