پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران بمناسبت روز شعر وادب فارسی
26 شهریور 1398 ، دیدگاه 0
27 شهریور ، روز شعروادب فارسی ، روز طلایی فرهیختگی و روز نکوداشت مفاخر بزرگ فرهنگ و ادب سرزمین فرهنگ پرور ایران اسلامی است .
هوالحکیم
"پیش و پسی بست صف اولیاء                            پس شعراء آمد و پیش انبیاء"
(نظامی گنجوی)
      شعر ، تعبيري است لطيف از يك انديشه يا احساس در عباراتي موزون كه مقصود را به نيكوترين وجه به روح شنونده القاء مي‌كند و از قديمي‌ترين آفريده‌هاي روح بشري است و اولين شعر از زبان اولين انسان سروده شد. انسان شعر را براي آن گفت تا خود در سخن خويش پنهان گردد و احساس يا انديشه خويش را به همه جا ببرد و در واقع در راستاي اين رسالت، شعر به نحو احسن نقش‌آفريني كرد و تاثير خوبي در شنونده گذاشته است.
      27 شهریور ، روز شعروادب فارسی ، روز طلایی فرهیختگی و روز نکوداشت  مفاخر بزرگ فرهنگ و ادب سرزمین فرهنگ پرور ایران اسلامی است .
     بی گمان ، ستارگان درخشان فرهنگ و ادب پارسی از دیرباز تا به امروز ، گوهرهای   ناب کلام را به نظم و شعر پرورانده اند تا از این رهگذر ، تاریخ و فرهنگ این کهن بوم و بر ، درجهان  ، بلندآوازه شود . و به راستی که آنان " وارث آب و خرد و روشنی اند " .
این روز ،  بر همه شاعران و ادیبان فرهیخته کهن سرزمین مازندران ، مهد شاعران بزرگ همچون : طالب آملی ، نیما یوشیج و سلمان هراتی گرامی باد .
عباس زارع 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0