بداخلاقی سیاسی ممنوع!یادداشتی از عبدالرضا عزیزکمالی
25 مهر 1398 ، دیدگاه 0
امروز در شهرستان آمل شاهد هستیم اخلاق سیاسی به راحتی زیر پا گذاشته می شود و ارزش های دینی اخلاقی و حقوقی را زیر پا می گذاریم.

اخلاق محوری از جمله امور مهم و اساسی است که ضرورت دارد در کلیه امور زندگی مورد توجه باشد و آدمی تلاش نماید در تمام احوالات از آن غافل نشده و به سمتش حرکت کند.

بهره گیری از اخلاق زمینه ساز برکات و دستاوردهای ارزنده ای برای انسان شده و دوری از آن می تواند انسان را در مسیر انحراف قرار دهد.

تا می توانیم باید اخلاق محوری را مورد توجه قرار داده و کوشش نماییم زمینه های آن را در وجود خود تقویت نماییم که ریشه بسیاری از مشکلات نیز در همین عدم رعایت اخلاق و گسترش بداخلاقی ها است.

هر میزانی اخلاق در جامعه ای گسترش پیدا نماید به همان میزان شاهد توسعه امور مختلف خواهیم بود زیرا انسانی که خود را پایبند و مقید به اخلاق محوری بداند قطعا تلاش می نماید از تمام توان خود به منظور انجام وظایف و تکالیف خود استفاده کرده و هرگز به حقوق دیگران تجاوز ننماید.

از جمله محورهای مهم اخلاق؛ اخلاق سیاسی است که متاسفانه در سال های اخیر و گسترش فضای مجازی و به وجود آمدن شبکه های اجتماعی، شاهد آن هستیم.

اخلاق سیاسی در دین مبین اسلام و از سوی پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار(ع) توصیه شده است که نشانگر اهمیت آن در تعالیم والای دینی می باشد.

امروز در شهرستان آمل شاهد هستیم اخلاق سیاسی به راحتی زیر پا گذاشته می شود و ارزش های دینی اخلاقی و حقوقی را زیر پا می گذاریم.

باید به واقع در خود ببینیم ما را چه شده است که به این مشکل گرفتار شدیم و به راحتی بداخلاقی سیاسی می نماییم و آبروی دیگران را می بریم.

کنجکاوی و سرک کشیدن در زندگی خصوصی دیگران بدترین نوع بداخلاقی سیاسی است که چرا باید این میزان اخلاق را در خود تنزل دهیم تا بخواهیم با دیگران تسویه حساب سیاسی کنیم.

آیا تسویه حساب سیاسی ارزش آن را دارد تا مخفیانه از یک مدیری در خارج از ساعت کاری و در روزهای مرخصی عکسی بگیریم و بخواهیم او را به استفاده از بیت المال محکوم کنیم.

اگر انتقادی به مدیری داریم باید این انتقاد در حیطه حوزه مدیریتی باشد و در فضایی کارشناسانه و به دور از حب و بغض مطرح گردد.

ضرورت دارد اخلاق سیاسی سرلوحه امورمان باشد و تلاش کنیم از بداخلاقی دوری نماییم که سبب سعادت و رستگاریمان خواهد شد.

 در ماه های آینده انتخابات مجلس شورای اسلامی را داریم که در دوره قبل شاهد انواع و اقسام بداخلاقی در شهرستان آمل بودیم اما مردم نشان دادند فریب بداخلاقی ها را نخورده و به جوسازی ها بها نمی دهند.

امید است در انتخابات پیش رو شاهد باشیم تا اخلاق سیاسی به بهترین نحو ممکن و آنگونه که شایسته است رعایت گردد و تا می توانیم از حاشیه سازی، بداخلاقی و... خودداری کنیم.

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0