غیبت شورانشینان در جلسه انتخاب شهردار / حواشی تمامی ندارد!
16 شهریور 1398 ، دیدگاه 1
باری انتظار می رود همانطوریکه درگذشته شهرداری آمل به عنوان الگو و سرآمد شهرداریهای مازندران بود اینبار با انتخاب شهردار از بدنه شهرداری به این مهم برسند تا مردم طعم خوش خدمت را لمس کنند و با جناح بندی و سیاسی بازی کار بجایی نخواهند رسید.

آوای کمال -در زمان انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهرها و روستاها؛ مردم شهر آمل به لحاظ اینکه چهار دوره شورا را لمس کرده بودند این بار خواستند افرادی را وارد شورا کنند که هم از تخصص و تجربه بالایی برخوردار باشند و همین طور شد که 9 نفر را انتخاب کردند و امید می رفت که سرعت پروژه های عمرانی نسبت به گذشته بیشتر شوند متاسفانه در همان روزهای اول برای انتخاب رییس شورا چالش هایی بر سر راه اعضا قرارگرفت درحالی که این چالش باعث شد در انتخاب شهردار تعلل ایجاد شود و با یک وقفه طولانی مهندس امیر سلیمانی به عنوان شهردار انتخاب شد درحالی که خود اعضای شورا واقف هستند این تعلل در انتخاب شهردار چقدر به ضرر شهر تمام شد.

متاسفانه بازهم متاسفانه علیرغم همه شعارهایی که داده می شد اعضای شورا دریک محیط صمیمی و یک دل و یکصدا برای شهر یک ید واحده هستند ولی در عمل چیزی دیگر بود!؟

باز هم باید شک کرد بر عملکرد شورا که روزی شهردار را قبول داشتند و روزی دیگر در مجالس و محافل نسبت به عملکرد شهردار اعتراض داشتند درحالی که می توانستند طبق قانون از شهردار سئوال و جواب کنند و اگر شهردار نتوانست جوابگو باشد استیضاح مطرح می شد!

باری کار به جایی رسیده که مهندس امیر سلیمانی نتوانست آن کارایی دوره قبل را داشته باشد مجبور به استعفا شد و این استعفا با انتخاب سرپرست به مرحله تازه ای رسید که شورای شهر آمل را در آزمون بزرگ در انتخاب شهردار قرار دهد و علیرغم اینکه بعضی از اعضای شورا خود را کاندید قرار دادند تا بتوانند یک محکی به خودشان بزنند.

در همان روزهای انتخاب شهردار، مهندس عزیززاده را بدون گرفتن رزومه کاری و برنامه ایشان را به عنوان شهردار انتخاب کردند که خوشبختانه در میان قاطبه مردم از محبوبیت خوبی برخوردار بود و حرف و حدیث فراوانی بود که ایشان باتوجه به عدم سابقه مدیریتی نمی تواند به عنوان شهردار انتخاب شوند؟ و این باعث شد که یکی از اعضا شورا خود را کاندید کند.

فشار بر اعضا شورا برای انتخاب شهردار زیاد شد که هرکسی خود را کاندید شهردار قرارداد که براساس جلسات و نکته نظرات هر یک از عزیزان کاندید جمع بندی برای انتخاب شهردار روی چند گزینه متمرکز شد.

با توجه به اینکه انتخابات هیئت رئیسه شورا همزمان با انتخاب شهردار همراه بود هیئت رئیسه انتخاب شد و قولی که آقای ابراهیم زاده رئیس شورا دادند شورا درسایه همدلی نسبت به انتخاب شهردار اقدام می کند و عملا بازهم شاهد بودیم که بخاطر جناح بندی در شورا این امر میسر نشد.

آقای ابراهیم زاده قول دادند که با توجه به مسافرت یکی از اعضا شورا به کربلا پس از بازگشت ایشان درروز شنبه 16/6/98 ساعت 10 و با حضور کلیه اعضا شورا انتخابات شهردار برگزار خواهد شد ولی بازهم 4 نفر از اعضا شورا در جلسه حضور پیدا نکردند ؟!

 با توجه به مسائل مطرح شده اخیر، انتظار می رود که اعضای محترم با توجه به سوگندهایی که در ابتدای کار یاد کرده اند، در مصاحبه ها، گفتار و عملکرد خود صادقانه و مسئولانه رفتار کنند.

 هر یک از اعضای شورا نمایندگی تفکرات مختلف شهر را به عهده دارند و طبیعی است که اختلاف نظر و دیدگاه وجود دارد اما اختلاف دیدگاه نباید سبب گردد که شورا به درک مشترک نرسد و اعضا در جلسات شرکت نکنند تا جلسات به حد نصاب نرسد و نتوانند برای امور شهر تصمیم گیری کنند.

مردم به خوبی می دانند کسانی که از مردم رای گرفته اند و با عدم حضور در جلسات به رای آنها احترام نگذاشته، به دنبال اهداف سیاسی خود هستند بنابراین عدم حضور اعضای شورا در جلسات، رفتاری غیر مسئولانه و بیانگر عدم توجه به رای مردم است.

شورا مستقل است و بایستی مستقلانه به وظیفه خود عمل کند و این تیم و آن تیم معنایی ندارد. همه می دانند چه کسانی در بین مردم این تیم و آن تیم می کنند و آنها باید پاسخ مردم را بدهند و بایستی به عنوان عضو در جلسات شورا شرکت کنند و به عنوان موافق یا مخالف صحبت کنند نه اینکه شورا را درگیر حاشیه نمایند.

نباید اعضا شورا تحت تاثیر بعضی از شبکه های اجتماعی قراربگیرند که هر آنچه گفتند عمل کنند و این یعنی بی مسئولیتی درقبال رای مردم و واقعا اعضای شورا نسبت به عملکر دیگر اعضای شورا حرف دارند بیایند در مصاحبه مطبوعاتی مطالب خود را بیان کنند وبازهم متاسفانه بعضی از اعضای شورا برای خودشان خبرنگار مخصوص دارند و خیال می کنند می توانند با شانتاژ بازی خللی در اراده دیگر اعضا شورا در انتخاب شهردار بوجود آورند!!!

باری انتظار می رود همانطوریکه درگذشته شهرداری آمل به عنوان الگو و سرآمد شهرداریهای مازندران بود اینبار با انتخاب شهردار از بدنه شهرداری به  این مهم برسند تا مردم طعم خوش خدمت را لمس کنند و با جناح بندی و سیاسی بازی کار بجایی نخواهند رسید.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   1

  1. علی محمدی

    علی محمدی

    کار به جایی رسیده که مهندس امیر سلیمانی نتوانست آن کارایی دوره قبل را داشته باشد مجبور به استعفا شد !!!! >>>>>>>>>>>>>>>>> دقیقا کدام کارایی؟ دقیقا بگویید به غیر از وظایف شهرداری چه پروژه ای انجام شد؟ ولی بازهم 4 نفر از اعضا شورا در جلسه حضور پیدا نکردند ؟! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> آن جلساتی که اعضای اون گروه شرکت نمی کردند چه؟ مردم به خوبی می دانند کسانی که از مردم رای گرفته اند و با عدم حضور در جلسات به رای آنها احترام نگذاشته، به دنبال اهداف سیاسی خود ه