درجا زدن به‌ جای پیشرفت علت شکست صنعت آلومینیوم
12 مهر 1398 ، دیدگاه 0
چرا در مقابل هدر رفت سرمایه ملی اینگونه بی تفاوت هستیم وفقط در فکر مراحل اداری ماجرا می باشیم !شهرداری های ما چه میکنند؟ وزارت کشور کجاست ؟ ماراچه میشود !اداره استاندارد وسازمان حمایت از مصرف کننده کجاست؟

بادلی پردرداز لابلای بی مهری های موجود که برصنعت آلومینیوم ایران عزیز روا میگردد وبا سابقه چنددهه فعالیت در این صنعت و با وجود امکانات زیادی که برای تغییر مسیر به شغل هایی که  با زحمت کمتر سود بیشتر را نصیب اربابش میکند حتی همین رقیب نه چندان قدیمی (PVC) ولی با توجه به تعصب وعلاقه به صنعت درب وپنجره آلومینیوم در این رشته پایداری وهنر در این راه سرمایه وعمرخود را وقف کرده وتمامی اندوخته چند دهه فعالیت خودرا فدا کرده ام .اکنون به این سوال رسیده ام که چه شده است که صنعت آلومینیوم با توجه به تغییرات اساسی که در ساختار درب وپنجره ایجاد نمود وبه پشتوانه تجربیات وتحقیقات ونوآوری های موجود هیچ گونه پشتیبانی حتی از دست اندرکاران این صنعت نیز نمی شود ودر هیچ  نشریه و رسانه ای از  نابسامانی های آن سخن  به میان نمی آید آیا این صنعت در حال زوال  وفراموشی است ؟یا حرف دیگری در میان است ؟آیا صنعتگران این رشته با پشتوانه سرمایه های عظیم مالی مانند کارخانه های مادر، این رشته یا کارخانه های تولید کننده پروفیل درب وپنجره باید فکر دیگری برای خود وراه دیگری را برای پیشینه خودجستجو کند چرا این صنعت باتوجه به بازیافت فلز آن که یکی از راهنمای برون رفت از تحریم ووابستگی است در مقابل دیگر رقیبان خود دچار عدم پیشرفت ونزول گردیده و کارخانه های تولید کننده پروفیل یکی پس از دیگری شاهد درگیر مشکلات مالی وتعطیلی واحدهای خودمی شوند . عدم تامین مواداولیه کارخانه های تولید کننده پروفیل ومشکلات مالی گریبان گیر تولیدکنندگان ودر نتیجه باعث بیکاری سیل عظیمی از کارگران شاغل در این کارخانه ها گردیده از سوی دیگر تولیدات دم دستی وغیر استاندارد بیلت وپروفیل که با قیمت ارزان وکیفیت پایین بدون نظارت هیچ نهاد ومسئولی مشغول تولید بوده وبا قیمت نازل وارزان در دسترس مصرف کننده قرار داردکه به حیثیت واعتبار این صنف وصنعت صدمات غیرقابل جبران واردکرده وباعث عدم اعتماد مصرف کننده بدلیل همان کیفیت پایین می شود .پروفیل هایی که قیمت تمام شده با رنگ وآنادایز آن در بازار کنونی کمتر از قیمت بیلت استاندارد برابری می نماید چه کسی مسئول نظارت به کنترل کیفیت ساخت این گونه پروفیل ها می باشد چرا کسی در این مورد هیچ گونه مسئولیتی را نمی پذیرد آیا  متولیان امر مسکن در این مملکت مسئولیت نظارت برکیفیت کالای مصرف شده در ساختمان را ندارند. مهندسین ناظر ما در این گونه مواردکجای مسئله قرار می گیرند وسوال نهایی اینکه آیا مسکن این ملت جزء سرمایه ملی یک کشور نیست چرا در مقابل هدر رفت سرمایه ملی اینگونه بی تفاوت هستیم وفقط در فکر مراحل اداری ماجرا می باشیم !شهرداری های ما چه میکنند؟ وزارت کشور کجاست ؟ ماراچه میشود !اداره استاندارد وسازمان حمایت از مصرف کننده کجاست؟

در حالی شعار سال، از سوی مقام معظم رهبری به عنوان "رونق تولید" نامگذاری شد که به گفته کارشناسان تحقق این امر منوط به جلوگیری از واردات بی رویه و حمایت از تولیدکنندگان داخلی است که در این مسیر دولت باید همتی مضاعف برای حمایت از کارآفرینان و تولیدکنندگان داشته باشد تا از این طریق مردم شاهد رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی در جامعه باشند.
 
کشوری می تواند در دنیا قدرت داشته باشد که تولید قوی و خودکفایی را بدون نیاز به خارج از مرز خود به منصه ظهور نشان دهد بنابراین اگر می خواهیم در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم باید تمرکز و توجه بر تولید داخلی را چند برابر کنیم.
 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0