همه برای توسعه!یادداشتی از عبدالرضا عزیزکمالی
12 مهر 1398 ، دیدگاه 0
باید وفاق و همدلی داشته باشیم که محور توسعه خواهد بود و تا می توانیم از کشمکش های داخلی خودداری کنیم که مانع پیشرفت مازندران می گردد و ضربه های جبران ناپذیری را به استان وارد خواهد کرد.

تحقق پیشرفت و توسعه نیازمند برنامه ریزی دقیق همراه با اقدام عملی است که می تواند اثرات و برکات بسیاری داشته باشد.

هر جامعه ای برای توسعه نیاز دارد تا ارکان و افراد مختلف دست در دست هم داده و این مسیر را به بهترین نحو ممکن و آنگونه که شایسته است طی کنند.

استان مازندران از جمله استان های کشور است که ظرفیت ها و پتانسیل های فراوانی در آن قرار دارد اما متاسفانه در سال های اخیر به واسطه نداشتن وحدت و همدلی نتوانستیم به آن چیزی که حق مازندران است دست پیدا کنیم.

مازندران می توانست توسعه یافته تر باشد اما بخشی نگری و سطحی نگری ها در استان سبب گردید تا نتوانیم مازندرانی که حق مطلوب همه هم استانی های عزیز است را دست یابیم.

وحدت و هم افزایی زمینه ساز پیشرفت و توسعه مازندران می شود که باید برنامه اثربخشی داشته باشیم تا براساس دورنما به آن دست پیدا نماییم.

باید وفاق و همدلی داشته باشیم که محور توسعه خواهد بود و تا می توانیم از کشمکش های داخلی خودداری کنیم که مانع پیشرفت مازندران می گردد و ضربه های جبران ناپذیری را به استان وارد خواهد کرد.

ظرفیت ها و فرصت های ارزشمندی در استان وجود دارد اما باید ببینیم چرا نتوانستیم به جایگاه واقعی خود دست یابیم اما هنوز فرصت باقیست و باید با کار کارشناسی و برنامه ریزی و اقدام لازم بتوانیم پله های ترقی را طی کنیم.

همه باید در مورد توسعه مازندران اتفاق نظر داشته باشیم و فردی محوری و گروه محوری و منفعت طلبی را کنار بگذاریم و تنها و تنها برای مازندران و اعتلای آن کار نماییم.

میزان و معیار توسعه باید تمام نقاط و بخش های استان باشد و با سعه صدر و اتحاد در نظر و عمل با مسائل مختلف برخورد گردد که می تواند اثربخش واقع شود.

نیاز است در مسیر توسعه به نخبگان و صاحب نظران استان توجه کنیم و از ظرفیت های این عزیزان استفاده درستی نماییم که باید وارد در بحث ها و مسائل خرد و کلان توسعه ای مازندران شوند.

انتظارات از مسئولین زیاد است و باید همه با هم دست در دست هم داده و به روزهای بهتر برای استان مازندران بیاندیشیم و تلاش کنیم آینده ای سرشار از پیشرفت و موفقیت را برای استان به ارمغان آوریم.

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0