تحقق آرزوی دیرینه مردم آمل با راه اندازی دانشکده پزشکی
21 شهریور 1398 ، دیدگاه 0
مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارت بهداشت : در شهرستان آمل آموزش پزشکی وابسته به وزارت بهداشت و درمان راه اندازی می شود که به دنبال این هستیم با برنامه زمان بندی شده در بهمن ماه سالجاری دانشجویان رشته پزشکی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مازندران را جذب کنیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ دکتر سید حسین داوودی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارت بهداشت درجریان بازدید از حوزه های سلامت شهرستان آمل که با حضور نماینده مردم آمل درمجلس، امام جمعه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، فرماندار ویژه آمل، قائم مقام و مدیر اجرایی معاونت آموزش وزارت بهداشت، مسئول امور هیات علمی وزارت بهداشت و دیگر مسئولین صورت گرفت با اشاره به اینکه آمل ظرفیت بالقوه ای دارد گفت: برای توسعه آموزش پزشکی در آمل باید نگاه ملی داشته باشیم.

 وی اشاره کرد: توسعه آموزش پزشکی در یک شهر توسعه همه جانبه را بدنبال خواهد داشت که می تواند بستر سازی مناسبی برای تربیت نیروی انسانی را به دنبال داشته باشد.

حمایت های مجمع خیرین شهرستان در امر توجه به زیرساختار بهداشتی شهرستان آمل

 وی با قدردانی از حمایت های مجمع خیرین شهرستان در امر توجه به زیرساختار بهداشتی شهرستان آمل ادامه داد: این عزیزان همانطوری که در امر توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی آمل حضور فعالی داشته اند قطعا می توانند در امر توسعه آموزش پزشکی درکنار دانشگاه علوم پزشکی مازندران همراه و همگام باشند.

برای توسعه آموزش پزشکی در آمل نیازمند این هستیم که هیئت امنایی داشته باشیم

 مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارت بهداشت با تشکر از همت و توجه ویژه امام جمعه آمل، نماینده مردم آمل در مجلس، فرماندار ویژه آمل و دیگر مدیران شهرستان در امر توسعه زیرساختار آموزش پزشکی در آمل عنوان داشت: برای توسعه آموزش پزشکی در آمل نیازمند این هستیم که هیئت امنایی داشته باشیم تا درتامین فضای فیزیکی و فراهم نمودن امکانات برای ایجاد زیرساختار آموزشی پزشکی پیگیر امور باشند.

 دکتر داوودی با اشاره به اینکه وزیر بهداشت توجه خاصی برای ایجاد و توسعه آموزش پزشکی در آمل دارند گفت: قطعا این توجه ویژه ایشان می تواند در رفع مشکلات برای تامین نیروهای انسانی و فراهم نمودن دیگر امکانات بسیار مفید باشد.

متاسفانه ورود دانشگاه آزاد برای توسعه آموزش پزشکی در شهرستانها باری را کم نمی کند

 وی درخصوص ایجاد و توسعه آموزش پزشکی توسط دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه ورود دانشگاه آزاد برای توسعه آموزش پزشکی در شهرستانها باری را کم نمی کند بلکه مشکلاتی را بوجود می آورد که منجر به ارائه خدمات پزشکی و توسعه اموزش پزشکی نخواهد شد.

در شهرستان آمل آموزش پزشکی وابسته به وزارت بهداشت و درمان راه اندازی می شود 

 وی تاکید کرد: در شهرستان آمل آموزش پزشکی وابسته به وزارت بهداشت و درمان راه اندازی می شود که به دنبال این هستیم با برنامه زمان بندی شده در بهمن ماه سالجاری دانشجویان رشته پزشکی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مازندران را جذب کنیم.

شهرستان آمل در امر توسعه آموزش پزشکی محروم بوده است

دکتر عزت اله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل درمجلس با تاکید بر اینکه شهرستان آمل در امر توسعه آموزش پزشکی محروم بوده است گفت: باتوجه به وجود ظرفیت های بالقوه در این شهرستان نیاز است که توسعه آموزش پزشکی با عزم ملی صورت گیرد.

 وی ادامه داد: جذب دانشجو در رشته پزشکی برایمان بسیار مهم است و امیدواریم با درایت و همراهی مجموعه وزارت بهداشت امسال جذب دانشجو پزشکی را در شهرستان آمل داشته باشیم.

 نماینده مردم آمل درمجلس اشاره کرد: امیدواریم که بتوانیم برای توسعه آموزش پزشکی در آمل در بودجه سال99 ردیف ملی اختصاص پیدا کند.

برای توسعه زیرساختار آموزش پزشکی در آمل نگران نباشید 

حجت الاسلام والمسلمین سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل با بیان اینکه شهرستان آمل به جهت همجواری با تهران و مرکز استان می تواند در توسعه آموزش پزشکی مثمرثمر باشد گفت: برای توسعه زیرساختار آموزش پزشکی در آمل نگران نباشید و قطعا با وجود خیرین سلامت که در همه عرصه ها حضور فعال دارند در این امر مهم همگام هستند.

 وی عنوان داشت: وزارت بهداشت برای ایجاد زیرساختار آموزش پزشکی توجه ویژه ای به آمل داشته باشد و آنچه که برای خدمت به مردم فراهم می شود برای شما عزیزان رقم خواهد خورد و متاسفانه در امر توسعه آموزش پزشکی مورد بی مهری قرار گرفتیم.

 دکتر سید عباس موسوی رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه شهرستان آمل به جهت صنعتی بودن بالاتر از دیگر شهرهای مازندران قرار دارد گفت: خیرین آمل نامدار در استان و کشور هستند و هر عملی که در توسعه آموزش پزشکی اتفاق بیافتد در کنارمان قرار دارند.

در ادامه دکتر حمید اکبری قائم مقام و مدیر اجرایی معاونت آموزشی وزارت بهداشت و دکتر سید علی  حسینی رییس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت و دکتر اسماعیل اکبری که مدیریت دانشکده پیراپزشکی و دانشکده پرستاری آمل و مسعود نیکپور مدیرعامل مجمع خیرین شهرستان آمل مطالبی درخصوص اعلام آمادگی برای توسعه آموزش پزشکی شهرستان آمل مطالبی را عنوان داشتند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0