بازديد و بررسي مشکلات بيمارستانهاي امام خميني (ره) و امام رضا(ع) با حضور مسئولين استاني + عکس
11 شهریور 1398 ، دیدگاه 0
بازديد و سرکشي از بيمارستانهاي امام خميني (ره) و امام رضا (ع) و بررسي مشکلات پيش روي آنها با حضور دکتر حسن نژاد معاون سياسي و امنيتي استانداري مازندران ـ سيد جعفر رسولي معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان آمل ـ حجت الاسلام مرتضوي امام جمعه آمل ـ دکتر موسوي رئيس دانشگاه علوم پزشکي و ديگر مديران استاني و شهرستاني

کمال آنلاین به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان آمل :  مسئولين استاني و شهرستاني از بخش هاي قلب ـ مغز و اعصاب ـ داخلي ـ جراحي ـ اورژانش ـ دياليز و ... بازديد بعمل آورده و نقاط ضعف و قوت را مورد ارزيابي قرار دادند .

در ادامه بازديد در محل سالن اجتماعات بيمارستان امام خميني (ره) نشست انجام دادند که ابتدا بعد از تلاوت آياتي چند از کلام ا... مجيد ، دکتر فلاح رياست بيمارستان امام خميني (ره) ضمن خيرمقدم و خوش آمدگويي و تسليت ماه محرم بخش هاي بيمارستان را به حاضرين در جلسه معرفي و مشکلات پيش روي بيمارستان را بيان نمود .

در ادامه حجت الاسلام مرتضوي امام جمعه آمل ضمن خيرمقدم و خوش آمدگويي و تسليت ايام محرم اظهار داشت : با عنايت به اينکه بيمارستان امام خميني (ره) با تلاش همه مديران راه اندازي شد ولي نياز به مساعدت مديران استاني جهت تأمين اعتبار براي تجهيز بخش هاي قلب ـ مغز واعصاب و ... دارد که همه ما بايد تلاش نمائيم تا خدمت به مردم کمرنگ نشود .

اين مسئول ادامه داد : خدمت به مردم خيلي مهم است و همه ما مسئوليم و وظيفه داريم به مشکلات آنها رسيدگي نمائيم به همين خاطر بخش دياليز آمل که با مشکلات عديده اي روبرو است ، تعداد 25 دستگاه که از سوي خير محترم خريداري گرديد نياز به راه اندازي دارد که دانشگاه علوم پزشکي بايد مجوز بهره برداري را بدهد و ما اميدواريم با همکاري دانشگاه علوم پزشکي و حمايت استاندار محترم و معاون سياسي وامنيتي ايشان جناب آقاي دکتر حسن نژاد بتوانيم مشکلات را از پيش رو برداريم و يکسري کارهايي که مي بايست از سوي مسئولين شهرستاني انجام شود در اسرع وقت در کمترين فرصت ممکن به آن رسيدگي مي کنيم و اميدواريم جناب آقاي دکتر موسوي و معاونين ايشان مجوزات لازم را جهت تجيز وراه اندازي بخش دياليز در درمانگاه ولايت صادر نمايند تا بتوانيم به بيماران دياليزي که تعدادشان کم هم نيست خدمات رساني نمائيم .

در ادامه سيد جعفر رسولي معاون استاندار وفرماندار ويژه شهرستان آمل ضمن خيرمقدم و خوش آمدگويي به حاضرين و تسليت ايام محرم الحرام و سوگواري آقا ابا عبدا... الحسين (ع) گفت : با تلاش و پيگيري دولت ها قبلي و همت دکتر يوسفيان اين پروژه که سالها بصورت نيمه کاره رها شده بود ، اعتباراتي از سوي نماينده محترم و دولت براي ادامه فعاليت و ساخت و تجهيز بيمارستان در نظر گرفته شد که اين بيمارستان يکي از بيمارستانهاي مجهز شهرستان آمل و حتي استان مازندران و داراي 256 تخت بيماران مي باشد .

اين مسئول در ادامه افزود : نگاه ملي در ارتباط با راه اندازي بيمارستان امام خميني (ره) شده است و نسبت به تجهيز و راه اندازي آن نيز تلاشهاي زيادي از سوي مسئولين استاني و شهرستاني و نماينده عزيزمان جناب آقاي دکتر يوسفيان انجام شد که جاي تقدير و تشکر است و هنوز هم نياز به تأمين اعتبار جهت رونق بيمارستان و تجهيز دارد . سيد جعفر رسولي بيان داشت : باتوجه به مشکلات پيش روي کشور که در تنگناهاي اقتصادي قرار داريم ، دولت محترم زحمات زيادي جهت راه اندازي بيمارستان متقل گرديد و خيرين بزرگوار نيز گامهاي مثبتي در اين زمينه برداشته اند .

