ضرورت توجه ویژه به دغدغه خبرنگاران یادداشتی از عبدالرضا عزیزکمالی
17 مرداد 1398 ، دیدگاه 0
بهبود وضعیت رسانه ها و خبرنگاران نیازمند برنامه ریزی و اقدام مدیریتی شایسته است که به عنوان ضرورتی مهم و اساسی احساس می گردد.

هفدهم مرداد ماه در تقویم کشورمان به مناسبت شهادت محمود صارمی شهید عرصه خبر بعنوان روز خبرنگار نام گذاری شده است که فرصتی ارزنده می باشد تا ضمن تبیین نقش و جایگاه خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی، مطالبات آنان را با نگاه جدی و عزمی ویژه بنگریم.

بهبود وضعیت رسانه ها و خبرنگاران نیازمند برنامه ریزی و اقدام مدیریتی شایسته است که به عنوان ضرورتی مهم و اساسی احساس می گردد.

خبرنگاران از جمله اقشار تاثیرگذار جامعه هستند که خدمات و تلاش های والایی صورت می دهند و زبان گویای مسئولان و مردم می باشند که باید مورد حمایت ویژه قرار گیرند تا بتوانند به بهترین نحو ممکن و آن گونه که شایسته است در راستای تحقق رسالت کاری خود کوشا باشند.

اصحاب رسانه همواره در کنار مدیران بوده و تلاش های ارزشمندی در انعکاس اخبار و بیان مطالبات مردمی صورت می دهند که این ایام فرصت خوبی است تا به مطالبات خبرنگاران سخت کوش و پرتلاش بیاندیشیم و برای حمایت از این فعالان خستگی ناپذیر کاری صورت دهیم که واقعا احساس می گردد.

کهن شهر فرهنگی آمل روزنامه ای برای چاپ ندارد و تنها هفته نامه و دوهفته های آن نیز با مشکلات بسیاری روبرو هستند که باید فکری برای رونق آن صورت گیرد و می شود بخشی از بودجه های فرهنگی را به این امر سوق داد که متاسفانه در عمل شاهد چنین اتفاقی نیستیم و از مسئولین و دستگاههای متولی امر جای سوال دارد.

ساماندهی کلیه آگهی ها از خواسته ها و مطالبات خبرنگاران شهرمان می باشد که مسئولان اقدامی کنند تا این آگهی ها در مسیر صحیح خود به خبرنگاران پرتلاش و فعال شهرمان داده شود و از ایجاد فضا برای ورود غیر رسانه ای ها جلوگیری گردد که شاهد هستیم آگهی های شهرمان در نشریات مکتوب دیگر شهرها و حتی استان های دیگر نیز چاپ می گردد.

از وعده اهدای کیوسک های مطبوعاتی به اصحاب رسانه چندین سال می گذرد اما دریغ از یک اقدام لازم که نیاز می رود برای ارتقای وضعیت معیشتی خبرنگاران به این امر توجه شود و میدان یا پارکی در شهر آمل به عنوان خبرنگار نام گذاری گردد.

افزایش قیمت کاغذ از جمله مشکلاتی است که آینده شغلی رسانه ها را تهدید می نماید که باید در سطح ملی برای این مشکل اساسی چاره اندیشی و اقدام شایسته ای صورت پذیرد که تاکنون هر اقدامی انجام شده مقطعی و قطره چکانی بوده و از اقدام اثرگذار در این بخش خبری نیست که شاهد هستیم پس لرزه های این افزایش قیمت بر رسانه های شهرمان هم اثرگذار بوده و تعدادی از این نشریات تعطیل شده یا نیمه تعطیل فعالیت می کنند.

ساماندهی بیمه خبرنگاران، تحکیم آینده شغلی خبرنگاران، تقویت تشکل های مطبوعاتی، تخصیص تسهیلات بانکی حمایتی به رسانه ها و خبرنگاران و... نیز از جمله دیگر مطالباتی است که ضرورت دارد جامه عمل به آن پوشانده شود تا بتواند بخشی از مشکلات و دغدغه های جامعه خبری را رفع نماید.

اینجانب به عنوان صاحب امتیاز و مدیرمسئول تنها هفته نامه شهرستان آمل اعلام می نمایم به مناسبت روز خبرنگار هیچ نیازی به کارت هدیه و دیگر هدایای مسئولین نداریم بلکه از آنان می خواهیم پای درد دل و مشکلات فعالان رسانه ای نشسته و به معنای واقعی کلمه نه در حد شعار برای بهبود شرایط اقدام نمایند.

در پایان روز خبرنگار را به همه همکاران عزیزم در شهرستان آمل و استان مازندران تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدواریم در کلیه مراحل زندگی خویش، موفق و سربلند و پیروز باشند.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0