فعالیت در آستان امامزادگان بدون رنگ و لعاب سیاسی باشد
19 تیر 1398 ، دیدگاه 0
منصوری لاریجانی با اشاره به اینکه فعالیت در آستان امامزادگان بدون رنگ و لعاب سیاسی باشد، بیان کرد: باید سنت علوی در جامعه پیاده‌سازی شده و چگونگی اجرای آن در زندگی‌ها احساس شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ اسماعیل منصوری لاریجانی در همایش بزرگداشت امامزادگان با محوریت رابطه امامزادگان و رزمندگان که با حضور ائمه جمعه شهرهای آمل ، روحانیون ، خادمین امام زادگان ورزمندگان در آستان امامزاده ابراهیم(ع)با اشاره به اینکه شهدا از نام، جان، شهرت، خانواده و همه هستی خود گذشتند و با اراده مستحکم گام برداشتند، تصریح کرد: در آستان مقدس و مبارک امامزاده ابراهیم(ع) شهدا و بزرگان دینی فراوانی آرام گرفتند که می‌توانیم با مطالعه در زندگی‌شان درس سعادتمندی برای خود رقم بزنیم.

وی با بیان  اینکه امروزه بسیاری از افراد مؤمن و مدین از متولیان امامزادگان هستند، ادامه داد: خیر دنیا و آخرت در تمسک به اهل بیت و فرزندان آنها است.

منصوری لاریجانی با اشاره به اینکه باید بین امامزادگان و شهدا همانند صفا و مروه طواف کنیم، افزود: رزمندگان حادثه و حماسه بزرگی در در برگ‌های زرین تاریخ ایران اسلامی آفریدند و باید خود را باور کنند.

منصوری لاریجانی با اشاره به زندگی پر از درس و اندرز ناصرالحق که آرامگاه‌اش در آمل قرار دارد، بیان کرد: در دیار علویان باید کلام علویان به چشم بخورد زیرا کلام و صحبت‌های‌شان نور است و باید در شمال کشور که ادعای دیار علویان دارند گردشگری دینی داشته باشیم.

وی ادامه داد: اگر فضای گردشگری مذهبی شود اکثریت مردم رفتار و اخلاق بسیار خوبی دارند، باید این فضا را ایجاد کنیم و مسؤولان به فکر ایجاد گردشگری دینی و مذهبی باشند.

منصوری لاریجانی با اشاره به اینکه فعالیت در آستان امامزادگان بدون رنگ و لعاب سیاسی باشد، بیان کرد: باید سنت علوی در جامعه پیاده‌سازی شده و چگونگی اجرای آن در زندگی‌ها احساس شود.

وی با اعلام بخش‌هایی از بیانیه گام دوم توسط رهبر انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: حرکت در مسیر صراط شهدا خیلی مهم است البته صراط شهدا از صراط مستقیم تیزتر و برنده‌تر است.

منصوری لاریجانی گفت: با نگاه به اعمال و رفتار خود باید ببینیم شهدا ما را تأیید می‌کنند یا نه، از خدا بخواهیم تا در مقابل شرم‌سار نباشیم و از راه آنها دوری نجوییم.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0