معاون استان وفرماندار آمل گفت : در رابطه با بخش دياليز حدود 2 سال که با همت خيرين بزرگوار تعداد 25 دستگاه دياليز خريداري شد و براي راه اندازي آن در درمانگاه ولايت نياز به هماهنگي بين ادارات دارد که اميدواريم دانشگاه علوم پزشکي با همکاري ادارات و دستگاهها ذيربط بتوانيم آن را راه اندازي نمائيم تا تعداد 80 بيمار دياليز که روزانه با مشکلات زيادي مواجه هستند بتوانند با آرامش کامل به درمانشان برسند . و با همت دکت يوسفيان نيز تعداد 25 دستگاه دياليز نيز تأمين اعتبار شد و بزودي تهيه و خريداري مي شود که نياز به مساعدت دانشگاه علوم پزشکي جهت مجوز و پروانه فعاليت بخش دياليز در مراکز درماني را دارد .

در ادامه دکتر موسوي رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان مازندران ضمن تقدير و تشکر از دکتر حسن نژاد معاون سياسي و امنيتي استاندار ـ فرماندار ويژه شهرستان آمل ـ مرتضوي امام جمعه آمل و ديگر مديران استاني و شهرستاني اظهار داشت : در رابطه با بحث و موضوع رعايت اصول کلي کار بايد عرض کنم که يکسري استانداردها است که بايد اجرا شود تا مشکلي براي بيماران بخش دياليز بوجود نيايد و همه تلاش ما اين است که هيچ پروژه اي دچار مشکل نگردد و مردم بتوانند از امکاناتي که دولت محترم و خيرين بزرگوار براي رفاه آنها در نظر گرفته بهره مند شوند .

وي افزود : انجام کارهاي بزرگ براي مردم و خدمت رساني به آنها بايد سرلوحه کار همه ما باشد و آمل با حضور دکتر يوسفيان که پيگير ساخت بيمارستان 800 تختخوابي مي باشد قطعا مي تواند نويد بخش آينده اي روشن براي شهر آمل باشد . با توجه به درخواست مسئولين بيمارستان و رياست محترم شبکه بهداشت در خصوص راه دسترسي به بيمارستان که يکي از اساسي و اصولي ترين کارها مي باشد و مي تواند اولين اقدام جهت انجام هر کاري باشد چون اگر خدا نکرده براي يک بيمار اتفاقي بيفتد تا بتوانند به بيمارستان دسترسي پيدا کند در کمترين زمان ممکن مي تواند اتفاقات ناگواري در جهت عدم راه دسترسي مناسب براي آن شخص به وقوع بپيوندند .

رئيس دانشگاه پزشکي گفت : در رابطه با بحث جابجايي قسمتي از بيمارستان امام رضا (ع) به بيمارستان امام خميني (ه) ، مسئولين شهرستاني و بيمارستانها بايد کار کارشناسي انجام دهند و همه جوانب را در نظر بگيرند تا مشکلي براي مردم بوجود نيايد چون ما هرچه تلاش مي کنيم براي رضايت خاطر مردم مي باشد و اميدواريم بخش هاي آنژيوگرافي ـ قلب و ... در بيمارستان امام خميني (ره) تجهيز تا اعتماد سازي براي مردم انجام شود تا مردم منطقه نيز از خدمات رفاهي و پزشکي به خوبي بهره مند شود .

در ادامه دکتر حسن نژاد معاون سياسي وامنيتي استانداري مازندران ضمن تقدير و تشکر از فرماندار ويژه شهرستان آمل و رئيس دانشگاه علوم پزشکي و حجت الاسلام مرتضوي امام جمعه آمل بيان داشت : ما بايد نسبت به  اعتماد سازي بين مردم را سرلوحه کارمان قرار دهيم و خدمت به مردم يکي از وظايف محوله بر عهده ما مي باشد که بايد به نحو احسن و بدون هيچ چشم داشتي انجام گردد .

اين مسئول در ادامه افزود : ضمن تقدير و تشکر از دکتر موسوي و تيم پزشکي که در اختيار ايشان هستند ، مشکلاتي که از سوي مسئولين بيمارستانهاي امام خميني (ره) ـ امام رضا (ع) ـ 17 شهريور و ... بيان شد اميدواريم بتوانيم آنها را مرتفع نمائيم .

معاون سياسي وامنيتي بيان کرد : آدمها براي سلامت اعضاء خانواده همه سرمايه شان را مي فروشند تا مشکلشان حل شود و ما نيز چون وظيفه خدمت رساني به آنها را داريم بايد هرچه در توان داريم خواسته هاي بحث آنها را بدون هيچ چشم داشتي به جامه عمل بپوشانيم .

وي بيان داشت : در مورد دياليز و مشکلات پيش روي آن که جزء نيازهاي اساسي شهرستان آمل مي باشد همه ما بايد تلاش نمائيم تا بتوانيم بخش دياليز شهرستان آمل را در اسرع وقت فعال نمائيم تا مشکلات بيماران مرتفع گردد و خدمات دهي به مردم بايد سرلوحه کار مديران باشد و طبق چارچوب و اصول همه کارها را انجام دهيم تا آيندگان دچار مشکل نگردند و از خدماتي که براي آنها در نظر گرفته شد به نحو احسن بهره مند شوند .

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0