کشاورزان مازنی را دریابیم یادداشتی از عبدالرضا عزیزکمالی
8 مرداد 1398 ، دیدگاه 0
خرید تضمینی محصولات کشاورزی از جمله دیگر راهکارها است که مایه دلگرمی کشاورز و حمایت از این قشر پرتلاش کشور خواهد شد.

کشاورزی از ارکان اساسی اشتغال و توسعه محسوب می شود که ضرورت دارد از همه فرصتها و ظرفیتها به منظور توسعه فعالیت های این عرصه و حمایت از کشاورزان استفاده گردد.

استان مازندران از جمله استان های کشور می باشد که در حوزه کشاورزی به عنوان یک قطب کشور محسوب می گردد و نیاز است تا مسئولان استانی بررسی نمایند چگونه توانستند از این فرصت به منظور پیشرفت و توسعه اقتصادی استان بهره گیری نمایند.

هرچه بتوانیم به کشاورزی مازندران بپردازیم زمینه ساز برکات و دستاوردهای بسیاری به منظور توسعه این استان خواهد بود که نیاز داریم به ابعاد و حوزه های مختلف کشاورزی در سطح مازندران توجه ویژه ای داشته باشیم.

کشاورزان مازندرانی نیازمند حمایت، توجه و یاری هستند که مسئولین و دستگاههای متولی امر باید از هر راهکاری به منظور رفع مسائل و مشکلات این قشر زحمتکش و سخت کوش استفاده نمایند.

نیازمند این هستیم تا از همه پتانسیل ها به منظور توسعه کشاورزی استان استفاده کنیم نه اینکه اقدامی گردد تا کشاورزان از فعالیت خود دست بکشند و از سویی دیگر نیز باید فرصتها فراهم گردد تا از حضور سرمایه گذاران به منظور پیشرفت و ارتقای ظرفیت ها و زیرساخت های کشاورزی استان بهره برداری نماییم.

قوانین و مقررات باید در مسیر حمایت از کشاورزان گردد و دولت و مجلس تلاش کنند تا از هر فرصتی به منظور رفع دغدغه ها و مشکلات کشاورزان بهره گیری کنند و اعطای تسهیلات بانکی کم بهره و مدت دار یکی از این راهکارها است.

استفاده از فناوری های نوین در حوزه کشاورزی می تواند راهگشای امور بوده و بتواند ضمن پایین آوردن هزینه ها؛ در راستای افزایش سطح برداشت محصولات نیز اثرگذار باشد.

خرید تضمینی محصولات کشاورزی از جمله دیگر راهکارها است که مایه دلگرمی کشاورز و حمایت از این قشر پرتلاش کشور خواهد شد.

برای حمایت از فعالان بخش کشاورزی نیاز داریم تا صندوق حمایت از کشاورزان ایجاد گردد که راه اندازی آن یکی از نیازها و مطالبات کشاورزان و فعالان صنایع مرتبط با بخش کشاورزی در این استان است.

صادرات محصولات کشاورزی می تواند در پایداری تولید نقش اساسی و ویژه ای داشته باشد که باید بسترهای لازم به این منظور فراهم گردد تا بتوانیم محصولات کشاورزی خود را وارد بازار کشورهای همسایه و جهان نماییم.

در پایان امید است حمایت از کشاورزی و کشاورزان به یک دغدغه تبدیل گردد و تمامی تلاش ها برای توجه به این قشر زحمتکش کشورمان باشد.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0