حماسه اربعین یادداشتی از عبدالرضا عزیزکمالی
2 آبان 1398 ، دیدگاه 0
در مسیر پیاده روی عشق و صفا بود که هر فردی با حال و هوای خودش سعی داشت ابراز ارادتی نسبت به امام حسین(ع) و خاندان عصمت و طهارت داشته باشد.

اربعین فرصت ارزنده ای است که چند سالی می باشد از ایران اسلامی، جمعیت چند میلیونی عازم سرزمین مقدس کربلا می شوند تا با پیاده روی بتوانند در عزاداری اربعین سرور و سالار شهیدان سهیم باشند و راهپیمایی اربعین نشانگر ماندگاری و عظمت قیام امام حسین(ع) می باشد که فراموش نگردید و فراموش هم نخواهد شد.

در مسیر پیاده روی عشق و صفا بود که هر فردی با حال و هوای خودش سعی داشت ابراز ارادتی نسبت به امام حسین(ع) و خاندان عصمت و طهارت داشته باشد.

این سفر عظیم و بزرگ از بس جذاب و دلپذیر بود که گویی انسان این جمعیت چند میلیونی را احساس نمی کرد و همگان در تلاش بودند عشق و ارادتی نسبت به این خاندان با کرامت داشته باشند.

جهان شاهد یک اتفاق بی نظیر و خیره کننده بود که بزرگترین اجتماع مذهبی جهان در سرزمین کربلا شکل گرفت و امید می رود این مسیر گسترش پیدا نماید.

یکی از جلوه های خاص سفر اربعین درخصوص راه اندازی موکب های ایرانی و عراقی بود که مردم پای کار آمده و با دلدادگی و عزم شایسته ای تلاش نمودند تا پذیرایی شایسته ای از عزاداران امام حسین(ع) داشته باشند.

همه موکب ها با شور و عشق ایجاد گردید و تلاش بر این بود هر فردی به اندازه توان و سهم خود بتواند ابراز ارادت به سرور و سالار شهیدان داشته باشد.

مدیریت همین موکب ها می تواند درسی باشد که اگر کارها را به مردم واگذار نماییم سبب خواهد شد تا به بهترین نحو ممکن و آنگونه که شایسته است انجام گردد.

مسیر اربعین پایان راه نیست و ضرورت دارد تلاش گردد تا این حماسه بزرگ سال به سال گسترش پیدا نماید و جمعیت بیشتری به سرزمین کربلا رهسپار شوند.

امسال با هماهنگی و تلاش وزارت امورخارجه کشورمان شاهد بودیم ویزای عراق برداشته شد که حرکتی ارزنده بود اما باید اقدامات لازم به منظور توسعه زیرساخت های سفر اربعین فراهم باشد.

هماهنگی از ایران با کشور عراق به منظور اعزام خودروهای عمومی به منظور کنترل کرایه خودروها از جمله اموری است که نیاز می رود مورد توجه قرار گیرد.

توجه بیشتر به اسکان زائران، گسترش برنامه های فرهنگی در شهرهای زیارتی و  کاهش هزینه های تلفن و اینترنت نیز باید در دستور کار قرار گیرد تا زوار با سهولت بیشتری به عراق سفر کنند.

سفر امسال ما به سرزمین کربلا پایان رسید و امید است در سال های آینده؛ این سفر معنوی نصیب همه دوستداران و علاقمندان به خاندان اهل بیت معصومین علیه السلام گردد.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0