نخستین سالن تخصصی شطرنج دانش آموزی در مجموعه ورزشی شهید قنبری آمل بهره برداری شد
2 آبان 1398 ، دیدگاه 0
نخستین سالن تخصصی شطرنج دانش آموزی در مجموعه ورزشی شهید قنبری آمل با حضور مدیر و معاونین آموزش وپرورش آمل، رییس اداره ورزش و جوانان آمل، رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری آمل ، رییس هیئت شطرنج آمل، ستاره سبط رسول دانش آموز عنوان دار شطرنج شهرستان و دیگر مهمانان بهره برداری شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ نخستین سالن تخصصی شطرنج دانش آموزی در مجموعه ورزشی شهید قنبری آمل با حضور مدیر و معاونین آموزش وپرورش آمل، رییس اداره ورزش و جوانان آمل، رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری آمل ، رییس هیئت شطرنج آمل، ستاره سبط رسول دانش آموز عنوان دار شطرنج شهرستان و دیگر مهمانان بهره برداری شد.

دکتر عباس مرزبند مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل گفت: این سالن در زیربنای ۳۰۰ مترمربع با ۱۰ میز ویژه و اختصاصی شطرنج در مجموعه ورزشی شهیدقنبری اداره آموزش وپرورش این شهرستان تجهیز و راه اندازی شد.
عباس مرزبند افزود: برای تجهیز و راه اندازی این سالن ۴ کلاسه، 400 میلیون ریال هزینه شده است.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل با بیان اینکه ورزش دانش آموزی و تلاش برای کشف و شکوفایی این استعدادها، اصل و پایه ورزش است گفت: ستاره سبط رسول، شطرنج باز دانش آموز آملی، نمونه بارز و قهرمان ۱۶ساله این شهرستان است که با وجود سن کم، افتخارات ملی و بین المللی کسب کرده است.

او به درخشش ورزشکاران آملی در رشته های مختلف ورزشی بخصوص شطرنج در سطح استانی و کشوری اشاره و تاکید کرد: با حضور مستمر و مؤثر در مراکز آموزشی و توجه ویژه به آموزش استعداد جوانان و نوجوانان در این رشته ورزشی، استعدادهای بیشتری شناسایی و شکوفا خواهد شد.

درحاشیه مراسم محمد حیدری کارشناس مسئول تربیت بدنی آموزشگاههای شهرستان آمل گفت: سال تحصیلی جدید سالی سرشار از موفقیت و بهروزی برای تربیت بدنی ورزش مدارس بوده است.

 وی ادامه داد: مدارسی که با مکمل های ورزشی از وزارت مطبوع، المپیاد ورزشی، نرمش صبحگاهی، حیاط پویا و... که تقریبا 70 درصد از مدارس را تحت پوشش قرار دادیم.

وی تاکید کرد: علاوه بر بهبود سواد حرکتی از دل این دانش آموزان استعداد های ویژه ای در رده های مختلف در رشته های مختلف همچون ستاره سبط رسول ها بیرون بیایند.

حیدری خاطر نشان کرد: حمایت های دکتر مرزبند مدیریت محترم آموزش وپرورش آمل و آقای قاسم زاده معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش آمل که بانگاه ویژه به حوزه ورزش مدارس داشتند باعث شد کارشناسان تربیت بدنی با علاقه زیاد و با قدرت، نشاط، سلامتی و تندرستی به فکر دانش آموزان، نونهالان و نوجوانان شهر عزیزیمان باشیم.

وی در پایان اظهارداشت: جا دارد از همه معلمان عزیز تربیت بدنی که بعنوان یکی از موثر ترین و با نفوذ افراد در سطح مدارس در امر تعلیم و تربیت تلاشی وافری داشتند صمیمانه تقدیر و تشکر داشته باشم.

لازم به توضیح است این مجموعه شامل مرکز پژوهشی ورزش دانش آموزی می باشد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0