۱۰ کیلومتر از محور هراز تا پایان سال چهاربانده می شود
8 مهر 1398 ، دیدگاه 0
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: امسال ۱۰ کیلومتر از محور هراز چهارخطه و ۲۰ کیلومتر دیگر نیز سال آینده چهاربانده می شود.

کمال آنلاین ، سید محمد نظری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اجرای پروژه چهار خطه کردن محور هراز بیان کرد تا پایان سال جاری ۱۰ کیلومتر از این محور افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد که بیش از ۶ کیلومتر در مناطق بالادست و ۳.۸ کیلومتر در مناطق پایین دست را شامل می‌شود.

مدیرکل راه‌وشهرسازی مازندران با بیان اینکه ۲۰ کیلومتر مابقی را برای سال ۹۹ هدف‌گزاری کردیم که به پایان‌برسانیم؛ افزود: اعتبارات خوبی برای این پروژه اختصاص داده شده و بر اساس پیگیری صورت گرفته، این مهم تخصیص داده می‌شود.

نظری با اشاره به اجرای پروژه آزادراه شرق به غرب مازندران مطرح کرد: طرح های مشاوره زیست محیطی دفاع و ارزیابی شده که بخشی ا اراضی کشاورزی و آب‌بندان ها از مسیر خارج شده و منتظر تصویب این ارزیابی هستیم تا سرمایه گذار انتخاب شود.

وی با بیان اینکه در کنار این آزادراه قطار و ریل نیز پیش‌بینی شده است، ادامه داد: با اجرای این پروژه‌ها مازندران از ترافیک رهایی می‌یابد.

نظری فازهای جداگانه این آزادراه رو از میاندرود به قائمشهر به فاصله ۴۴ کیلومتر عنوان کرد و افزود: آزادراه قائمشهر به آمل در مرحله ارزیابی قرار دارد و آزاد راه آمل -  چالوس نیز در مرحله انتخاب مشاور قرار دارد.

وی با اشاره به جاده گهرباران که محور فرعی است، گفت: محورهای فرعی باید از محل اعتبارات استانی توسعه و تعریض شود اما بر حسب دستور مقام عالی وزارت راه و شهرسازی مقرر شد بندر امیرآباد برای توسعه این جاده کمک کند  ودر هر طرف سه متر تعریض شود.

نظری ادامه داد: از ابتدای چهار راه ورکلا تا سه‌راه باغ وحش و به طول ۵ کیلومتر بعد از آن در سال جاری به اتمام رسید و سه‌راه ولیعصر در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد و انشاالله تا پایان سال جاری این مسیر را به اتمام برسانیم.

وی گفت: پیمانکار پل نکاچوب نیز انتخاب شده است و به زودی عملیات تعریض شروع شود تا در این محورها شاهد کاهش تصادفات باشیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0